Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Ston

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Ston


Nejčastější dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska a města Ston by mohly být:

Dotaz: Jak se dostat do Stonu?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Stonu, je letecky přistát v Dubrovníku a odtud pokračovat autobusem nebo taxi do Stonu, který se nachází přibližně 60 km severozápadně od Dubrovníku.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Stonu?
Odpověď: Ston sám o sobě nemá přímý přístup k moři, ale v blízkém okolí jsou skvělé pláže. Nejznámější pláž v okolí je Prapratno, která se nachází asi 3 km jižně od Stonu. Dalšími oblíbenými plážemi jsou Veliki žali a Mali žali, Kamena pláž a pláž u vesnice Broce.

Dotaz: Co dělat a vidět ve Stonu?
Odpověď: Ve Stonu je mnoho zajímavých míst k návštěvě. Nejvýznamnější je středověký hrad Ston s jeho hradbami, které jsou nejdelší opevnění v Evropě. Dalšími zajímavostmi jsou solné lázně, které jsou jedny z nejstarších solných lázní v Evropě, a starobylá vesnice Mali Ston, která je známá svými úžasnými mořskými plody.

Dotaz: Kde se dá v okolí Stonu ubytovat?
Odpověď: V okolí Stonu je možnost ubytování v několika hotelech, penzionech a apartmánech. Některé z populárních ubytovacích zařízení jsou Hotel Ostrea, Apartments Maestral, Villa Menalo a Guesthouse Ston.

Dotaz: Jakou místní gastronomii bychom měli vyzkoušet v Stonu?
Odpověď: V Stonu je oblíbená místní kuchyně, která je známá zejména díky svým čerstvým mořským plodům. Doporučujeme vyzkoušet místní speciality jako jsou ústřice, slávky a mušle. Také se zde vyrábí tradiční chorvatský likér Maraschino, který stojí za ochutnání.


Dovolená Chorvatsko Ston


Nový článek o dovolené Chorvatsko Ston začíná výletem na poloostrov Pelješac, kde se nachází malebné městečko Ston. Toto místo nejznámější svou mimořádně dlouhou zdí s kamenickými věžemi, která se vine po celém městě a měří několik kilometrů. Mnoho turistů za Stonem také přijede kvůli jeho bohaté zatopené historii, kostelům a klášterům.

Turisté na dovolené v Chorvatsku mohou využít mnoho atrakcí a aktivit, včetně plavání, potápění, rybaření, plachtění a grilování na pláži. Nejoblíbenější pláže v okolí Stonu jsou Hodilje, Prapratno a Žuljana, které nabízejí krásný výhled na moře a vynikající možnosti pro vodní sporty. Potápěči si užijí výjimečnou podívanou díky útesům, které jsou obývány vodními živočichy.

Kromě toho mohou turisté na dovolené Chorvatsko Ston navštívit také půvabné vesnice, jako jsou Dubrovačko-Neretvanská Ploče nebo Mali Ston. V těchto vesnicích se nalézají tradiční restaurace, kde si můžete ochutnat připravené místní speciality, jako je černý rizoto, mořské plody a mušle. Turisty může potěšit navštívit také místní vinařství a degustovat skvělá vína z poloostrova Pelješac.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat vynikající výhledy na okolní krajinu, mohou cestovat na nejvyšší bod poloostrova, Sveti Ilija, kde mají z výšky 900 metrů úžasný výhled. Toto místo je rovněž oblíbené pro paragliding.

Celkově Ston a jeho okolí nabízí návštěvníkům příležitosti k prožití dokonalé dovolené v Chorvatsku. S jeho krásnou přírodou, malebnými městečky, širokým spektrem aktivit, chutnou domácí kuchyní a úchvatnými výhledy na celé okolí, je Ston ideálním místem pro dovolenou.


Počasí Chorvatsko Ston


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, turistickými atrakcemi a skvělou kuchyní. Jedním z míst, které stojí za návštěvu, je Ston, malé město na poloostrově Pelješac. Pokud plánujete do Stonu cestovat, zajímá vás určitě, jaké tam panuje počasí.

Ston se nachází v jižní Dalmácii, což znamená, že se můžete těšit na slunečné a teplé počasí po většinu roku. V létě se teploty pohybují okolo 30 °C a dá se očekávat, že slunce bude pálit celé dny. Vzhledem k tomu, že Ston je přímo u moře, teplota vody se v létě může dostat na příjemných 25-26 °C.

Pokud je pro vás horké počasí příliš, můžete zvážit cestu do Stonu v jiném období. Na podzim a na jaře se tam stále udržuje teplota okolo 20-25 °C a můžete se těšit na krásné slunečné dny. V zimě se teploty pohybují pod 10 °C a může být občas deštivo.

Je třeba si uvědomit, že Chorvatsko leží na jihu, což znamená, že slunce může být velmi silné, takže byste měli být opatrní a chránit svou pokožku. Můžete si vzít opalovací krém s vysokým faktorem ochrany a nosit klobouk nebo kšiltovku a sluneční brýle.

Vzhledem k tomu, že Ston se nachází na poloostrově Pelješac, znamená to, že má relativně mírné klima a dostatek srážek, které pomáhají udržovat krásnou krajinu. Toto podnebí je ideální pro pěstování hroznů, které se používají na výrobu místního vína.

Celkově lze říci, že Ston má skvělé počasí a je vynikající destinací pro ty, kteří chtějí užít si slunce a krásné pláže. Bez ohledu na to, kdy se rozhodnete jet, můžete se těšit na krásnou přírodu a zábavu na pláži.


Letenka Chorvatsko Ston


Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, tyrkysovým mořem a bohatou historií. Jedním z nejmalebnějších míst v zemi je Ston, který je často označován jako "malý Dubrovník". Přestože je Ston menší než jeho slavný soused, nabízí stejně exkluzivní zážitek a to nejen díky svojí vynikající gastronomii a památkám, ale také díky své nedotčené přírodě.

Ston se nachází na jižním pobřeží poloostrova Pelješac, asi 60 kilometrů od Dubrovníku. Letenka do Chorvatska Ston je skvělým způsobem, jak se dostat do tohoto malebného městečka a zažít jeho unikátní atmosféru. Při příletu budete ohromeni malebnými výhledy na středomoří a bujnou zeleň okolního krajiny.

Ston je nejen známý svými útesy a impozantními hradbami, ale také pro svou historii výroby soli. Zdejší solné lázně jsou největší v Evropě a jejich výroba se datuje až do 14. století. Návštěvníci mohou navštívit solné lázně a dozvědět se více o tomto tradičním řemeslu při prohlídce solných polí a muzea soli.

Další unikátní atrakcí v Stonu jsou jeho zděné hradby, které jsou nejdelší na světě. Tyto hradby chránily město po mnoho staletí a dnes jsou považovány za historickou památku. Při procházce po nich si můžete vychutnat panoramatické výhledy na Ston a okolní krajinu.

Chorvatsko Ston je také světoznámé pro své mořské plody a vynikající gastronomii. Při návštěvě města si určitě nenechte ujít ochutnat místní speciality, jako jsou ústřice, mušle a čerstvá ryba. Restaurace a taverny nabízí širokou škálu lahodných pokrmů a místní vína, která jsou vyrobená z vinné révy z okolních vinic.

Pro milovníky přírody je Ston ideálním výchozím bodem k prozkoumávání poloostrova Pelješac. Můžete si pronajmout kola a projet se po okolních vinicích a olivových hájích, nebo navštívit nedaleký Národní park Mljet, který je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů.

Letenka do Chorvatska Ston je skvělým způsobem, jak si užít dovolenou v tomto malebném městečku. Bez ohledu na to, jestli jste nadšeným poznávačem historie, gurmánem nebo vášnivým milovníkem přírody, Ston nabízí něco pro každého. Nechte se okouzlit jeho krásou a užijte si jedinečný zážitek v srdci chorvatského pobřeží.


Ubytování Chorvatsko Ston


Ston je malebné městečko, které se nachází na poloostrově Pelješac a je známé pro své středověké hradby, lákající turisty z celého světa. Nabízí nejen historické památky, ale také krásné pláže, vynikající gastronomii a samozřejmě skvělé ubytování. Proto se podíváme na možnosti ubytování v tomto fascinujícím městě.

V Stonu najdeme širokou škálu možností ubytování, od soukromých apartmánů a pokojů až po luxusní hotely. Všechny ubytování jsou v blízkosti pláží a historického centra města, čímž zajišťují pohodlné a příjemné prostředí pro návštěvníky. Níže jsou popsané některé z možností ubytování, které může Ston nabídnout.

1. Hotel Ostrea

Tento hotel nabízí pohodlné ubytování na břehu moře, s velkou terasou s nádherným výhledem na moře. S jeho moderními pokoji a suity, vybavenými klimatizací a TV s plochou obrazovkou, si můžete užívat kvalitního a relaxačního pobytu. K dispozici jsou tu také kompletně vybavené konferenční prostory pro pořádání setkání a konferencí.

2. Apartmány La Rosalia

Tato soukromá ubytovna nabízí pohodlné apartmány, které jsou ideální pro rodinnou dovolenou. Vybavené klimatizací, TV s plochou obrazovkou a Wi-Fi připojením, jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí využít všech zábavných možností, které Ston nabízí.

3. Villa Menalo

Tato krásná vila se nachází v centru Stonu a nabízí pohodlné ubytování v apartmánech nebo pokojích s vlastní koupelnou a TV s plochou obrazovkou. Hosté mohou také využívat společnou kuchyň, díky čemuž mohou vařit své oblíbené jídla. Toto ubytování je ideální pro ty, kteří hledají klidný a určitě památkově zajímavý pobyt.

4. Apartmány Stone House

Tento soukromý komplex apartmánů se nacházejí v samém srdci historického centra Stonu. Velké prostory, luxusní koupelny a kvalitní nábytek garantují, že zde budete mít opravdu pohodlný pobyt. Tento apartmán je ideální pro rodinné dovolené nebo pro víkendový pobyt s přáteli.

Takže pokud hledáte na své dovolené u moře nejenom krásné pláže, ale také kulturní a historickou atmosféru, Ston je ideální volbou pro vás. A s několika různými druhy ubytování zde si jistě najdete to, co vám nejvíce vyhovuje. Těšíme se na vás.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky