Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)

Letenka Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko je země, která se pyšní krásným pobřežím a jedinečnou atmosférou. Jeden z nejoblíbenějších letovisek v této zemi je Novalja, která se nachází na ostrově Pag. Letenka do tohoto malebného městečka je skvělou volbou pro ty, kteří hledají ideální letní dovolenou.

Novalja je známá svými krásnými plážemi, průzračným mořem a šarmem středomořského života. Přestože ostrov Pag je spíše skalnatý a suchý, najdete zde mnoho malebných pláží s čistým pískem a azurovou vodou. Pláže Zrće a Straško jsou nejznámějšími plážemi v Novalji a svým návštěvníkům nabízejí různé druhy zábavy a relaxace.

Zrće je proslulá jako jedno z nejlepších plážových party míst v celé Evropě. Pokud jste fanoušci nočního života a milujete tančit do rána, určitě si zde přijdete na své. Večírky v klubech na pláži jsou většinou pořádány pod širým nebem a oživuje je světelná show a hudba nejznámějších DJů. Místní diskotéky jsou známé po celém světě a přitahují mladé lidi z celého světa.

Pokud hledáte klidnější přístavy, určitě se vydejte na pláž Straško. Je situována v blízkosti středu města a je vhodná jak pro rodiny s dětmi, tak i pro ty, kteří hledají relaxaci a klid. Pláž je velmi prostorná a nabízí mnoho možností pro aktivní vyžití. Můžete si zapůjčit paddleboard nebo se věnovat potápění, a objevovat tak skryté krásy podvodního světa.

Novalją prochází také malebná promenáda, která vás zavede kolem přístavu a nabízí celou řadu restaurací, kaváren a obchodů se suvenýry. Budete mít možnost ochutnat místní speciality, jako je čerstvé ryby a mořské plody, čerstvé ovocné šťávy a tradiční chorvatské dezerty.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, nezapomeňte si udělat čas na prozkoumání ostrova Pag. Pag vyniká svou přírodní krásou a nabízí nádherné výhledy na Jaderské moře. Můžete prozkoumávat město Pag se svými historickými památkami, jako je kostel svatého Duha nebo starobylou pevnost Fortica. Ostrov je také známý svou místní kulturou a tradičními uměleckými řemesly, jako je výroba sýra a paličkovanými čipkami.

Připojení na ostrov Pag je možné přes most, který spojuje ostrov s pevninskou částí Chorvatska. Letecké spojení je další možností, jak se dostat do Novalje. Letiště Zadar je nejbližším letištěm k Novalji a nabízí spojení s řadou evropských destinací.

Novalja je skvělým místem pro letní dovolenou, kde si můžete užít jak dobrodružství a noční život, tak i klid a relaxaci na plážích. Letenka do Novalje vám otevře dveře k nezapomenutelnému zážitku na chorvatském pobřeží.


Dovolená Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Léto je v plném proudu a s ním přichází také období dovolených a relaxace. Mnozí z nás se rozhodnou vydat na dovolenou do teplých a slunečných krajů, a jedním z oblíbených míst je i chorvatské město Novalja na ostrově Pag.

Novalja je překrásné přímořské letovisko, které se nachází na severozápadě ostrova Pag. Je známé svými krásnými plážemi, azurovým mořem a nepřeberným množstvím zábavy. Je to ideální místo pro milovníky slunce, moře a nočního života.

Pláže v Novalje jsou skutečně nádherné. Azurové moře v kombinaci s bílým pískem a skalami vytvářejí pohádkovou atmosféru. Nejznámějšími plážemi v městě jsou Zrće a Straško. Pláž Zrće je známá jako "chorvatský Ibiza". Je zde množství klubů, které přitahují nejznámější světové DJe a pořádají neuvěřitelné party. Pokud máte rádi hudbu a noční život, pláž Zrće je pro vás tím pravým místem. Naopak pláž Straško je ideálním místem pro rodiny s dětmi. Nachází se zde mělké moře se zlatým pískem, dětské hřiště a plno možností sportovního vyžití.

Kromě pláží si v Novalji můžete užít i procházku po malebném historickém centru města. Zde najdete úzké uličky s tradičními kamennými domy a útulnými tavernami, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni. V centru města se nachází i kostel Sv. Katarina z 15. století, který stojí za návštěvu.

Pokud se rozhodnete navštívit Novalju, nezapomeňte si užít také okolní přírodu. Ostrov Pag je známý svými solnými lázněmi, kde můžete obdivovat krásu solných polí a solných jezer. Další oblíbenou turistickou atrakcí je i skalní formace nazývaná "Měsíční krajina". Připomíná povrch měsíce a vytváří fascinující scenérii.

Novalja je skutečně jedinečným místem pro letní dovolenou. Pokud máte rádi slunce, moře, noční život a krásy přírody, nenajdete lepší destinaci než je Novalja na ostrově Pag. Navíc je snadno dostupná, protože se nachází na silničním koridoru, který spojuje evropské hlavní města.

Ať už se rozhodnete pro relaxaci na pláži, objevování města či prozkoumávání okolní přírody, Novalja vám nabízí vše, co potřebujete pro nezapomenutelnou letní dovolenou. Zbývá jen vybrat si nějakou z pláží, rozložit ručník a začít si užívat slunce a klidné moře.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Dotazy a odpovědi týkající se Chorvatska (Novalja, ostrov Pag) mohou zahrnovat:

1. Jak se dostanu do Novalje?
Odpověď: Nejbližší letiště je Zadar, odkud se můžete dostat do Novalje autobusem nebo taxíkem. Také je možné cestovat trajektem z města Prizna na pevninské části až na ostrov Pag.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Novalji?
Odpověď: Novalja je známá svojí nádhernou pláží Zrće, která je oblíbená mezi mladými lidmi pro své písečné pláže a noční kluby. Další populární pláže jsou Caska, Straško a Trinćel.

3. Co dělat v Novalji?
Odpověď: Kromě koupání a slunění na plážích můžete v Novalji navštívit historické památky, jako je kostel sv. Kateřiny a akvadukt, který se tyčí nad městem. Také si můžete vychutnat místní kuchyni v jedné z mnoha restaurací a ochutnat známý sýr Pag.

4. Kde lze ubytovat v Novalji?
Odpověď: V Novalji je k dispozici mnoho možností pro ubytování, včetně hotelů, apartmánů a kempů. Nejbližší kempy se nacházejí na pláži Straško a Plaža Caska, zatímco hotely se nacházejí v centru města.

5. Jak se nejlépe pohybovat po Novalji?
Odpověď: Město Novalja je relativně malé a mnoho základních atrakcí je snadno dostupných pěšky. Můžete také využít místní autobusovou dopravu, která je dobře organizovaná a zajišťuje spojení do dalších částí ostrova Pag.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Novalje?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Novalje je v letních měsících, kdy je počasí teplé a slunečné a pláže jsou plné života. V této době také probíhají různé festivaly a akce.

7. Jaké další aktivity lze v Novalji dělat?
Odpověď: V Novalji můžete vyzkoušet různé vodní sporty, jako je windsurfing a potápění. Město také nabízí různé výlety, například na okolní ostrovy nebo do národních parků.

8. Jaká jsou místní jídla a speciality v Novalji?
Odpověď: Novalja je známa pro svůj sýr Pag, který je vyroben z mléka ovcí žijících na ostrově. Další místní specialitou je jehněčí, které je pečené nebo vařené s různými bylinkami. Také si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a ryby.


Počasí Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Novalja je malé přístavní město, které se nachází na chorvatském ostrově Pag. Jeho poloha na Jaderském moři a malebná krajina okolí přitahují každoročně tisíce turistů. Samozřejmě, že jedním z faktorů, který je zajímá při plánování dovolené, je počasí.

Novalja je obklopena překrásnými plážemi a turisty vyhledávanými destinacemi jako je Zrće, která je známá svojí noční zábavou. Tato oblast je přímo nárazníkovou zónou mezi horským řetězcem Velebit a Jaderským mořem, což má vliv na místní klima.

Podnebí v Novalji je středomořské, což znamená horká a suchá léta a mírné a vlhké zimy. Průměrná teplota v létě se pohybuje kolem 25-30 °C, s místy přesahujícími 30 °C. Léto je nejlepší čas pro turisty, kteří si chtějí užít slunečné dny na pláži a vykoupat se v teplých vodách Jaderského moře. V červnu a září jsou teploty mírnější, ale stále dostatečně teplé na koupání.

Zimní měsíce jsou v Novalji mírné a vlhké. Průměrná teplota v zimě se pohybuje kolem 8-10 °C. Srážky jsou v této oblasti nejvyšší v zimních měsících, zejména v prosinci a lednu. Během těchto měsíců je vhodné si vzít s sebou teplé oblečení a připravit se na deště.

Jaro a podzim jsou obdobím, kdy se teploty začínají mírnit. V dubnu a květnu začíná kvést flóra a fauna v okolí Novalji, což dodává této lokalitě další kouzlo. Teploty se pohybují kolem 15-20 °C, což je ideální počasí na procházky po ostrově Pag a objevování místních památek.

V Novalji je většina dnů slunných, proto je vhodné si vzít s sebou opalovací krém a příměřenou ochranu proti slunci. Navíc, díky větru, který vane z Velebitu a ochlazuje vzduch, je v Novalji přijemné stínové místo najít.

Novalja nabízí svým návštěvníkům malebné prostředí a příjemné počasí, které je ideální pro dovolenou na pláži a objevování okolních atrakcí. Ať už se rozhodnete strávit svou dovolenou v létě nebo mimo sezonu, vždy bude Novalja příjemným místem s příznivým počasím pro relaxaci a zábavu.


Ubytování Chorvatsko Novalja (ostrov Pag)


Chorvatsko je oblíbeným cílem pro dovolenou u mnoha turistů, a to zejména díky svým krásným plážím, malebné přírodě a bohaté historii. Jedním z nejpopulárnějších míst k pobytu je Novalja, nacházející se na ostrově Pag.

Novalja je malebné přístavní město s asi 3 500 obyvatel, které se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Pag. Je to místo, kde se snoubí přírodní krása a bohatá kulturní tradice. Město je známé svými čistými plážemi, krásným modrým mořem a slunečným počasím, což je ideální kombinace pro ty, kteří hledají pohodlné a relaxační ubytování.

V Novalji je široká nabídka ubytovacích možností, které uspokojí potřeby každého turisty. Můžete si vybrat z různých typů ubytování, jako jsou hotely, apartmány, vile nebo kempy. Hotely v Novalji nabízejí pohodlné a luxusní ubytování s výhledem na moře, venkovními bazény a dalšími vybaveními. Apartmány jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít svobodu a soukromí, zatímco vily jsou skvělou volbou pro větší skupiny či rodiny. Kempy jsou zase oblíbené u lidí, kteří chtějí zažít přírodu a uprchnout od rušného městského života.

Kromě pohodlného ubytování nabízí Novalja také řadu aktivit a zábavy pro turisty. Můžete si například pronajmout vodní skútr a projet se po krásném pobřeží, nebo si zahrát plážový volejbal na jedné z místních pláží. V centru města se nachází také několik restaurací, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatskou kuchyni a ochutnat místní speciality, jako je čerstvý mořský úhoř nebo slavný pagský sýr.

Novalja je také známá svou živou noční scénou. Zdejší kluby a bary jsou oblíbenými místy pro mladé lidi, kteří hledají zábavu a tanec až do ranních hodin. Každý letní měsíc se zde koná také známý hudební festival Fresh Island, který přitahuje tisíce návštěvníků z celého světa.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou v Novalji, nebudete zklamáni. Toto malebné město nabízí vše, co potřebujete k perfektní dovolené - od krásných pláží, pohodlného ubytování až po spoustu zábavy a kulturních zážitků. Novalja je opravdu jedním z nejuhelnějších klenotů Chorvatska a rozhodně stojí za návštěvu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky