Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Česko Národní park Šumava

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Šumava


1. Jak se dostanu do Národního parku Šumava?
- Nejbližším větším městem je Český Krumlov, kam lze dorazit vlakem nebo autobusem. Zde je možné navázat na regionální autobusovou dopravu směřující do různých částí národního parku.

2. Kde se nachází nejlepší vstupy do parku?
- Existuje několik vstupních bodů do Národního parku Šumava. Jeden z nejznámějších je Horská Kvilda, kde se nachází také informační centrum. Dalšími populárními vstupy jsou například Modrava, Srní nebo Prášily.

3. Jaký je doporučený časový rozsah pro návštěvu Národního parku Šumava?
- Záleží na vašich preferencech a zájmech. Pro jednodenní výlet je možné si vybrat některý z výše zmíněných vstupů a prozkoumat okolní přírodu a turistické stezky. Pro delší pobyt doporučujeme alespoň 3-4 dny, abyste měli čas projít více tras a objevit různé části parku.

4. Jaký je vstupné do Národního parku Šumava?
- Vstup do parku je obvykle zdarma. Nicméně některé vybrané lokality nebo atrakce, jako například muzea, mohou vyžadovat vstupné.

5. Jaké aktivity mohu vykonávat v Národním parku Šumava?
- V parku je možné se věnovat různým venkovním aktivitám, jako je pěší turistika, cykloturistika, rybaření, horská kola, vodní sporty na jezerech a mnoho dalšího. Dále je možné se zúčastnit exkurzí, poznávacích programů a sledování zvěře.

6. Kde mohu najít ubytování v blízkosti Národního parku Šumava?
- V okolí Národního parku Šumava je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a chat. Nejbližšími městy s ubytovacími kapacitami jsou například Český Krumlov, Železná Ruda nebo Vimperk.

7. Jaké jsou nejznámější turistické trasy v parku?
- Mezi nejznámější turistické trasy v Národním parku Šumava patří například tras Boubínská hora, Poledník, Černá hora nebo Dlouhá Stráň.

8. Jaké jsou pravidla chování v Národním parku Šumava?
- Národní park Šumava se snaží zachovat svou přírodní krásu a ochranu životního prostředí. Proto je důležité dodržovat pravidla, jako je neukládání odpadků, pohyb pouze po značených trasách, respektování zákazů, nekrmení a nevyrušování zvěře a zachování klidu a ticha.

9. Existují v parku možnosti stravování?
- Ano, v okolí Národního parku Šumava se nachází restaurace, bufety a další stravovací zařízení, které nabízejí různé typy jídel, včetně tradiční české kuchyně.

10. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Národního parku Šumava?
- Národní park Šumava je přitažlivým cílem jak v létě, tak v zimě. V letních měsících můžete využít teplejšího počasí a užívat si venkovních aktivit. V zimě je pak park oblíbeným místem pro lyžování, běžkování a další zimní sporty.


Dovolená Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava, který se nachází na území Česka, je jedním z nejkrásnějších míst pro dovolenou v přírodě. Nabízí návštěvníkům rozmanitou krajinu, bohatou flóru a faunu, malebné vesničky a historické památky.

Šumava je jednou z největších chráněných oblastí v Česku a je zapsána na seznamu biosférických rezervací UNESCO. Nachází se na jihozápadě Čech, při hranicích s Německem a Rakouskem. Národní park zahrnuje rozlohu přes 600 čtverečních kilometrů a je domovem mnoha vzácných živočichů a rostlin.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Šumava rájem. Turistika, pěší výlety, cyklistika a horolezectví jsou zde populární. Park nabízí širokou síť turistických tras, které vedou kolem malebných jezer, do údolí a na vrcholy hor. Nejznámějšími horami na Šumavě jsou například Plechý, Javorník a Boubín.

Milovníci vody si rovněž přijdou na své. Šumava je protkána mnoha řekami, potoky a jezery. Největším jezerem v parku je Lipenská přehrada, která poskytuje možnosti koupání, plavby lodí a vodních sportů. Okolí jezera je vhodné také pro rybaření.

Pro ty, kteří preferují klid a odpočinek, nabízí Šumava i malebné vesničky s tradicí a historií. Například město Český Krumlov je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO a je známé svým úchvatným historickým centrem, které ožívá při různých kulturních akcích a festivalech.

Kromě přírodních krás nabízí Národní park Šumava také bohaté možnosti poznávání historie a kultury. V různých částech parku se nacházejí památky z doby středověku a novověku, včetně hradů, zámků a klášterů.

Navštěva Národního parku Šumava je vhodná celoročně, každé roční období zde má své kouzlo. Na jaře se rozkvétající květiny a zelené lesy těší na návštěvníky, v létě je možné se koupat v jezerech a užívat si sluníčka. Podzim je zase obdobím, kdy se lesy barví do různých odstínů a máte možnost sbírat houby. A v zimě se můžete vydat na běžky nebo si užít lyžování na jednom z mnoha sjezdovek.

Dovolená v Národním parku Šumava je pro každého milovníka přírody a outdoorových aktivit skvělou volbou. Bez ohledu na to, jaký druh dovolené preferujete, Šumava vám nabídne mnoho možností strávit skvělý čas v klidu a přírodě.


Letenka Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava je působivou krajinou, která se nachází na území České republiky. Jeho jedinečnost spočívá v bohaté biodiverzitě a nespočtu přírodních krás, které lákají turisty z celého světa. Letenka do Česka je proto ideálním způsobem, jak se dostat do tohoto úžasného území.

Národní park Šumava se rozkládá na jihozápadě České republiky, blízko hranic s Německem a Rakouskem. Jeho rozloha dosahuje přibližně 690 čtverečních kilometrů a je tak největším chráněným územím v zemi. Jeho status národního parku získal v roce 1991 a od té doby se jedná o oblíbenou turistickou destinaci.

Přírodní krása Národního parku Šumava je neuvěřitelná. Hory se zde vinejí po celém horizontu a přírodní scenérie zahrnuje rozsáhlé lesy, řeky, jezera a rašeliniště. Je to neuvěřitelně malebný kout České republiky, který je také domovem pro mnoho vzácných druhů zvířat a rostlin.

Mezi nejznámější místa v parku patří například blatenský a lakašský prales, které jsou jedny z nejzachovalejších neovlivněných lesů ve střední Evropě. Tyto pralesy jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, které nelze najít nikde jinde. Dalšími populárními oblastmi jsou vodopády na řece Vydra a jezero Černé jezero, které je jedním z nejkrásnějších jezer v České republice.

Národní park Šumava nabízí také mnoho aktivit pro návštěvníky. Turistické stezky, které zde vedou, vám umožní objevovat krásy této oblasti pěšky. Zdejší krajina je také ideální pro cyklistiku, ať už si vyberete horskou cyklotrasu nebo jízdu po hřebenech hor. Milovníci vodních sportů si pak mohou vyzkoušet kajakování na některých řekách v parku.

Letenka do Česka je skvělým způsobem, jak se dostat do Národního parku Šumava. Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Praze, která je od parku vzdálena pouhé dvě hodiny jízdy. Po příletu do Prahy si lze půjčit auto nebo využít veřejnou dopravu, aby se dostali do parku.

Pokud hledáte jedinečnou přírodní scenérii a možnost prozkoumávat přírodní krásy, letenka do Česka a návštěva Národního parku Šumava by mohla být vaše ideální volba. Tato malebná lokalita nabízí nejen příležitost k odpočinku a relaxaci, ale také možnost prozkoumávat jedno z nejkrásnějších území střední Evropy.


Ubytování Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava leží na jihozápadě České republiky a je jedním z největších a nejkrásnějších národních parků v zemi. Jeho rozloha se rozkládá přes téměř 700 čtverečních kilometrů malebné přírody, která je domovem bohaté fauny a flóry. Pro milovníky přírody a outdoorové aktivity je Šumava neodolatelnou destinací.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní park Šumava, nejprve je potřeba vyřešit otázku ubytování. Šumava nabízí širokou škálu možností, kdy si každý najde to své ideální místo k odpočinku.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus, jsou k dispozici útulné hotely a penziony v okolních městečkách jako je například Srní, Modrava, Kvilda, či Kašperské Hory. V těchto zařízeních můžete očekávat komfortní pokoje s vlastní koupelnou, restaurace s lokálními specialitami a často i wellness centra, kde si můžete užít relaxaci po náročném dni v přírodě.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdovou atmosféru Šumavy, jsou k dispozici horské chatky a chalupy. Tyto ubytovací možnosti vám umožní být přímo uprostřed přírody, se všemi jejími půvaby. Mnoho chat a chalup je vybaveno veškerým potřebným vybavením, ale pamatujte, že mnohdy nemají elektrickou energii a ohřev je zajištěn dřevem či plynem. To však neznamená, že byste museli být odříznutí od moderního světa - většina chat a chalup má přístup k internetu, což vám umožní zůstat ve spojení se zbytkem světa.

Pokud preferujete kempování, Šumava poskytuje také velké množství kempů a chatových osad, často umístěných v těsné blízkosti jezer a řek. Zde si můžete postavit vlastní stan nebo zapůjčit chatku a užít si romantiku pod širým nebem. V blízkosti kempů najdete veškeré potřebné vybavení, jako jsou sprchy, toalety a obchody s potravinami.

Nezapomeňte také na možnost pronájmu soukromých apartmánů a domů, které jsou roztroušeny po celé oblasti Šumavy. Tyto ubytovací možnosti jsou často velmi pěkně zařízené a nabízejí vám větší svobodu a soukromí.

Národní park Šumava je skutečným rájem pro milovníky přírody a nadšence outdoorových aktivit. Bez ohledu na to, který typ ubytování si vyberete, jste vždy blízko všeho, co tento úchvatný park nabízí. Udělejte krok do divokého srdce české přírody a objevte krásu Národního parku Šumava.


Počasí Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava, nacházející se v jihozápadní části České republiky, je jednou z nejvýznamnějších a nejlépe zachovaných přírodních oblastí ve střední Evropě. Jeho jedinečná biodiverzita a malebná krajina lákají každý rok tisíce návštěvníků. Jedním z nejdůležitějších faktorů ovlivňujících tento národní park je samozřejmě počasí.

Šumava leží v horském pásmu a převážně se rozprostírá na jeho severní straně. Tento členitý terén má výrazný vliv na místní klima. V zimě se zde drží chladnější teploty a sněhová pokrývka zůstává velmi dlouho. Díky tomu je Šumava vyhledávaným místem pro zimní sporty jako lyžování a běžkování. Teploty dosahují v zimních měsících průměrně -5 až -10 °C.

V období jara, které trvá v Šumavě obvykle od března do května, se teploty začínají postupně zvyšovat. První květiny se objevují na loukách a stromy začínají zelenat. Jarní měsíce jsou často deštivé, což napomáhá obnově vegetace a zvyšuje bohatství divokých květin. Dochází k oteplení s průměrnými teplotami mezi 8 a 15 °C.

Léto je v Šumavě naopak mírnější než v nížinách. Průměrné teploty se pohybují mezi 18 a 25 °C. Vrcholky hor, pokryté hustými lesy, poskytují příjemný únik před horkými letními dny. V létě je také nejvyšší sezóna pro turisty, kteří přijíždějí do Národního parku Šumava za své dovolené. Turistické stezky jsou zde plné aktivit a příroda nabízí hojnost krásných scenérií.

Podzim přináší do Šumavy unikátní podívanou se změnou barev listnatých stromů. Když se listí začíná barvit do odstínů žluté, oranžové a červené, krajina se proměňuje v pestrobarevný div. Průměrné teploty se postupně snižují a pohybují se mezi 5 a 12 °C. Podzimní měsíce bývají často deštivé a mlhavé, což přidává dojem tajemnosti a romantiky.

Při plánování návštěvy Národního parku Šumava je vhodné sledovat předpověď počasí. Zejména při turistických výletech je důležité být vybaven správným oblečením a obuví, které odpovídají aktuálním podmínkám. Nezapomeňte na deštník a náhradní oblečení, protože počasí v horách může být velmi proměnlivé.

Národní park Šumava je fascinující nejen svou přírodou a biodiverzitou, ale také svým klimatem. Bez ohledu na roční období nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek a možnost kvalitně strávit čas v přírodě. Přírodní krása a atmosféra Šumavy jsou nepopsatelné, a proto je nejlepší je zažít na vlastní kůži.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky