Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Česko Jeseníky

Dovolená Česko Jeseníky


Česko je známé svou překrásnou přírodou, a pokud hledáte cíl pro svou letní dovolenou, nemůžeme zařadit Jeseníky mezi možnosti. Toto pohoří se nachází v severní části Moravy a je ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit a relaxace v přírodě.

Jeseníky jsou nejvyšší pohoří v Česku a nabízejí úchvatnou krajinu hor, lesů, skalních útvarů a malebných vesnic. Pro milovníky pěší turistiky je zde nekonečné množství tras a stezek, které nabízejí panoramatické výhledy a možnost objevovat okouzlující vodopády, rašeliniště a horská jezera.

Pokud jste dobrodružnějšího ražení, mohli byste si vyzkoušet horolezectví na skalních stěnách, nebo si zapůjčit horské kolo a projet se po cyklostezkách, které vede okolo malebných horských horských chat a přírodních památek.

Pro ty, kteří upřednostňují více adrenalinové aktivity, Jeseníky nabízí také možnosti pro jízdu na koni, paragliding a dokonce i výlety na plovoucí raftu po řekách Divoká Orlice nebo Morava.

Kromě přírodních krás nabízí Jeseníky také řadu kulturních a historických památek. Například město Olomouc je zapsáno na seznamu UNESCO díky svému historickému centru s krásným hlavním náměstím a známým sloupem Nejsvětější Trojice. Navštívit můžete také zámek Velké Losiny, který je známý svojí unikátní papírnou, nebo lázně Jeseník, které jsou jedny z nejznámějších v Česku.

Pro ubytování v Jeseníkách je k dispozici velký počet hotelů, penzionů a horských chat, které nabízejí komfortní ubytování pro každou představu a cenu. Na dovolené v Jeseníkách si můžete vychutnat místní tradiční kuchyni, která je známá svými masovými specialitami a domácími dezerty.

Celkově vzato, dovolená v Jeseníkách nabízí pestrou škálu aktivit a možností pro všechny druhy turistů. Bez ohledu na to, zda preferujete spíše odpočinek v klidné přírodě nebo adrenalinové vyžití, tato destinace nabízí perfektní kombinaci pro každého. Pokud tedy hledáte skvělé místo pro svou letní dovolenou, Jeseníky by měly být na vašem seznamu.


Počasí Česko Jeseníky


Jeseníky jsou jednou z nejmalebnějších hor v České republice. Leží na pomezí Moravy a Slezska a tvoří nádhernou kulisu pro milovníky přírody i outdoorových aktivit. To všechno by ale bez poznání místního počasí nemělo takový šarm. Nyní se podíváme na to, jaké počasí lze očekávat v Jeseníkách.

Jeseníky jsou oblastí, kde příroda dává stále najevo svou moc. Horopis tohoto pohoří se vyznačuje množstvím vrcholů, údolí, horských potoků a lesů, což ovlivňuje i místní mikroklima. Na západě Jeseníků je více srážek a naopak na východě je suché a větrné podnebí. Díky své výšce nad mořem (nejvyšší vrchol, Praděd, je vysoký 1491 metrů) je v Jeseníkách často chladněji než v okolí.

Léto v Jeseníkách bývá mírně teplé, ale srážkami bohaté. Průměrná teplota se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia, ovšem v horách je vždy příjemněji chladno. Je vhodné vzít s sebou lehkou bundu i pláštěnku, protože nečekaný déšť se může objevit kdykoliv. Během léta je také vhodné sledovat předpověď počasí, protože v prachov.klima tohoto období se může rychle změnit.

Podzim v Jeseníkách je období, kdy se tato krásná krajina proměňuje v barevný zázrak. Stromy se oblékají do odstínů hnědé, červené a zlaté a kopce se zdají být ještě kouzelnější. Počasí na podzim je mnohem nestabilnější. Pršet může jak rozeserá oba, tak slunečno svítit ráno i odpoledne. Proto je vhodné mít s sebou vhodné oblečení pro různé povětrnostní podmínky.

Zima v Jeseníkách znamená příliv sněhu. Nejvyšší vrcholy jsou často pokryty bílou peřinou. Průměrná teplota v zimě se pohybuje mírně pod nulou. Vzhledem k tomu, že Jeseníky jsou známé svými lyžařskými středisky, je toto období ideální pro zimní sporty. Přestože je zde mnohem chladněji, většinou nezmrznou.

Jaro v Jeseníkách znamená probouzení přírody. Stromy se opět začínají zelenat a květiny začínají kvést. Teplota se postupně zvyšuje a dny jsou delší. Průměrná teplota se pohybuje kolem 10 stupňů Celsia, ovšem v horských oblastech je stále chladno. Je vhodné mít s sebou teplé oblečení a deštník, protože přeháňky nejsou neobvyklé.

V každém období roku je Jeseníky krásným místem k návštěvě. Bez ohledu na počasí můžete vždy najít něco, co vás zaujme. Jedno je ale jisté - Jeseníky jsou neustále proměnlivé a to je jedna z mnoha výjimečností této oblasti.


Ubytování Česko Jeseníky


Jeseníky, národní park nacházející se na severu Moravy, je oblíbenou destinací pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Tato malebná horská oblast nabízí nejen krásné přírodní scenérie, ale také mnoho možností pro relaxaci a ubytování.

V Jeseníkách je k dispozici široký výběr ubytovacích zařízení – od luxusních hotelů a penzionů až po rodinné hotely, apartmány a horské chaty. Každý si zde najde to pravé ubytování podle svých preferencí a potřeb.

Luxusní hotely a penziony nabízejí špičkové služby, moderní vybavení a vynikající stravování. Tyto zařízení jsou ideální pro náročné hosty, kteří očekávají komfort a příjemné prostředí. Některé z nich mají wellness centra, sauny a bazény, které nabízejí relaxaci po náročném dni stráveném na procházkách nebo v horách.

Rodinné hotely jsou perfektní volbou pro ty, kteří cestují s dětmi. Tyto hotely obvykle nabízejí speciální vybavení a služby pro rodiny, jako jsou dětské postýlky, dětské hřiště a plně vybavené rodinné pokoje. Kromě toho můžete očekávat také restauraci s dětským menu a programy pro děti.

Apartmány v Jeseníkách jsou ideální pro ty, kteří chtějí mít větší svobodu a nezávislost. Tyto prostorné a plně vybavené byty nabízejí samostatné kuchyně a obývací pokoje, což umožňuje hostům připravovat si vlastní jídlo. Navíc poskytují soukromí a pohodlí domova.

Pro ty, kteří hledají autentický zážitek a blízkost přírody, je tu také možnost ubytování v horských chatách nebo chalupách. Tyto tradiční stavby nabízejí útulné pokoje nebo apartmány, které vám umožní strávit relaxační dovolenou v tichém a klidném prostředí.

Výhodou ubytování v Jeseníkách je také snadná dostupnost a dobrá infrastruktura. Většina ubytovacích zařízení se nachází ve velkých městech a turistických centrech, jako jsou například Jeseník, Šumperk nebo Bruntál. Z těchto míst je snadný přístup k turistickým trasám, lyžařským střediskům a dalším atrakcím v regionu.

Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, rodinný penzion, apartmán nebo horskou chatu, ubytování v Jeseníkách vám poskytne pohodlí a možnost prozkoumávat krásy tohoto unikátního horského regionu. Ať už navštívíte Jeseníky na dovolenou, wellness pobyt nebo aktivní outdoorovou dovolenou, jistě se zde budete cítit jako doma.


Letenka Česko Jeseníky


Česko Jeseníky jsou jedním z nejkrásnějších koutů České republiky. Tato horská oblast se nachází na severovýchodě země, nedaleko hranic s Polskem. Jeseníky lákají turisty svou malebnou přírodou, úchvatnými výhledy a bohatou historií. Pro ty, kteří chtějí tuto oblast objevit, je nejlepší možností koupit si letenku Česko Jeseníky a tím rychle a pohodlně dorazit na svá místa výletů.

Když si koupíte letenku Česko Jeseníky, otevře se vám celý svět možností. Jeseníky nabízejí nejen krásné přírodní scenérie, ale také mnoho aktivit pro všechny věkové skupiny. Milovníci adrenalinových sportů se mohou vydat na horskou cyklistiku, zkusit si zdejší horolezecké trasy nebo si zaplavat v jednom z místních přírodních koupališť. Naopak ti, kteří preferují klid a relaxaci, si mohou užívat pěší túry po malebných stezkách a potulkách k horským chatám a vyhlídkám.

Představují-li pro vás kulturní památky větší lákadlo, letenka Česko Jeseníky vás uvede do světa historie a tradic. V okolí Jeseníků se nachází řada malebných měst, jako je Olomouc, která je zapsaná na seznamu UNESCO, nebo Litovel, známá svým historickým jádrem a pivovarem. Navštívit můžete také nejslavnější jesenický zámek v Javorníku, který vás ohromí svou architekturou a bohatou historií.

Letenka Česko Jeseníky je nejen způsob, jak rychle a pohodlně se dostat do této malebné oblasti, ale také příležitost poznat něco nového. Jeseníky jsou známé svou unikátní přírodní scenérií a krásnými výhledy, které si můžete užít ze zdejších vyhlídkových míst. Z jednoho z nejznámějších, Pradědu, se vám naskytne nezapomenutelný výhled na okolní hory a malebné údolí. Na tomto vrcholu se můžete také projet lanovkou nebo vyrazit na pěší výšlapy do okolí.

Pokud si chcete vychutnat autentickou atmosféru českých hor, neváhejte objednat si letenku Česko Jeseníky. Jeho malebná krajina, pohostinní lidé a bohatá historie vás nezklamou. Začněte plánovat svůj výlet dnes a zažijte jedinečný pobyt v Česko Jeseníkách.


Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Jeseníky


1. Kam se dá v Jeseníkách zajít na výlet?
- V Jeseníkách je spousta možností, například Skály Černé jezero, vodopád Bílá Opava, Praděd nebo vyhlídka Velký Klínovec.

2. Jak se dostanu na Praděd?
- Na Praděd se dá dostat autem nebo pěšky, ale také lanovkou.

3. Kde se dá v Jeseníkách lyžovat?
- V Jeseníkách jsou lyžařské areály v Karlově Studánce, Kouty nad Desnou, ramzovské sedlo a Praděd.

4. Kam se dá zajet na wellness v Jeseníkách?
- V Jeseníkách jsou wellness hotely například v Karlově Studánce nebo v Lázních Jeseník.

5. Kde se dá ubytovat v Jeseníkách?
- V Jeseníkách jsou hotely, penziony, apartmány, chaty a další druhy ubytování například v Karlově Studánce, Jeseníku, Lipové-lázních a dalších lokalitách.

6. Kde najdu dobré restaurace v Jeseníkách?
- V Jeseníkách jde najít několik dobrých restaurací a hospůdek, například v Jeseníku, Lipové-lázních nebo Karlově Studánce.

7. Jaké jsou nejlepší trasy na horská kola v Jeseníkách?
- V Jeseníkách jsou různé trasy pro horská kola, například cyklotrasy v okolí Karlovy Studánky, Vrbna pod Pradědem a další.

8. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Jeseníků?
- Jeseníky jsou nádherné v každé roční době, ale nejlepší čas na návštěvu je obvykle na jaře a na podzim, kdy jsou teploty příjemné a turistická sezóna ještě není v plném proudu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky