Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Brazílie Ilhabela

Počasí Brazílie Ilhabela


Ilhabela je ostrovové město nacházející se v Brazílii. Toto území patří do oblasti zvané Sāo Paulo a leží v Atlantickém oceánu, zhruba 200 kilometrů od hlavního města Săo Paula. Ilhabela má tropické klima a je obklopena velkým množstvím ostrovů. Nejbližší pevninské město je město Caraguatatuba, které se nachází pouze 20 kilometrů od ostrova.

Jaké je počasí v Ilhabele?

V Ilhabele panuje celoročně tropické klima, díky kterému se zde můžete kochat výjimečnou přírodou a krásným okolím. Teploty zpravidla dosahují průměrně 24 stupňů Celsia. V létě se však mohou teploty místy kumulovat až na 30 stupňů Celsia. Večery bývají dostatečně chladné na to, abyste si užili příjemnou procházku po ostrově.

V období dešťů, které trvají od října do března, se v regionu vyskytují bouřky a silné deště. Ty však nebývají tak časté, jako v ostatních částech Brazílie, takže návštěvníci se do krajiny již od léta mohou těšit na slunné dny.

Kdy jet do Ilhabely

Ilhabela oplývá přírodními krásami, které mohou být pro návštěvníky velmi zajímavé. Navštívit se hodí v jakémkoliv období roku, nicméně, nejvhodnější období pro dovolenou je mezi listopadem a lednem, kdy se zde konají různé festivaly a akce.

Pokud plánujete dovolenou v Ilhabele, je doporučeno si dopředu zarezervovat právě kvůli této velké oblibě a počtu návštěvníků celou dobu trvajícího turistického období. Rezervaci ubytování v Ilhabele zvládnete jednoduše a rychle přes internet.

Co dělat a vidět v Ilhabele

Ilhabela není jen klasické turistické město. Na ostrově se nachází několik turistických atrakcí a aktivit, které byste si neměli nechat ujít. Mezi nejoblíbenější atrakce patří:

- Záchranný dům Tamar, kde se můžete seznámit s různými želvami

- Pláž Gato, nejstarší pláž v Ilhabele a nabízí krásné výhledy na město a okolí.

- Vodopád Três Tombos, největší vodopád na ostrově a velmi populární pro turistické výlety.

Kromě těchto atrakcí nabízí Ilhabela různé rekreační aktivity jako potápění, surfování, rybaření, nebo jachtu. Podívejte se na zachycení ohromující přírody a okolí ostrova.


Ubytování Brazílie Ilhabela


Ilhabela, což v portugalštině znamená "krásný ostrov", je jedním z nejoblíbenějších turistických cílů v Brazílii. Tento přírodní ráj se nachází na pobřeží státu São Paulo a je jedním z nejlákavějších míst pro ty, kteří hledají pláže, přírodu a dobrodružství.

Jedním z hlavních lákadel Ilhabely je její úchvatná příroda. Ostrov je pokrytý bujnou tropickou vegetací a nabízí pestrou paletu rostlin a živočichů. Návštěvníci mohou zkoumat deštný prales, procházet se po nádherných plážích či vystoupat na vrchol nejvyšší hory ostrova, Bašty (Pico das Baštas). Z vrcholu se otevírá dech beroucí výhled na celý ostrov a okolní moře.

Pláže jsou samozřejmě jedním z hlavních taháků Ilhabely. Návštěvníci zde najdou nespočet pláží s jemným bílým pískem, tyrkysově modrou vodou a úchvatnou vegetací. Mezi nejpopulárnější pláže patří Pereque, Viana, Portinho, Curral a Feiticeira. Každá z nich má své vlastní kouzlo a nabízí různé možnosti vodních sportů a relaxace na pláži.

Ilhabela je také ideálním místem pro milovníky potápění a šnorchlování. Osmdesát procent ostrova je pokryto chráněným mořským parkem, který nabízí bohatství korálových útesů a života pod vodou. Mořské parky Bonete a Toca do Veloso jsou vyhledávanými místy mezi potápěči, kteří se sem sjíždějí z celého světa, aby objevili fascinující podvodní svět Ilhabely.

Kdo má rád dobrodružství na pevnině, může se vydat na jednu z mnoha turistických tras, které ostrov nabízí. Jednou z nejznámějších je trasa Caminho do Veloso, která vede přes deštný prales až k vodopádu. Další oblíbenou trasou je Caminho das Cachoeiras, která vede k několika malým vodopádům a nabízí osvěžující koupání v průzračných bazéncích.

Pokud se rozhodnete navštívit Ilhabelu, nemusíte se obávat nedostatku ubytování. Ostrov nabízí širokou škálu hotelů, penzionů, vil a apartmánů, které vyhovují různým potřebám a rozpočtům. Můžete si vybrat luxusní resort s výhledem na oceán, útulný penzion ve vesnici nebo si pronajmout soukromou vilu s vlastním bazénem. Nejlepší je si rezervovat ubytování předem, zejména během turistické sezóny (prosinec až březen), kdy Ilhabela přitahuje nejvíce návštěvníků.

Ilhabela je jedním z brazilských "skrytých pokladů" a nabízí nádhernou kombinaci přírodního krásna a odpočinku u moře. Pokud plánujete cestu do Brazílie, určitě zvažte návštěvu tohoto krásného ostrova.


Nejčastější dotazy a odpovědi Brazílie Ilhabela


1. Jak se dostanu na ostrov Ilhabela?

Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Ilhabelu, je nechat se přepravit trajektem z města São Sebastião na brazilském pobřeží. Trajekt je dostupný pro pěší i pro vozidla a přepravuje cestující přes kanál mezi kontinentem a ostrovem.

2. Kdy je nejlepší doba na návštěvu Ilhabely?

Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu Ilhabely jsou období sucha, které trvá od května do září. V tuto dobu je na ostrově příjemné počasí s mírnými teplotami a minimálními srážkami.

3. Jaké jsou nejvýznamnější atrakce na Ilhabelě?

Odpověď: Mezi nejvýznamnější atrakce na Ilhabelě patří překrásné pláže, krásná příroda a přírodní parky, historické centrum města Vila Velha, vodopády a různé sportovní aktivity, jako je potápění, surfování nebo turistika.

4. Kde se mohu ubytovat na Ilhabelě?

Odpověď: Ilhabela nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů. Nejpříjemnější místo k pobytu je v blízkosti pláže nebo v historickém centru města.

5. Můžu si pronajmout auto na Ilhabele?

Odpověď: Ano, na Ilhabele je možné si pronajmout auto. Přestože je ostrov dostupný i pro chodce a cyklisty, mít auto vám umožní snadněji objevovat různé části ostrova a využít jeho pláží a dalších atraktivit.

6. Co je typické jídlo na Ilhabele?

Odpověď: Typickým jídlem na Ilhabele je "cuxá", tradiční brazilské jídlo vyrobené z ryb, kokosového mléka, palmového oleje a různých koření. Můžete také ochutnat čerstvé plody moře a další tradiční brazilské pokrmy.

7. Existují na Ilhabele nějaké festivaly nebo události?

Odpověď: Ano, Ilhabela pořádá různé festivaly a události během roku. Mezi nejznámější patří Mezinárodní festival de Jazz, Mezinárodní festival eko-umění, festival vodních sportů a mnoho dalších kulturních a sportovních akcí.

8. Jaké aktivity mohu na Ilhabele podniknout?

Odpověď: Na Ilhabele je široká škála aktivit, které si můžete vychutnat, včetně potápění, surfování, plachtění, rybaření, turistiky, horských kol nebo relaxace na pláži. Ostrov nabízí také možnost procházek v přírodě a návštěvy různých turistických atrakcí.

Tyto dotazy a odpovědi jsou pouze některé z nejčastěji kladených na Ilhabele. Vždy je dobré se také poradit s místními obyvateli nebo vyhledat další informace u cestovních agentur.


Dovolená Brazílie Ilhabela


Nádherné bílé pláže, tyrkysově modré moře, tropické deštné lesy, vodopády a rozmanitá fauna a flora - to všechno můžete zažít na ostrově Ilhabela, jedné z nejkrásnějších tropických destinací v Brazílii. Tento ráj na zemi, který se nachází ve státě São Paulo, láká každoročně tisíce turistů z celého světa.

Ilhabela získala své jméno díky impozantní přírodě, kterou zde najdete. Slovo "Ilhabela" totiž v překladu z portugalštiny znamená "krásný ostrov". A krása tohoto místa je opravdu ohromující. Většinu ostrovu pokrývají bujně zelené deštné lesy, které jsou domovem mnoha druhů zvířat a ptáků. Pro milovníky přírody je ostrov Ilhabela nepřeberným zdrojem dobrodružství.

Největším lákadlem pro návštěvníky jsou však pláže. Na ostrově si můžete vybrat z mnoha pláží, které se liší atmosférou i nabízenými aktivitami. Pokud hledáte klid a soukromí, můžete se vydat na odlehlé pláže Bonete nebo Castelhanos, které jsou přístupné pouze lodí nebo jeepem, což přidává dobrodružství do vaší dovolené. Pokud preferujete více života, pláže Perequê nebo Curral jsou plné plážových barů, restaurací a nabízejí širokou škálu vodních sportů.

Dalším zajímavým místem, které byste neměli vynechat, je historické centrum města. Středověké uličky, barevné domy a historické památky vytvářejí autentickou atmosféru. Můžete navštívit kostel Matriz Nossa Senhora D`Ajuda, který byl postaven v 18. století, a prozkoumat další historické budovy.

Zajímavým zážitkem na ostrově je také procházka po jedné z mnoha túr, které vám zpřístupní krásu přírody Ilhabely. Můžete navštívit vodopády Gato, dobrodružný park tvořený několika kaskádami vody, které vytváří nádherné přírodní bazény, ideální pro osvěžení. Další možností je turistika na vrchol Pico do Baepi, nejvyššího bodu na ostrově, který vám nabídne panoramatický výhled na okolní krajinu.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na Ilhabele, nezapomeňte si také vychutnat nabídku místní kuchyně. Plody moře, ryby, tropické ovoce a brazilské speciality jsou zde připravovány s láskou a určitě se budete chtít vrátit pro další gastronomický zážitek.

Ilhabela je rozhodně jednou z nejpůsobivějších a nejkrásnějších tropických destinací v Brazílii. Přírodní krása, nádherné pláže a možnost prozkoumávat tropické deštné lesy vytváří nezapomenutelný zážitek. Strávení dovolené na Ilhabele je jako snový útěk do ráje.


Letenka Brazílie Ilhabela


Článek o letence do Brazílie na ostrov Ilhabela

Jestliže plánujete cestu do Brazílie a toužíte po tropickém ráji s úchvatnou přírodou, pak ostrov Ilhabela je pro vás tou pravou destinací. Ilhabela, což v portugalštině znamená "krásný ostrov", se nachází přímo u pobřeží státu São Paulo a nabízí nádherné pláže, horskou krajinu a nezapomenutelnou atmosféru.

Nejbližším letištěm k Ilhabele je mezinárodní letiště Guarulhos v São Paulu. Můžete si vybrat z řady leteckých společností, které nabízejí lety do této destinace. Mezi nejpoužívanější letecké společnosti patří Latam Airlines, Gol Transportes Aéreos a Azul Brazilian Airlines.

Letenky do Brazílie se často prodávají za rozumné ceny, a tak si můžete vybrat buď přímý let do São Paula nebo s přestupem v některém z evropských nebo amerických měst. Přímé lety jsou obvykle rychlejší a pohodlnější, zatímco lety s přestupem mohou být levnější.

Po příletu na letiště Guarulhos můžete pokračovat na Ilhabelu buď po souši nebo po moři. Pokud se rozhodnete cestovat po souši, můžete najmout auto nebo využít autobusovou dopravu. Cesta z letiště trvá přibližně tři hodiny a nabízí krásné výhledy na okolní krajinu.

Pokud se raději vydejte na Ilhabelu po moři, můžete využít trajektovou dopravu. Trajekt pluje z přístavu São Sebastião na pevninské části a přechod trvá kolem 15 minut. Zažijete tak nádherný pohled na azurové moře a přístav São Sebastião z mořské perspektivy.

Ilhabela je známá svými nádhernými plážemi, které jsou ideální pro opalování, plavání a potápění. Mezi nejpopulárnější pláže patří Praia do Curral, Praia do Jabaquara a Praia de Castelhanos. Na těchto plážích si můžete užít slunce a relaxovat v klidném prostředí. Pokud jste dobrodružnější typ, můžete se vydat na turistické trasy po okolních horách a objevovat krásy tropické džungle.

Další zajímavostí Ilhabely je jeho historické centrum, které je plné barokních a koloniálních staveb. Zde můžete zakoupit místní řemeslné výrobky, ochutnat tradiční brazilskou kuchyni a poznat místní kulturu. Ilhabela je také oblíbenou destinací pro surfaře díky svým dobrým vlnám.

V neposlední řadě se na Ilhabelu koná každoroční mezinárodní plachetnický závod - Rolex Ilhabela Sailing Week. Tato akce přitahuje tisíce nadšených návštěvníků a nabízí jedinečnou možnost pozorovat špičkové plachetnice v závodech.

Pokud sníte o tropském ráji, brazílský ostrov Ilhabela je pro vás ideální volbou. Příjemný klima, nádherné pláže, horská dobrodružství a bohatá kultura čekají na vás. Vydejte se na letiště, rezervujte si letenku a připravte se na nezapomenutelný zážitek na ostrově Ilhabela.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky