Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Chorvatsko Dubrovník

Ubytování Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, nacházející se na jihu Chorvatska, je jedním z nejnavštěvovanějších turistických míst v zemi. Jeho malebné uličky, historické památky a nádherné pláže přitahují každoročně tisíce turistů z celého světa. Při plánování své dovolené v Dubrovníku je ubytování jedním z nejdůležitějších faktorů, který byste měli zvážit.

Dubrovník nabízí bezpočet možností ubytování, které odpovídají různým preferencím a rozpočtům. Od luxusních pětihvězdičkových hotelů a butikových hotelů po rodinné hotely, apartmány a hostely – Dubrovník má něco pro každého.

Luxusní hotely v Dubrovníku jsou známé svými prvotřídními službami a nádhernými výhledy na moře. Mnoho z nich se nachází v historickém centru města, což vám umožňuje snadný přístup ke všem hlavním turistickým atrakcím a památkám. Tyto hotely často nabízejí také wellness centra, bazény a další vybavení, které vám nabídnou dokonalé odpočinkové prostředí.

Pokud hledáte něco více útulného a autentického, můžete se ubytovat v jednom z mnoha malých butikových hotelů, které se nacházejí v historickém centru Dubrovníku. Tyto stylově zařízené hotely vám umožní ponořit se do atmosféry města a snadno se dostat na všechna hlavní místa zájmu.

Pro rodiny s dětmi mohou být ideální volbou rodinné hotely. Tyto hotely často nabízejí víceúčelové pokoje a další vybavení pro děti, jako jsou dětské hřiště, bazény a animační programy. Umístění těchto hotelů také často umožňuje snadný přístup k plážím a dalším atrakcím pro děti.

Pokud preferujete větší soukromí a nezávislost, můžete si vybrat z nabídky apartmánů v Dubrovniku. Tyto apartmány často nabízejí kuchyňské vybavení, což vám umožňuje vařit své vlastní jídlo a tím ušetřit na restauracích. Apartmány se nacházejí po celém městě, takže si můžete vybrat takovou lokalitu, která vám nejlépe vyhovuje.

Pro cestovatele s omezenějším rozpočtem může být hostely v Dubrovníku skvělou možností ubytování. Tyto hostely nabízejí společné pokoje s možností sdílení s ostatními hosty za nižší cenu. Hostely se nacházejí jak v samotném centru města, tak i ve vzdálenějších částech Dubrovníku.

Budete-li cestovat do Dubrovníku v období letních prázdnin, doporučuje se rezervace ubytování dopředu, protože se město stává velmi populárním a ubytování může být rychle vyprodáno. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, budete mít přístup k nádherným plážím, historickým památkám a bohaté kulturní scéně Dubrovníku.

Dubrovník je jedinečným městem, které si zaslouží vaši návštěvu. Správný výběr ubytování vám pomůže tuto návštěvu přizpůsobit vašim potřebám a zážitkům. Nechte se okouzlit atmosférou tohoto historického města a užijte si nezapomenutelnou dovolenou v Dubrovníku.


Počasí Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, jedno z nejkrásnějších měst na pobřeží Jaderského moře v Chorvatsku, je známé nejen svou historií a architekturou, ale také svým příjemným středomořským podnebím. Pojďme si tedy blíže prohlédnout, jaké je počasí v Dubrovníku.

Dubrovník leží v jižní části Chorvatska, v oblasti známé jako Dalmácie. Tato oblast je charakteristická svým teplým a slunečným počasím, což přispívá k tomu, že Dubrovník je tak oblíbeným turistickým cílem, zejména v letních měsících.

Léto v Dubrovníku je horké a suché, s teplotami dosahujícími průměrně 30 °C a místy až přes 35 °C. Sluneční paprsky se na nádherných plážích a modrém moři odráží, přičemž teplota vody v červenci a srpnu může dosahovat až 25 °C, což je ideální pro ty, kteří hledají osvěžení. Doporučuje se však dodržovat opatření proti slunečnímu záření a dostatečně se hydratovat, abyste se vyhnuli úpalu.

Podzim přináší mírnější teploty, ale stále zůstává příjemně teplé. Průměrné teploty se pohybují kolem 20 - 25 °C a voda je stále dostatečně teplá k plavání. Kromě toho se podzimní měsíce vyznačují nižší intenzitou turistického ruchu a klidnější atmosférou, což je ideální čas na objevování památek a malebných uliček Dubrovníku.

Zima v Dubrovníku je mírná a vlhká. Teploty se pohybují mezi 10 - 15 °C a je časté, že prší. Nicméně vánoční atmosféra v historickém centru města je nádherná a stojí za to navštívit Dubrovník i v této době. Méně turistů vám umožní lépe poznat místní kulturu a tradiční jídlo.

Jaro je skvělým obdobím pro návštěvu Dubrovníku, kdy se příroda probouzí k životu. Teploty začínají stoupat, dosahují průměrně 15 - 20 °C a město se plní květinami. Dubrovník je v tomto období oživený, ale stále relativně klidný, a proto je to ideální doba pro procházky po historických uličkách a poznávání místních obyvatel.

Celkově lze říci, že počasí v Dubrovníku je převážně teplé a slunečné. Nejlepší čas pro návštěvu je letní a podzimní období, kdy teploty jsou nejvyšší a moře je teplé. Nicméně, s ohledem na místní podnebí je vhodné se kdykoliv připravit na možnost přeháňek, takže není od věci mít vždy po ruce přístřešek nebo deštník.

Pokud si plánujete návštěvu Dubrovníku, měli byste se jistě těšit na slunečné dny, teplé teploty a nádherné okolní moře. Ať už se rozhodnete navštívit Dubrovník na vrcholu letní sezóny nebo v klidnějších měsících, budete potěšeni krásným počasím, které vás vítá v tomto kouzelném městě na jadranském pobřeží Chorvatska.


Dovolená Chorvatsko Dubrovník


Dubrovník, známý také jako "perla Jaderského moře", je jedním z nejkrásnějších měst na chorvatském pobřeží. Toto historické město, ležící na jihovýchodě země, láká každý rok tisíce turistů svou nádhernou architekturou, malebnými uličkami a bohatou historií.

Dubrovník je známý svými historickými hradbami, které obklopují celé město. Tyto imponující zdi vysoké až 6 metrů a široké 2 metry jsou zeď kolem celého historického centra a poskytují nádherné výhledy na moře a okolní krajinnou oblast. Procházka po hradbách je jedním z nejoblíbenějších turistických aktivit v Dubrovníku a určitě stojí za to.

Dalším zajímavým místem v Dubrovníku je Stradun - hlavní třída, která vede od jednoho konce města ke druhému. Tato úzká kamenná ulička je plná obchodů, kaváren a restaurací a je živým centrem města. Je to skvělé místo, kde si odpočinout, sledovat lidi a ochutnat místní speciality.

Historické centrum Dubrovníku je také domovem mnoha památek a památníků. K nejznámějším patří katedrála svatého Václava, která je jedním z nejstarších chrámů v Evropě. Navštívit také můžete klášter svatého Františka, který nabízí fascinující pohledy na moře a okolní ostrovy.

Pokud se chcete osvěžit a užít si slunce a pláže, v Dubrovníku na to není problém. Město nabízí několik krásných pláží, které jsou ideální pro relaxaci a koupání. Zdejší voda je průzračná a čistá, což přispívá k jedinečnému zážitku.

Dubrovník je rovněž skvělým výchozím bodem pro výlety do okolí. Můžete navštívit sousední ostrov Lokrum, který je chráněnou přírodní rezervací s krásnými zahradami a malebnými plážemi. Další možností je vyrazit na výlet do nedalekých měst, jako je například Cavtat, který je známý svými historickými památkami a malebnou atmosférou.

Dovolená v Dubrovníku je combinací krásné přírody, bohaté historie a pohostinnosti místních obyvatel. Bez ohledu na to, zda jde o procházky historickým centrem, relaxaci na pláži nebo objevování okolních měst, Dubrovník nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Dubrovník


- Jak se dostanu do Dubrovníku?
Dubrovník je snadno dostupný letecky nebo silničně. Nejbližší mezinárodní letiště je Dubrovnické letiště, které leží asi 20 km jihovýchodně od města. K dispozici jsou také autobusové a lodní spoje do Dubrovníku.

- Jaké jsou nejlepší pláže v Dubrovníku?
Dubrovník nabízí několik malebných pláží, jako je Banje Beach, Copacabana Beach, Lapad Beach a Sveti Jakov Beach. Tyto pláže se nacházejí v blízkosti města a jsou snadno dostupné.

- Co je dobré vidět a dělat v Dubrovníku?
Dubrovník je plný historických památek a zajímavých míst. Doporučuje se navštívit Dubrovnické hradby, Stradun (hlavní ulice v centru města), Pláž Banje, Katedrálu sv. Václava, Orlandův sloup a Fort Lovrijenac. Také je populární procházka po malebné a památkami bohaté části města nazývané Staré Město.

- Jaké jsou tradiční chorvatské speciality v Dubrovníku?
V Dubrovníku si můžete vychutnat tradiční chorvatská jídla, jako jsou peka (podobné pečenému jehněčímu), dalmatský pršut (šunka), octopus salata (salát s chobotnicí), černohorský špecijal (masová směs s rýží) a rafioli (tradiční cukrovinka).

- Kdy je nejlepší čas na návštěvu Dubrovníku?
Dubrovník je oblíbený turistický cíl především v letním období, od června do srpna, kdy je zde slunečné počasí a teplé teploty. Pokud preferujete méně lidí a nižší ceny, doporučuje se navštívit Dubrovník v květnu, září nebo říjnu.

- Jak se mohu přepravovat v Dubrovníku?
V Dubrovníku je možné se přepravovat pěšky, jelikož centrum města je dostatečně malé. Můžete také použít místní autobusovou dopravu, která vás zavede do okolních částí Dubrovníku. K dispozici jsou také taxíky a pronájem auta.

- Jaké další zajímavé destinace lze navštívit poblíž Dubrovníku?
Pokud chcete navštívit další zajímavá místa poblíž Dubrovníku, doporučuje se plavba na malebné ostrovy Elafitského souostroví, jako je Lopud, Sipan a Koločep. Můžete také navštívit nedaleké město Cavtat nebo historický ostrov Korčulu.


Letenka Chorvatsko Dubrovník


Chorvatsko Dubrovník je jedním z nejkrásnějších regionů, které Chorvatsko nabízí. Dubrovník, nazývaný také "perla Jadranu", je malebné město na pobřeží Jaderského moře, které vás okouzlí svojí historií a architekturou.

Pokud se rozhodnete pro cestu do Dubrovníku, určitě si nezapomeňte vyřídit letenku včas. Letenka na Chorvatsko Dubrovník se může lišit podle sezóny a přepravce. Nejlevnější letenky jsou obvykle v době mimo sezónu, tedy od listopadu do března. Vrchol sezóny je od června do září, kdy jsou ceny letenek výrazně vyšší.

Chorvatská národní letecká společnost Croatia Airlines a další mezinárodní letečtí přepravci nabízejí lety na Dubrovník z hlavních evropských letišť, jako je Frankfurt, Mnichov, Londýn, Paříž nebo Řím. Let trvá obvykle dvě až tři hodiny.

Jednou z možností, jak se dostat z letiště do Dubrovníku, je autobusová doprava přímo z letiště. Autobusová zastávka se nachází hned před letištní halou. Pokud cestujete s větším zavazadlem, můžete využít službu taxi. Asi nejlepší je však pronajmout si auto, které vám umožní cestovat po Dubrovníku i okolí podle vašich přání.

Dubrovník je známý svými památkami a městem, které se může pochlubit skvěle zachovalým středověkým opevněním. Můžete navštívit Dubrovnickou katedrálu, klášter sv. Františka, palác Sponza nebo nejznámější městské opevnění. Pokud máte rádi moře a slunce, nezapomeňte si užít pláže v místech jako je Banje nebo Lapad.

Celkově je návštěva Dubrovníku opravdovým zážitkem. Město nabízí mnoho památek, krásné přírodní scenérie, skvělou kuchyni, ale také mnoho možností zábavy a sportovních aktivit. Nedivte se tedy tomu, že se Dubrovník stal jedním z nejpopulárnějších turistických cílů v Chorvatsku.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky