Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Brazílie Lençóis Maranhenses National Park

Počasí Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park, nacházející se v Brazílii, je unikátním přírodním územím, které nabízí neuvěřitelné výhledy a specifické počasí. Park se nachází ve státě Maranhão, na severovýchodě země, a je známý svými dunami, jezery a obrovskými písečnými dunami, které tvoří nádhernou a surreální krajinu.

Počasí v Lençóis Maranhenses je charakterizováno dvěma sezónami - deštivou a suchou. Dešťová sezóna začíná v červenci a trvá až do prosince, kdy park získává své nejvíce ikonické jezera, vytvořené dešťovými srážkami, které se uchovávají mezi dunami. Tyto jezera zůstávají v parku až do června příštího roku, kdy začíná suché období.

Suché období trvá od ledna do června a během této doby jsou jezera vypařována sluncem a park přechází do mnohem suchšího a pouštního stavu. Teploty v tomto období obvykle dosahují průměrných hodnot kolem 30 °C, s některými dnem dosahujícími až 35 °C. Noční teploty se při ochlazené přírodní klimatizaci písku pohybují okolo 22 °C.

Toto specifické počasí je důležité pro vzhled a pocit parku. Během období dešťů jsou jezera plná a vytváří nádherné modře zbarvené laguny, které kontrastují s jemným pískem a dunami. Toto je ideální čas pro fotografy a milovníky přírody, kteří chtějí zažít jedinečnou kombinaci písku a vody.

Suchší období přitahuje turisty, kteří chtějí zažít park v jeho sušší a více pouštní podobě. Duny vytvářejí malá údolí mezi sebou, což dává pocit opuštěného pouštního ráje. Tato část roku je také vhodná pro ty, kteří chtějí podniknout delší treky po parku a prozkoumat jeho odlehlé oblasti.

Nicméně, nezáleží na tom, kdy se rozhodnete navštívit Lençóis Maranhenses, park je zcela jistě jedním z nejúchvatnějších míst na planetě. Je to jedinečný ekosystém, který nejenomže nabízí neskutečné výhledy, ale dává také domov mnoha ohroženým druhům rostlin a živočichů. Pokud se rozhodnete navštívit tento národní park, nezapomeňte se řídit pokyny parkové správy a užijte si jedinečnou příležitost prozkoumat toto přírodní klenotové místo v Brazílii.


Letenka Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park: Písečné duny, které vás okouzlí

Pokud vás láká exotika a neobvyklá příroda, pak byste si neměli nechat ujít návštěvu jedinečného a ohromujícího Lençóis Maranhenses National Park v Brazílii. Tento národní park se nachází ve státě Maranhão na severovýchodě země a zaujme vás svými rozlehlými dunami, které se táhnou na ploše přes 1550 čtverečních kilometrů.

Lençóis Maranhenses je považován za jednu z nejzvláštnějších destinací v Brazílii a nabízí návštěvníkům úchvatné scenérie. Co dělá tento park opravdu unikátním, jsou jeho písečné duny, které mají jedinečnou charakteristiku - během deště se mezi nimi tvoří stovky krásných azurových jezer. Tyto jezera vytvářejí neopakovatelný kontrast k okolnímu písku a jsou přímo magickým zážitkem.

Nejlepší doba na návštěvu parku je během období dešťů mezi červencem a zářím, kdy je velké množství vody zachyceno v prohlubních mezi dunami. V této době je možné se vydat na pěší túru po písečném moři a kochat se krásou jezer a skalnatých útesů. Stoupat na duny a získat panoramatický výhled na tento nádherný kus přírody je zážitkem, který stojí za to.

Tento národní park se také může pochlubit bohatým životem divokého zvířectva. Zde můžete zahlédnout ptáky, ryby a dokonce tučňáky, kteří přiletí na pobřeží Parku z Atlantického oceánu. Přítomnost tolika druhů zvířat a rostlin je důkazem bohaté biodiverzity v této oblasti.

Pokud se chystáte navštívit Lençóis Maranhenses National Park, můžete se tam dostat letecky z města São Luís, které je hlavním městem státu Maranhão. Letenky jsou relativně cenově dostupné a můžete si vybrat ze široké nabídky leteckých společností.

Po příletu na letiště si můžete sbalit batoh a vyrazit na dobrodružství. Pokud si nejste jisti, jak park objevit sám, existuje mnoho turistických společností nabízejících výlety s průvodcem. Prohlídka s průvodcem vám poskytne mnoho užitečných informací o místě, historii parku a zajímavostech, které byste jinak mohli přehlédnout.

Lençóis Maranhenses je opravdu neuvěřitelným místem. Jeho výjimečnost spočívá v kombinaci dun, jezer a bohatého ekosystému. Je to tichý ráj, který vás okouzlí svou krásou a nenechá vás odejít lhostejnými. Ať už jste milovníkem přírody, fotografií nebo dobrodružství, tento park rozhodně stojí za vaši návštěvu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


1. Jak se dostat do Lençóis Maranhenses National Park?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letecky do São Luis a odtud pokračovat autobusem nebo autem do města Barreirinhas, které je vstupní branou do parku.

2. Jaké je nejlepší období k návštěvě parku?
- Nejlepší období k návštěvě parku je od června do září, kdy je sezóna dešťů a vytváří se mnoho krásných lagun.

3. Jak dlouho trvá běžná návštěva parku?
- Běžná návštěva parku trvá přibližně jeden den, ale někteří turisté si raději rezervují více dnů, aby si mohli vychutnat krásu parku a prozkoumat více oblastí.

4. Je možné tábořit v parku?
- Ano, je možné tábořit v parku s povolením. Existuje určená tábořiště v blízkosti lagun, kde je možné zůstat přes noc.

5. Jaké aktivity jsou k dispozici v parku?
- Mezi nejpopulárnější aktivity v parku patří procházky po dunách, koupání a relaxace v lagunách, pozorování ptáků a jízda na saních (buli) po písečných dunách.

6. Je nutné mít s sebou vlastní jídlo a vodu do parku?
- Ano, je doporučeno mít s sebou jídlo a vodu do parku, protože zde není mnoho možností stravování a občerstvení.

7. Jaká je nejlepší část parku k prozkoumání?
- Nejlepší část parku ke prozkoumání je oblast okolo hlavního vchodu do parku v Barreirinhas, kde se nacházejí nejkrásnější duny a laguny.

8. Jaké jsou další atrakce poblíž parku?
- V blízkosti parku se nachází město Santo Amaro, které má také krásné duny a laguny. Další atrakce jsou historické centrum São Luis a národní rezervace Pico do Jabre.

9. Jaké jsou bezpečnostní opatření v parku?
- Je důležité dodržovat pokyny a instrukce průvodců a zůstat na vyhrazených trasách. Také je důležité nosit dostatečné množství opalovacího krému, chránit se před horkem a hydratovat se dostatečně.

10. Existují ubytovací možnosti v blízkosti parku?
- Ano, v městě Barreirinhas a jeho okolí je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a hostinců.


Ubytování Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park, nacházející se na severovýchodě Brazílie, je jedním z nejúchvatnějších a nejzajímavějších míst k ubytování v zemi. Jedná se o národní park o rozloze přes 1500 čtverečních kilometrů, který se pyšní jedinečným písečným krajem s duny a sladkovodními lagunami.

Tento národní park, který byl založen v roce 1981, přitahuje turisty ze všech koutů světa, kteří hledají dobrodružství a jedinečné přírodní scenérie. Jedním z úžasných aspektů tohoto místa jsou právě jeho duny, které se v průběhu období dešťů naplňují vodou a proměňují se ve sladkovodní laguny. Tyto laguny jsou okouzlujícím místem pro koupání a relaxaci, zvláště v horkých letních měsících.

V národním parku Lençóis Maranhenses najdete několik možností ubytování, které jsou k dispozici pro návštěvníky. Nejpřístupnější místo k ubytování je město Barreirinhas, které slouží jako brána do parku. Zde najdete širokou škálu hotelů, penzionů a hostinců, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusními hotely s bazény a wellness centry nebo příjemnými rodinnými penziony.

Další možností je ubytování v lůně přírody. K dispozici jsou kempy a tábořiště, kde můžete strávit noc pod hvězdami a vychutnat si ticho a klid parku. Tato možnost je ideální pro dobrodruhy a ty, kteří chtějí zažít národní park v jeho prvotní podobě.

Během pobytu v národním parku byste neměli vynechat možnost prozkoumat jeho okolí. Existují různé výlety, které vás zavedou hlouběji do parku a ukážou vám krásy tohoto jedinečného prostředí. Můžete se vydat na pěší túru po dunách, projet se na koních nebo se vydat na vodní turistiku a prozkoumat mnoho lagun.

Lençóis Maranhenses National Park je jednou z nejkrásnějších přírodních lokalit v Brazílii a nabízí nezapomenutelný zážitek jak pro dobrodruhy, tak pro ty, kteří hledají odpočinek a únik od každodenního shonu. Bez ohledu na to, jaké ubytování si vyberete, budete mít možnost objevovat tento ohromující kraj všemi smysly.

Obejděte se s ohledem na ochranu přírody a místní kulturu. Zůstaňte na vytyčených stezkách a dodržujte pravidla parku. Respektujte zdejší prostředí a pamatujte na to, že jde o národní park, který je chráněný a je třeba jej udržovat pro další generace.

Návštěva Lençóis Maranhenses National Park je jedinečným zážitkem a se správným ubytováním může být ještě nezapomenutelnější. Užijte si krásy přírody, objevujte nová místa a vychutnejte si jedinečnou dovolenou v Brazílii.


Dovolená Brazílie Lençóis Maranhenses National Park


Lençóis Maranhenses National Park je jedním z nejúžasnějších přírodních divů Brazílie a jedním z nejatraktivnějších turistických cílů v Jižní Americe. Tento národní park se nachází ve státě Maranhão, v severovýchodní části Brazílie, a rozkládá se na ploše přibližně 1 550 km2.

Jeho jméno, "Lençóis Maranhenses", odkazuje na krásné duny (lençóis), které připomínají bílé povlečení, které se táhne na nekonečno. Tento unikátní přírodní úkaz vznikl kombinací písečných dun a sladkovodních lagun. Bílé duny vynikají kontrastem k vodním plochám, které vznikají v období dešťů, kdy dochází ke shromažďování dešťové vody, která zaplavuje prohlubně mezi dunami. To vytváří nádherné scény, které připomínají karibské ostrovy.

Park je domovem mnoha druhů ptáků, ryb a želv. Tyto vodní plochy působí jako ideální prostředí pro migraci a rozmnožování mnoha druhů ptáků, včetně akátů, střízlíků a kolpíků. Navíc zde najdete mnoho druhů korálů a dalších mořských živočichů.

Lençóis Maranhenses nabízí také velké množství atraktivních aktivit pro návštěvníky. Jednou z nejpopulárnějších aktivit je plavba po lagunách a objevování krásného panoramatu parku. Můžete si také užít vodní sporty, jako je kajak nebo windsurfing. Dalšími populárními aktivitami jsou pěší túry přes duny a prohlídky divoké přírody, které umožňují návštěvníkům objevovat jedinečné ekosystémy parku.

Středobodem parku je město Barreirinhas, které slouží jako výchozí bod pro turisty. Zde si můžete pronajmout vozidlo, které vás doveze do parku, či se připojit k jedné z mnoha organizovaných turistických tras. Ubytování je k dispozici ve formě přátelských a pohodlných penzionů.

Ale nejlepší doba pro návštěvu tohoto fantastického místa je během změny ročních období, kdy dochází k dešťům. Období od června do září je obzvláště fascinující, protože se vytváří krásné modré a zelené laguny, které přidávají do této již úchvatné scenérie ještě více magie.

Lençóis Maranhenses National Park je bezpochyby jedním z nejúžasnějších přírodních fenoménů na světě. Jeho nekonečné duny, sladkovodní laguny a rozmanité fauny a flóry nabízejí nezapomenutelné zážitky pro všechny milovníky přírody. Ať už jste dobrodruhové, milovníci vodních sportů nebo pouhými obdivovateli přírody, tento nádherný kout Brazílie vás rozhodně nezklame.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky