Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Čierna Hora Kotor

Nejčastější dotazy a odpovědi Čierna Hora Kotor


1. Jak se jmenuje hlavní město Černé Hory?
Odpověď: Hlavním městem Černé Hory je Podgorica.

2. Kolik obyvatel má Černá Hora?
Odpověď: Černá Hora má zhruba 620 000 obyvatel.

3. Kde se nachází Kotor?
Odpověď: Kotor se nachází na pobřeží Černé Hory, v oblasti Boky Kotorské.

4. Co je tak zvláštního na městě Kotor?
Odpověď: Město Kotor je známé pro své impozantní historické jádro, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO.

5. Jaké atrakce můžete v Kotoru navštívit?
Odpověď: V Kotoru můžete navštívit například Staré město s katedrálou sv. Tryfuna, Katedrálu sv. Lukáše, Muzeum města Kotoru nebo si prohlédnout opevnění města.

6. Jak se dostanete do Kotoru z letiště?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Tivatu, asi 10 km od Kotoru. Můžete se do Kotoru dostat autobusem, taxíkem nebo pronájmem auta.

7. Jaké pláže jsou v Kotoru?
Odpověď: V Kotoru samotném nejsou žádné pláže. Nicméně v blízkosti města se nachází krásné pláže, jako například Pláž Donji Stoliv, Pláž Orahovac nebo Pláž Jaz.

8. Jak dlouho trvá výstup na hrad Sveti Ivan nad Kotorem?
Odpověď: Výstup na hrad Sveti Ivan nad Kotorem trvá zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na fyzické kondici a tempu.

9. Můžete v Kotoru najít ubytování?
Odpověď: Ano, v Kotoru je velký výběr ubytování, včetně hotelů, apartmánů a penzionů.

10. Jaké jsou nejlepší restaurace v Kotoru?
Odpověď: Ve městě Kotor najdete mnoho restaurací nabízejících tradiční černohorskou kuchyni i mezinárodní speciality. Některé z nejlepších restaurací jsou například Konoba Scala Santa, Galion nebo Bokeski Gusti.


Letenka Čierna Hora Kotor


Kotor je malebné městečko nacházející se v zemi Černá Hora. Jeho historické centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a přitahuje tisíce turistů každý rok. Pokud se chystáte navštívit toto krásné místo, letenka je nejrychlejší a pohodlnou volbou dopravy.

Existuje několik leteckých společností, které nabízí letenky do Černé Hory a využití jejich služeb je jednoduché a dostupné. Z mnoha evropských destinací se do Černé Hory létá přímo na letiště v Tivatu, které je vzdálené pouhých 7 kilometrů od města Kotor.

Díky přímým letům si ušetříte čas a můžete si rychle užít všechny atrakce, které Kotor nabízí. Město je obklopené impozantními horami a dominuje mu starobylá opevněná stavba zvaná Katedrála Sv. Tryfuna. Procházejte úzkými uličkami a obdivujte kamenné domy se středověkým charakterem.

Nalezněte si letenku s dobrou dostupností a cenou, která vyhovuje vašim potřebám. Je možné si vybrat z různých leteckých společností a využít tak jejich konkurenční ceny. Vzhledem k atraktivitě destinace je však doporučeno, abyste letenku rezervovali s dostatečným předstihem, aby se vám podařilo najít nejlevnější možnost.

Nezapomeňte také zkontrolovat místní podmínky a požadavky na cestování, protože se mohou lišit v závislosti na vaší národnosti a občanství. Vzhledem k tomu, že Černá Hora není členem Evropské unie, je třeba před cestou zkontrolovat platnost vašeho cestovního pasu a vízové požadavky.

Po příletu na letiště v Tivatu se do města Kotor můžete dostat taxíkem nebo veřejnou dopravou. Cesta trvá asi 15 minut a většinou je poměrně levná. Alternativně si můžete pronajmout auto nebo využít služby transféru, který vám zajistí přepravu přímo do vašeho ubytování.

Při plánování dovolené v Kotoru se ujistěte, že si vyhrazujete dostatek času na prozkoumání tohoto úžasného města a okolních atrakcí. Můžete si prohlédnout Bokokotorský záliv, se svými malebnými fjordy a skalisky, nebo se vydat na výlet do krásného Národního parku Lovćen, který se nachází v blízkosti Kotoru.

Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v Černé Hoře a objevte krásu Kotoru. Zarezervujte si letenku a začněte plánovat svou cestu již dnes!


Počasí Čierna Hora Kotor


Kotor je malebné město nacházející se na jadranském pobřeží v Černé Hoře. Toto historické a kulturní centrum je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v zemi. A jaké je tedy počasí v Kotoru?

Díky své poloze na nádherném zálivu, který je obklopen horskými hřebeny, má Kotor příjemné středomořské podnebí. To znamená, že zde najdete horká a suchá léta a mírné zimy. Léto je nejteplejším obdobím s průměrnými teplotami kolem 30 °C. V horkých dnech se mohou teploty vyšplhat až na 35 °C. Není tedy divu, že většina turistů vyhledává tyto letní měsíce, aby se vyhnula chladnějším počasím.

Podzim a jaro jsou také pěkná období pro návštěvu Kotoru. Teploty se pohybují kolem 20 °C a příroda je ve svém plném rozkvětu. Deštivé dny jsou v těchto měsících poměrně časté, ale déšť obvykle netrvá celé dny, takže se i přes to lze podívat na krásy Kotoru.

Zima v Kotoru je mírná a chladná. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C, ale v některých dnech se může ochladit na 5 °C. Sníh je vzácným jevem, ale horské hřebeny kolem města bývají pokryty bílým kobercem, což vytváří pohádkovou atmosféru.

Při plánování návštěvy Kotoru byste měli také zvážit, že počasí může být proměnlivé. Někdy se mohou objevit bouře či silný vítr, který napomáhá vzniku malebných vln na pobřeží. Proto je dobré vzít s sebou lehké oblečení, ale také pláštěnku nebo jiný vhodný oděv, abyste byli na všechny případy připravení.

Kotor je bezpochyby krásným městem, které si můžete prohlédnout po celý rok. Při plánování vaší návštěvy však nezapomeňte sledovat předpověď počasí, abyste si mohli vychutnat všechny jeho krásy za ideálních podmínek.


Ubytování Čierna Hora Kotor


Černá Hora je malebná země plná přírodních krás a historických památek. Jedno z nejvýznamnějších a historicky hodnotných měst je Kotor. Kotor se nachází na pobřeží zálivu Kotor a přitahuje každý rok tisíce turistů z celého světa.

Pronajmout ubytování v Kotoru je snadný úkol, protože město nabízí široký výběr možností, které splňují různé preference a rozpočty. Turisté mají možnost si vybrat mezi luxusními hotely, penziony, apartmány nebo levnějšími hostely ve městě.

Luxusní hotely Kotor Milenium a Hotel Vardar jsou dvěma nejpopulárnějšími možnostmi mezi turisty, kteří si chtějí dopřát exkluzivní pohodlí během svého pobytu. Tyto hotely nabízejí špičkové vybavení včetně restaurací s širokou nabídkou místních i mezinárodních jídel, wellness center s bazénem a lázněmi, a přátelský personál, který se vám bude věnovat a postará se o vaše potřeby.

Apartmány jsou další populární možností ubytování v Kotoru. Mnoho místních obyvatel nabízí své soukromé apartmány pro turisty, kteří uvítají pocit domova během svého pobytu. Tyto apartmány jsou často dobře zařízené, mají kuchyňský kout a někdy i terasu s výhledem na Kotor. Tato možnost je skvělá pro cestovatele, kteří preferují nezávislost a soukromí během svého pobytu.

Pro turisty s menším rozpočtem jsou k dispozici také některé levnější možnosti ubytování. Například hostely jako Old Town Hostel nebo Hostel Cent mohou poskytnout cenově dostupné možnosti ubytování s přátelskou atmosférou a společnými prostorami pro turisty, kteří chtějí poznat další lidi a sdílet své cestovatelské zážitky.

Většina ubytovacích zařízení v Kotoru je umístěna v historickém centru města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Mít ubytování v blízkosti historických památek, jako je Hrad svatého Jana nebo Katedrála svatého Trifuna, je pro turisty obrovskou výhodou, protože tak mají jednoduchý přístup k těmto významným místům.

Nabídka ubytování v Kotoru je opravdu bohatá a vyhovuje různým potřebám a rozpočtům turistů. Díky své krásné poloze a historickým památkám je Kotor ideálním místem pro dovolenou a pobyt v Černé Hoře. Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný apartmán nebo společný pokoj v hostelu, vaše cesta do Kotoru bude nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je světoznámé přímořské letovisko, které se pyšní krásnými plážemi, podmanivou přírodou a malebnými městečky. Jedním z nich je i Kotor, který má co nabídnout jak milovníkům historie a kultury, tak i těm, kteří se chtějí jen odpočinout a užít si slunce a moře.

Kotor je historické město, které je zároveň i přístavem pro lodě. Jeho středověké centrum se nachází na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO a není těžké pochopit proč. Malebné uličky, kostely a paláce z období benátské nadvlády vás vtáhnou do svého kouzla a nadchnou svým romantickým nádechem. Držte se místních zvyklostí a procházejte se svažujícími se uličkami, kterými se dostanete až k uvědomělému okolí s výhledem na záliv.

Samozřejmě, nedaleko se nacházejí také krásné pláže. Oblasti okolo Kotoru jsou proslulé svými nádhernými plážemi s možností vodních sportů jako je windsurfing, jachting nebo kitesurfing. Mezi nejkrásnější patří pláž Jaz, kde probíhají v letních měsících koncerty světových hvězd.

Kde se vzít ubytování? Pokud rádi trávíte dovolenou v luxusu, určitě vyzkoušejte být nocovat na malebných ostrovech v blízkosti Kotoru. To je perfektní způsob, jak se dostat do kontaktu s oblíbenou společností, se svými zájmy a mořem. Městečko nabízí také hotely a apartmány v různých cenových kategoriích. Pro romantiky zase existují půvabné penziony a lázeňské hotely. Kteroukoli variantu si zvolíte, vždy se budete cítit jako doma.

Kromě pláží a krás, které se nacházejí v okolí městečka, se zde nachází i spousta dalších atrakcí. Například si můžete zajít na výlet do národního parku Lovcen, kde se nachází masivni útesy s výhledem na záliv. Pro ty, kteří hledají ještě více adrenalinu, je tu také možnost výletu na rafting na řece Tara. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli z těchto aktivit, budete mít nevyměnitelný zážitek.

Pokud tedy hledáte pro svou dovolenou místo, kde se můžete ponořit do historie a zároveň si užít plážový a vodní svět, není nad Kotor na Čierné Hoře. Na vás teď jen záleží, zda si tam zajdete na prodloužený víkend, či zda si o víkendech užijete ubytování u pláže. Jakýd pro výběr si také vyberete, budete určitě spokojeni.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky