Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Hvar

Ubytování Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Evropě a ostrov Hvar patří k nejnavštěvovanějším místům v této zemi. Ostrov Hvar se nachází v Jaderském moři a je ideálním místem pro dovolenou, nejen díky svému krásnému pobřeží a bohaté historii, ale také díky velkému výběru ubytování. V tomto článku se podíváme na nejlepší možnosti ubytování na ostrově Hvar.

Hotely

Jednou z nejpopulárnějších možností ubytování na ostrově Hvar jsou hotely. Na ostrově se nachází mnoho hotelů, které nabízejí širokou škálu služeb a různé typy pokojů. Mezi nejluxusnější hotely na ostrově patří například Hotel Amfora Grand Beach Resort, který se nachází přímo u pláže a nabízí moderní vybavení, wellness centrum a venkovní bazén. Pro ty, kteří hledají cenově dostupnější varianty, jsou zde hotely jako Hotel Pharos, který se nachází v centru města Hvar, nebo Hotel Croatia, který se nachází na krásné pláži ve městě Vrboska.

Apartmány

Pokud hledáte více prostoru a nezávislosti, bytové jednotky jsou skvělou alternativou k hotelovým pokojům. Na ostrově Hvar najdete několik společností nabízejících pronájem apartmánů, všechny s odlišným zařízením a cenami. Pronájem apartmánu může být v mnoha případech levnější než hotelový pokoj a poskytuje větší soukromí a pohodlí. Mezi nejlepší apartmány na ostrově Hvar patří Lara Apartmani, které se nachází velmi blízko některých nejlepších pláží na ostrově, a Apartmani Nela, které se nacházejí v krásné a klidné oblasti.

Chata

Pokud hledáte ubytování mimo město a preferujete přírodní prostředí, pronájem chalupy je dobrou volbou. Ostrov Hvar má mnoho krásných oblastí, kde si můžete pronajmout chalupu. Jedním z nejlepších míst pro pronájem chaty na ostrově Hvar je Vrbanj, což je malebná vesnice situovaná v srdci ostrova. Chata v této oblasti nabízí klid a dokonalou únik z městského života. Pokud si s sebou vezmete přátel nebo rodinu, může být pronájem chaty skvělou volbou s ohledem na soukromí a pohodlí.

Celkově je ostrov Hvar dokonalým místem pro dovolenou a nabízí širokou škálu ubytovacích zařízení. Nezáleží na tom, jestli si vyberete hotelový pokoj, pronajmete apartmán nebo si pronajmete chalupu, Hvar nabízí nádherné pobřeží, skvělé jídlo a řadu aktivit, což vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Hvar


1. Jak se dostanu na ostrov Hvar?
- Na ostrov Hvar se nejčastěji dostanete trajektem z města Split. Existují také trajektové spoje z města Drvenik na poloostrově Pelješac.

2. Jaké jsou nejznámější pláže na ostrově Hvar?
- Mezi nejznámější pláže na ostrově Hvar patří Zlatni Rat, Dubovica, Stiniva a Palmižana.

3. Kde se nachází nejlepší noční život na ostrově Hvar?
- Nejživější noční život na ostrově Hvar se nachází ve městě Hvar, zejména v centru města, kde se nachází mnoho barů, klubů a restaurací.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce na ostrově Hvar?
- Mezi nejlepší turistické atrakce na ostrově Hvar patří Hvarská katedrála, pevnost Hvar, starověké město Pharos (dnešní Stari Grad) a pěší túry po vrcholcích ostrova.

5. Jak se pohybovat po ostrově Hvar?
- Na ostrově Hvar se nejčastěji pohybujete autobusy, které spojují různá města a obce. Mnoho lidí také pronajímá skútry nebo auta pro větší flexibilitu.

6. Jaké jsou tradiční chorvatské speciality na ostrově Hvar?
- Na ostrově Hvar si můžete vychutnat tradiční chorvatské speciality, jako jsou pečené plody moře, pikantní chorvatský sýr (paški sir), čerstvé ryby a dalmatské šunky.

7. Existuje na ostrově Hvar vodní sportovní aktivity?
- Ano, na ostrově Hvar si můžete užít různé vodní sporty, jako je windsurfing, potápění, plachtění na prknech (SUP) a jachting.

8. Můžete doporučit nějaké místní festivaly na ostrově Hvar?
- Mezi nejznámější místní festivaly na ostrově Hvar patří Hvar Summer Festival, který nabízí různé kulturní a hudební akce po celé léto.

9. Kdy je nejlepší čas navštívit ostrov Hvar?
- Nejlepší čas pro návštěvu ostrova Hvar je obvykle od května do září, kdy je teplota příjemná a slunečné počasí je ideální pro plážové aktivity.

10. Existují na ostrově Hvar lázně a wellness centra?
- Ano, na ostrově Hvar najdete několik lázní a wellness center, kde si můžete dopřát relaxační masáže, saunování a další wellness služby.


Dovolená Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je destinací, která láká tisíce turistů z celého světa. Mezi nejpopulárnější oblasti patří i ostrov Hvar. Tento ostrov se nachází v Jaderském moři a je největším chorvatským ostrovem. Je známý svým hřebenovým hřbetem, malebnými plážemi a azurově modrou vodou.

Na ostrov Hvar se můžete dostat lodí z města Split. Lodě jezdí několikrát denně, takže není problém si vybrat vhodný čas. Na ostrově jsou k dispozici různé druhy ubytování, od hotelů a apartmánů až po kempy. Vše záleží na preferencích a finančních možnostech.

Před návštěvou ostrova Hvar si určitě dejte do pořádku svůj seznam věcí, které byste si měli nechat u sebe. Mezi nejzajímavější části ostrova patří město Hvar, které je domovem pro několik kulturních památek, jako například katedrála svatého Štěpána, gotický palác a pevnost Fortica. Pokud máte rádi přírodu, můžete zajít na některou z pláží, které se nacházejí na ostrově. Nejkrásnější jsou pláže Perna, Mekicevica, Lučišća a Zavala.

Pro milovníky adrenalinových aktivit jsou v nabídce různé akce jako například rafting, potápění a windsurfing. Pokud máte rádi klidnou dovolenou, Hvar je ideální pro vás.

Jídlo je na ostrově Hvar velmi chutné. Můžete si užít místní speciality, které jsou připravovány z čerstvých surovin. Mezi nejoblíbenější místní pokrmy patří chobotnice grillovaná nebo s rýží, ryby z grilu, místní sýry, domácí chleby a olivový olej.

Hvar je také známý nočním životem. V městečku Hvar jsou různé bary a kluby, kde si můžete užít celou noc. Nezapomeňte však, že se jedná o letovisko, takže ceny mohou být vysoké a místa plná turistů.

Vzhledem k tomu, že na ostrově Hvar panuje středomořské podnebí, je ideálním cílem pro dovolenou od dubna do října. V letních měsících bývají teploty vysoké a může být příjemné pobývat u moře.

Všemi těmito výhodami se stává ostrov Hvar ideálním místem pro dovolenou. Užijte si krásnou přírodu, vynikající jídlo, noční život a klidné pláže a uvidíte, že se budete chtít vrátit zpět.


Letenka Chorvatsko Hvar


Pokud hledáte destinaci pro slunečnou dovolenou, která kombinuje krásné pláže, bohatou historii a nezapomenutelnou atmosféru, Chorvatsko je ideální volbou. A když jde o chorvatské ostrovy, Hvar je jedním z nejžádanějších cílů. Ať už je váš zájem o sluneční koupání, noční život nebo poznávání kulturních památek, Hvar nabízí všechno.

Pro objevení Hvaru je nejpohodlnější způsob cestování letecky. S přímými lety z různých evropských měst si můžete rychle a snadno zajistit letenku. Hvar má vlastní letiště, které se nachází na nedalekém ostrově Brač, a je snadno dostupné z letišť ve Splitu nebo Záhřebu.

Po přistání ve Splitu se můžete dostat na Hvar několika způsoby. Nejčastěji se využívá trajekt, který jezdí mezi Splitem a Hvarem několikrát denně. Trajekt je pohodlný, spolehlivý a nabízí krásné výhledy na okolní ostrovy během přeplavby. Další možností je využít lodní taxi, které je rychlejší, ale může být dražší.

Jakmile se dostanete na Hvar, čeká vás neuvěřitelné množství atrakcí. Začněte procházkou po starobylém městečku Hvar, které je plné pevností, kostelů a paláců. Vynechte návštěvu Hvarské katedrály, která je jedním z nejvýznamnějších historických památek na ostrově. Poté se vydejte na promenádu, kde můžete relaxovat na kavárně nebo obdivovat lodě ve přístavu.

Hvar je také známý svými krásnými plážemi, které jsou ideální pro opalování a koupání. Pláži Pokonji Dol, která se nachází hned vedle města Hvar, je obklopena borovicemi a nabízí křišťálově čistou vodu. Pláž Dubovica, která se nachází na jihu ostrova, je skryta mezi skalami a je ideální pro ty, kteří hledají klid a soukromí.

Ve večerních hodinách Hvar ožívá a nabízí bohatý noční život. Město je známé svými bary, kluby a diskotékami, které lákají mladé lidi z celého světa. Těšit se můžete na energickou hudbu, taneční podlahu a bezstarostnou atmosféru.

Hvar je také výchozím bodem pro objevování dalších okolních ostrovů. Můžete se vydat na výlet na ostrov Vis, kde naleznete krásnou Modrou jeskyni, nebo na ostrov Palmižana, který je známý svými exotickými zahradami a restauracemi.

Jestliže hledáte destinaci s bohatou historií, nádhernými plážemi a nekonečnou atmosférou, Hvar je pro vás to pravé místo. S letenkou do Chorvatska si můžete zajistit okamžitou cestu do tohoto rajského ostrova. Tak co ještě váháte? Zařiďte si letenku do Chorvatska a vydejte se na dovolenou snů do Hvaru!


Počasí Chorvatsko Hvar


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací ve Středomoří. Na půvabném ostrově Hvar najdeme nejenom krásné pláže a azurové moře, ale také příjemné klima, které zde panuje.

Ostrov Hvar se nachází v Jaderském moři a je součástí Dalmácie. Díky své geografické poloze a přítomnosti zvláštních klimatických faktorů má Hvar velmi příznivé a příjemné počasí. Není divu, že se zde téměř po celý rok sluneční paprsky dotýkají země.

Letní počasí na Hvaru je obvykle teplé a slunečné. Průměrná teplota od června do září se pohybuje kolem 25-30°C, s teplými večery, kdy teploty klesají na příjemných 20-25°C. Moře v létě dosahuje teplot okolo 23-27°C, což je ideální pro koupání a vodní aktivity.

Podzim na Hvaru je mírný, s teplotami dosahujícími průměrně 20-25°C. Moře je stále příjemně teplé, což z něj činí skvělé místo k prodlouženému plavání. Podzimní období bývá také vhodné pro ty, kteří preferují méně rušné a klidnější dovolenou.

Zima na ostrově Hvar je mírná a teploty se zřídka dostávají pod bod mrazu. Průměrná teplota zimních měsíců (prosinec až únor) se pohybuje kolem 10-15°C, s mírnými výkyvy. I v zimě je zde častá slunečná obloha, což přitahuje návštěvníky, kteří chtějí uniknout chladnějšímu počasí v jiných částech Evropy.

Jaro na Hvaru je obdobím, kdy se ostrov začíná probouzet. Teploty se zvyšují na příjemných 15-20°C a příroda začíná kvést. Květen je ideálním měsícem pro procházky v přírodě, jízdu na kole nebo výlety do okolních vesnic.

Na Hvaru je počasí velmi příznivé pro zemědělství, zejména olivovníky a vinařství. Díky slunným dnům a středomořskému klimatu se zde daří pěstování ovoce a zeleniny, kterou si můžete ochutnat v místních restauracích.

Vzhledem k příjemnému a teplému počasí je ostrov Hvar vhodným místem k návštěvě až po celý rok. Každé roční období nabízí své vlastní atrakce a zážitky, ať už se jedná o koupání a slunění na plážích, procházky v přírodě, kulinářské speciality nebo poznávání historických památek.

Pokud plánujete návštěvu Chorvatska a ostrova Hvar, mějte na paměti, že počasí může být proměnlivé, a proto je vždy dobré se předem informovat o aktuálních předpovědích počasí. Nicméně bez ohledu na roční období, ostrov Hvar vás přivítá svou krásou, klidem a slunečnými dny.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky