Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)

Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně Chorvatska Hvar (ostrov Hvar) jsou:

1. Jak se dostat na ostrov Hvar?
Ostrov Hvar je přístupný trajektem z přístavu Split nebo trajektem z Drveniku na pevninské části Chorvatska. Existuje také možnost přistání na letišti ve Starém Gradu.

2. Kde se nachází nejlepší pláže na ostrově Hvar?
Na ostrově Hvar se nachází mnoho nádherných pláží. Mezi nejpopulárnější patří pláže Zlatni Rat, Dubovica, Stiniva a Palmižana.

3. Jaké jsou hlavní atrakce na ostrově Hvar?
Mezi hlavní atrakce na ostrově Hvar patří Hvarské starobylé město s historickými památkami, jako je hrad Fortica, katedrála sv. Štěpána a Hvarské divadlo. Dalšími zajímavými místy jsou starobylé vesnice Stari Grad a Jelsa.

4. Jaké jsou možnosti ubytování na ostrově Hvar?
Na ostrově Hvar je možné si vybrat z široké škály ubytování, včetně hotelů, apartmánů, penzionů a kempů. Existuje také možnost pronajmout si soukromou vilu nebo apartmán.

5. Kam si zajít na jídlo na ostrově Hvar?
Ostrov Hvar je proslulý svou bohatou gastronomickou scénou. V hlavním městě Hvar je mnoho restaurací nabízejících čerstvé mořské plody a místní speciality. Doporučovaná jídla zahrnují černé rizoto, chorvatský pršut a různé druhy sýrů.

6. Kdy je nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar?
Nejlepší čas na návštěvu ostrova Hvar je obvykle od května do září, kdy jsou teploty teplé a slunečné. Léto je nejrušnější období, zatímco jaro a podzim jsou klidnější a ideální pro ty, kteří se chtějí vyhnout davům turistů.

7. Jaká je místní měna na ostrově Hvar?
Místní měnou na ostrově Hvar je chorvatská kuna. Většina obchodů, restaurací a hotelů přijímá také platební karty.

8. Existuje na ostrově Hvar veřejná doprava?
Ano, na ostrově Hvar je k dispozici veřejná doprava, jako jsou autobusy, které spojují různé části ostrova. Existuje také možnost pronajmout si auto nebo si půjčit skútr pro vlastní pohyb na ostrově.

Toto jsou pouze některé z nejčastějších dotazů a odpovědí ohledně ostrova Hvar v Chorvatsku.


Ubytování Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Ostrov Hvar je jedním z nejvyhledávanějších turistických destinací v Chorvatsku. Nachází se v Jaderském moři a nabízí nádherné pláže, malebnou přírodu a bohatou historii. Pro ty, kteří se rozhodnou navštívit tento ostrov, je důležité vybrat si správné ubytování, které jim umožní plně si užít svou dovolenou.

Na ostrově Hvar je možné nalézt širokou škálu ubytování, které vyhovuje všem potřebám a preferencím návštěvníků. Od luxusních hotelů až po rodinné penziony či apartmány, ostrov Hvar má pro každého něco.

Jeden z nejpopulárnějších typů ubytování na ostrově Hvar jsou apartmány. Tato možnost je ideální pro všechny, kteří hledají prostorné a pohodlné ubytování s vlastním stravováním. Apartmány nabízejí soukromí a svobodu cestování, což je skvělé pro rodiny nebo skupiny přátel. Na ostrově Hvar je mnoho apartmánových komplexů, které poskytují bazény, soukromé pláže a další vybavení pro hosty.

Další možností ubytování na ostrově Hvar jsou hotely a resorty. Tyto možnosti jsou vhodné pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus. Hvar nabízí několik pětihvězdičkových hotelů s fantastickými výhledy na moře, wellness centry, bazény a další luxusní vybavení. Ubytování v těchto hotelech vám poskytne pocit dokonalé relaxace a péče.

Pro ty, kdo hledají tradičnější způsob ubytování, je možné si na ostrově Hvar pronajmout pokoj v rodinném penzionu. Tyto penziony jsou většinou menší a mají přátelskou atmosféru. Mnoho rodinných penzionů je nacházejících se v malebných vesnicích, což umožňuje hostům zažít autentické chorvatské prostředí.

Nezáleží na tom, kterou možnost ubytování si zvolíte, ostrov Hvar vám nabídne bohatý výběr aktivit a zážitků. Můžete si užívat slunné pláže, plavat v průzračném moři, vyzkoušet si vodní sporty nebo prozkoumávat historická města, jako je například Starý Grad. Kromě toho, ostrov Hvar je také známý svými živými nočními kluby a restauracemi, které nabízejí skvělou gastronomii.

V případě, že se rozhodnete navštívit ostrov Hvar v turistické sezóně, je doporučeno rezervovat ubytování dopředu. Během letních měsíců je ostrov velmi populární a ubytování může být rychle vyprodáno. Mějte na paměti také, že ceny bývají vyšší během turistické sezóny, zejména v luxusních hotelech a resortech.

Ostrov Hvar je opravdu jedinečným místem k návštěvě a nabízí neuvěřitelně krásnou přírodu a bohatou historii. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, můžete očekávat nezapomenutelnou dovolenou, plnou slunce, zábavy a relaxace.


Letenka Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Ostrov Hvar je jedním z nejoblíbenějších letovisek v Chorvatsku, a proto není divu, že zde pořádáme charterové lety pro ty, kteří si přejí strávit dovolenou v této malebné části světa.

Hvar, který leží ve Střední Dalmácii, je nejdelším chorvatským ostrovem a nabízí návštěvníkům mnoho krás, které stojí za vidění. Ostrov je známý svým slunečným podnebím, čistým Jaderským mořem a úchvatnou přírodou, která láká jak milovníky odpočinku, tak i aktivity orientované turisty.

Oblasti, které stojí za návštěvu, je zde mnoho. Můžete začít procházkou po historickém městě Hvar, které je jedním z nejvýznamnějších kulturních a turistických center na ostrově. Vydejte se do jeho úzkých uliček a objevujte starobylé osmanské paláce, katedrály a kláštery. Nezapomeňte navštívit i Hvarskou pevnost Fortica, kterou není možné přehlédnout, a nabídne vám úchvatné panoramatické výhledy na celý ostrov.

Další zajímavou destinací je město Stari Grad, které se nachází na severní straně ostrova. Město je obklopeno rozlehlými vinicemi a olivovými háji, které vám poskytnou dokonalou atmosféru pro relaxaci a odpočinek. Můžete si prohlédnout také Stari Gradský přístav, který je vyhlášen jako jeden z nejkrásnějších v Chorvatsku.

Pro ty, kdo preferují přírodu, je zde Národní park Paklenica, který se nachází na pevninském území nedaleko Hvaru. Park je známý svými skalnatými útesy, vyhlídkovými plošinami a malebnými horskými cestami. Můžete si zde užít procházky po přírodě a obdivovat nádherné výhledy na Jaderské moře.

Pokud se rozhodnete navštívit Hvar, nedělejte si starosti s dopravou. Nabízíme letenky do chorvatského města Split a odtud je možné pokračovat trajektem na ostrov Hvar. Charakteristické modré moře, příjemné klima a krásné pláže vás přivítají přímo na ostrově.

Ostrov Hvar je ideálním místem pro letní dovolenou, ať už se vydáte na pobyt s rodinou, partnerem nebo přáteli. Můžete se vydat na pláže a užít si sluneční paprsky, výlety do přírody, prohlídky historických památek nebo si prostě užívat zdejší atmosféru.


Počasí Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Hvar, také známý jako "královna chorvatských ostrovů", je jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v Chorvatsku. Tento ostrov, který se nachází ve střední Dalmácii, si získal svou pověst díky svému nádhernému přírodnímu prostředí, malebným plážím a malebným městům, které na něm leží.

Co se týče počasí, Hvar je známý svým mírným středomořským klimatem, které ho činí ideálním místem pro dovolenou v každém ročním období. Letní měsíce (červen až srpen) jsou obzvláště teplé a slunečné, s průměrnými teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Moře je v tomto období také příjemně teplé, s teplotou okolo 25 stupňů Celsia, což láká turisty k osvěžujícím koupelím.

Podzim (září a říjen) je na Hvaru obdobím přechodu, kdychladnější vzduch a teploty kolem 20 stupňů Celsia toto období příjemným na procházky po ostrově. Moře se stále udržuje na teplotě kolem 22 stupňů Celsia, což je dostatečně teplo pro milovníky vodních sportů.

Zima (prosinec až únor) je na Hvaru nejchladnějším obdobím, i když teploty zřídka klesají pod 10 stupňů Celsia. Na ostrově často prší a vítr je silný, což může omezit některé venkovní aktivity. Moře se ochladí na teplotu kolem 15 stupňů Celsia, což už je pro koupání poněkud studené.

Jaro (březen a duben) je časem, kdy se Hvar probouzí k životu. Teploty stoupají na 15-20 stupňů Celsia, květiny kvetou a ostrov zažívá zelený návrat. Moře je v tomto období stále poměrně studené, ale teplé sluneční paprsky přitahují turisty k pobřeží.

Celkově platí, že počasí na Hvaru je relativně stabilní a slunečné po většinu roku. Protože se nachází v jižní části Chorvatska, ostrov je obklopený čistým Středozemním mořem, což kopíruje jeho teploty. Právě díky tomu je Hvar ideálním místem pro odpočinek na pláži, procházky po malebném přístavu a výlety do okolních ostrovů.

Nezapomeňte si ale vzít dostatek opalovacího krému, pokrývku hlavy a pitnou vodu, protože slunce může být na ostrově Hvar opravdovým žhářem!


Dovolená Chorvatsko Hvar (ostrov Hvar)


Dovolená v Chorvatsku je pro mnoho lidí synonymem dokonalého odpočinku na slunci, koupání v průzračných vodách a objevování malebných koutů a historických památek. Není proto divu, že na ostrov Hvar, jeden z nejkrásnějších ostrovů v Chorvatsku, dorazí každoročně tisíce turistů ze všech koutů světa.

Ostrov Hvar se nachází v Jaderském moři, v jižní části Dalmácie. Je to druhý největší chorvatský ostrov, který kromě své krásné přírody nabízí také bohatou historii a kulturní dědictví. Hvar je známý svými slunečnými plážemi, průzračnou vodou, neuvěřitelně čistým ovzduším a nepřeberné nabídkou vodních sportů. Ostrov Hvar je proslulý také svým zlatým nápojem, vinnou révou a olivovými háji, kde se produkuje kvalitní olivový olej.

Pokud se rozhodnete strávit na ostrově Hvar svou dovolenou, můžete se těšit na okouzlující vesničky v horských oblastech jako například Stari Grad nebo Vrboska. V těchto romantických městečkách najdete mnoho starobylých domečků, úzké uličky plné květů a malebné restaurace, kde si můžete vychutnat tradiční chorvatské rybí speciality.

Pokud jste ale milovníky nočního života, pak byste neměli vynechat město Hvar, které je považováno za nejživější město na ostrově. Zde najdete nejrůznější bary, kavárny, restaurace a noční kluby. Město Hvar je také bohaté na kulturní památky, například starobylý hrad Fortica či katedrálu sv. Štěpána, na níž dominuje majestátní zvonice.

Z turistického hlediska je ostrov Hvar velmi populární, a tak je mnoho pláží v létě přeplněných turisty. Nicméně, pokud se rozhodnete prozkoumat tajná a méně navštěvovaná místa na ostrově, určitě najdete úkryty, kde se budete moci plavat a relaxovat naprosto v klidu. Například pláž Malo Zarce, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a těšit se na klidnou atmosféru a tyrkysovou mořskou hladinu.

Ostrov Hvar je také významný kulturní ostrov a nabízí mnoho zajímavých akcí a slavností. Například každý rok se v Jelse pořádá Mezinárodní festival lidových zpěvů a tanců, na kterém se setkávají folkloristé z celého světa. Nebo slavnost vinobraní na Mala-Stinivě, která se koná každého druhého víkendu v září a nabízí vynikající vína a místní speciality.

Výhodou ostrova Hvar je také jeho strategická poloha, díky čemuž je možné si užít krásy sousedních ostrovů Vir a Brač, a případně navštívit také město Split.

Dovolená na ostrově Hvar je zkrátka ideální pro ty, kteří hledají klid a pohodu, ale také pro ty, kteří touží po noční zábavě a nepřeberné nabídce aktivit a památek. Doporučujeme navštívit ostrov v letních měsících července a srpna, kdy můžete užít teplého slunce a koupání.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky