Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Česko Nový Jičín

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Nový Jičín


Následující seznam obsahuje nejčastější dotazy a odpovědi týkající se města Nový Jičín v České republice:

1. Jaké jsou nejvýznamnější turistické atrakce v Novém Jičíně?
Nejvýznamnější turistické atrakce v Novém Jičíně jsou zřejmě Zámek Žerotín, radnice s orlojem, Muzeum Novojičínska a muzeum skla a bižuterie.

2. Kde se dá v Novém Jičíně nejlépe najíst?
V Novém Jičíně najdete mnoho restaurací a hospod, které nabízejí různé druhy jídel. Velmi kvalitní jídlo podává například restaurace Montenegro Grill, restaurace Šatlava nebo restaurace Valaška.

3. Jaké jsou nejlepší hotely v Novém Jičíně?
Mezi nejlepší hotely v Novém Jičíně patří například Hotel Praha, Hotel Fit 4 Life nebo Penzion Svět.

4. Kdy se konají nejvýznamnější kulturní akce v Novém Jičíně?
V Novém Jičíně se konají nejvýznamnější kulturní akce v létě a na podzim. Mezi ty nejznámější patří například Kulturní léto Novojičínska, Mezinárodní festival soudobého tance a třpytivých šperků nebo setkání Žerotínů.

5. Jak se dá nejlépe dostat do Nového Jičína?
Nový Jičín se nachází na křižovatce silnic I/35 a I/55, takže je dobře dostupný autem. Je možné se sem dostat také vlakem nebo autobusem. Letiště v Ostravě je vzdálené asi 25 km.


Dovolená Česko Nový Jičín


Česko je krásná země s mnoha historickými památkami, malebnou přírodou a bohatou kulturou. Jedním z míst, které byste si rozhodně neměli nechat ujít během své dovolené v Česku, je Nový Jičín. Tato malebná města leží v Moravskoslezském kraji a nabízí mnoho zajímavých aktivit pro turisty.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Novém Jičíně je Stará radnice. Tento gotický palác byl postaven v roce 1558 a nabízí úchvatné výhledy na celé město. V interiéru naleznete několik výstavních prostorů, které představují historii a kulturu města. Další architektonickou perlou je Valašský špalíček. Jedná se o řadu tradičních roubených domů, které jsou typické pro region Valašsko. Procházka tímto malebným areálem vás přenese do minulosti a ukáže vám autentickou atmosféru valašské vesnice.

Pokud jste fanouškem přírody, určitě si nenechte ujít návštěvu Přírodního parku Podbeskydí. Tato oblast je známá svými nádhernými lesy, malebnými potoky a horskými vrcholy. Ideální pro turisty, kteří si chtějí užít procházku nebo cyklistiku v přírodě. Park také nabízí různé turistické stezky a výhledy na okolní krajinu. Pro milovníky historie je v parku také několik zřícenin hradů, které stojí za návštěvu.

Nový Jičín je známý také svou výrobou obuvi. Pokud vás tento obor zajímá, můžete navštívit Městské muzeum obuvnictví. Toto muzeum vás provede historií výroby obuvi od středověku až po současnost. Získáte zde informace o technikách výroby, místních šlechtících a obuvnících. Muzeum také pořádá různé dočasné výstavy, které představují nejnovější trendy v obuvnickém průmyslu.

Nový Jičín také nabízí mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni. Zkuste některé tradiční moravské speciality, jako je smažený sýr, bramborové pirohy nebo tradiční valašský koláč. Nezapomeňte si objednat také sklenici místního piva, které je velmi oblíbené mezi místními obyvateli.

Pokud plánujete dovolenou v Česku, nezapomeňte zahrnout Nový Jičín na svůj seznam. Toto malebné město nabízí bohatou historii, krásnou přírodu a mnoho aktivit pro turisty. Mějte na paměti, že Česko má nejen Prahu, ale i mnoho jiných skvělých míst, které stojí za to objevit.


Letenka Česko Nový Jičín


Jedním z nejoblíbenějších způsobů dopravy mezi městy v Česku je letecká doprava. Ať už cestujete za prací, dovolenou nebo za rodinou, letadla nabízejí rychlou, pohodlnou a efektivní formu cestování. Pokud máte v plánu cestovat do města Nový Jičín, můžete využít letenku Česko Nový Jičín, kterou nabízí několik leteckých společností.

Nový Jičín je malebné historické město nacházející se na Moravě. Je známý svou bohatou historií a architekturou, která odráží různé historické období, ve kterých město prosperovalo. Jedná se o skvělé místo pro turisty, kteří chtějí objevovat českou krajinu a poznávat nová místa.

Existuje několik leteckých společností, které nabízejí lety mezi Prahou a Ostravou, což je nejbližší letiště k Novému Jičínu. Některé z těchto společností zahrnují České aerolinie, Smartwings a Ryanair. Lety mezi Prahou a Ostravou se obvykle konají několikrát denně a trvají přibližně jednu hodinu.

Po příletu na letiště v Ostravě budete mít několik možností, jak se dostat do Nového Jičína. Nejjednodušší a nejpohodlnější možností je pronajmout si auto, což vám umožní svobodu pohybu a objevování okolních oblastí. Další možností je využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo vlaky. Cesta z letiště do Nového Jičína trvá přibližně 30-45 minut.

Po příjezdu do Nového Jičína se rozhodněte prozkoumat město a vychutnejte si jeho krásu. Město je známé svými historickými památkami, jako je zámek Žerotínů, který pochází z 15. století, gotický kostel svatého Jiří a radnice v renesančním stylu. Pro milovníky přírody je k dispozici také několik parků a zahrad, kde si můžete odpočinout a relaxovat.

Pokud máte zájem o nakupování, Nový Jičín je známý díky svému obuvnickému průmyslu. V městě se nachází mnoho obchodů, kde můžete zakoupit kvalitní a stylovou obuv za příznivé ceny. Nezapomeňte si také vychutnat místní jídlo a ochutnat tradiční moravskou kuchyni.

Letecká doprava je skvělou možností, jak se dostat do Nového Jičína, nebo odtud odcestovat. Rychlá, pohodlná a efektivní cesta vám umožní lépe využít čas a objevit vše, co toto malebné město na Moravě nabízí. Takže pokud plánujete cestovat do Nového Jičína, zvažte letenku Česko Nový Jičín a zažijte skvělou dovolenou plnou památek, přírody, nákupů a místní kultury.


Ubytování Česko Nový Jičín


Česko Nový Jičín je historické město v Moravskoslezském kraji, které se nachází asi 30 kilometrů od Ostravy. Díky svému bohatému kulturnímu dědictví a malebnému okolí je toto místo skvělou volbou pro turisty, kteří hledají klid a pohodu. Pokud plánujete navštívit Česko Nový Jičín a hledáte ubytování, máte několik možností.

Hotely

V Česko Novém Jičíně najdete několik hotelů různých kategorií. Mezi nejluxusnější patří Hotel Praha, který se nachází v centru města a nabízí komfortní pokoje s vlastní koupelnou a klimatizací. Další možností je Hotel City, který je vhodný pro turisty s menším rozpočtem. Ten má také centrální polohu a pokoje mají vlastní koupelnu s poskytnutými toaletními potřebami.

Penziony

Pokud preferujete místo s trochu větší přívětivostí, doporučujeme zvážit možnost ubytování v penzionu. V městě najdete několik penzionů různé úrovně a cenové kategorie. Jedním z nich je Penzion U Holuba, který nabízí ubytování v pokojích s vlastní koupelnou a kuchyňkou. Kromě toho penzion nabízí také bezplatné parkování a Wi-Fi připojení.

Apartmány

Pokud plánujete pobyt s rodinou nebo s přáteli, mohou být pro vás vhodnější apartmány. V Česko Novém Jičíně najdete několik soukromých pronájmů apartmánů, které nabízejí pohodlné ubytování pro více osob. Jedním z nejoblíbenějších apartmánů je Apartmán Relax, který se nachází asi 10 minut chůze od centra města. Apartmán má plně vybavenou kuchyň a nabízí bezplatné Wi-Fi připojení a parkování.

Kempy

Pokud máte rádi pobyt v přírodě, doporučujeme zvážit ubytování v kempu. Kousek od města se nachází Kemp u Jelena, který je ideální pro milovníky turistiky a cykloturistiky. Kemp nabízí možnost stanování i ubytování v chatkách. Mezi další kempy v okolí patří Kemp u Vodní nádrže Těrlicko a Kemp U hájovny.

V Česko Novém Jičíně máte tedy možnost ubytování v hotelu, penzionu, apartmánu či kempu. V závislosti na vašem rozpočtu a preference si můžete vybrat to nejvhodnější místo pro svůj pobyt.


Počasí Česko Nový Jičín


Počasí v Novém Jičíně, malém městě v Moravskoslezském kraji, se v průběhu roku výrazně mění. Město leží v mírném podnebném pásmu, ale vlivem horských pásem a vysočin je zde vlhké a střídá se zde mírné až teplé léto s chladnou zimou.

Léto v Novém Jičíně je relativně krátké a začíná obvykle v květnu. Průměrná teplota v červnu se pohybuje kolem 21 °C. V červenci a srpnu je nejtepleji, s průměrnou teplotou kolem 24-25 °C. V létě se také vyskytují letní bouřky a deště.

Podzim v Novém Jičíně je poměrně chladný a deštivý. V září a říjnu průměrné teploty klesají na 14-16 °C. Listopad je již velmi chladný, s průměrnou teplotou okolo 7-9 °C.

Zima v Novém Jičíně může být velmi namáhavá a zima tu trvá poměrně dlouho. Průměrná teplota v lednu se pohybuje kolem -1 °C. Ale přestože zde může být hodně sněhu, teploty se obvykle drží nad bodem mrazu. Únor je nejchladnějším měsícem, s průměrnou teplotou -2 až -3 °C.

Jaro v Novém Jičíně se postupně začíná rodit v březnu. Průměrná teplota v březnu je kolem 5 °C. V dubnu a květnu se teploty postupně zvyšují a stávají se vlhčími. V květnu bývá již poměrně teplé, s průměrnou teplotou 18 °C.

Celkově lze říci, že počasí v Novém Jičíně se může velmi rychle měnit a mohou zde nastat různé klimatické podmínky. Nicméně, město má krásnou přírodu a je vhodné místo k navštívení v jakémkoliv ročním období.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky