Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Botswana Kubu Island

Dovolená Botswana Kubu Island


Botswana je jednou z nejexkluzivnějších a nejkrásnějších zemí v jižní Africe. Země je známá svou bohatou divokou zvěří, překrásnou krajinou a odlehlými destinacemi, které nabízejí jedinečný zážitek z dovolené. Mezi ty nejpopulárnější místa patří i Kubu Island.

Kubu Island se nachází v jihozápadní části Botswany, v samém srdci Makgadikgadi Pan. Tyto rozlehlé solné pláně, které vznikly před mnoha tisíci lety vyschnutím obřího jezera, jsou jedinečnými geologickými útvary a jedním z největších světových solných pánví. Kubu Island je jedním z nejzajímavějších míst v této oblasti.

Tento ostrov je známý svým úchvatným prostředím, které tvoří stovky starých baobabových stromů. Tyto mohutné stromy jsou ikonou země a představují národní symbol Botswany. Jsou zde všudypřítomné a vytvářejí neuvěřitelnou atmosféru. Když se potuluješ po ostrově, máš pocit, že jsi v jiném světě – světě klidu, ticha a harmonie s přírodou.

Kromě nádherných baobabů je Kubu Island také místem výjimečné archeologické hodnoty. V okolí ostrova bylo objeveno mnoho pozůstatků, které svědčí o přítomnosti pradávných kultur. Zdejší populární atrakcí je například Bainesova stěna, kterou zde zanechal slavný malíř Thomas Baines v roce 1861. Tato stěna je pokryta jeho unikátními kresbami z afrického života a představuje opravdový klenot pro milovníky umění a historie.

Kubu Island je také oblíbeným místem pro sledování zvěře. Během vaší návštěvy se můžete setkat s řadou afrických druhů zvířat, včetně slonů, žiraf, antilop a mnoha dalších. Je to jedinečná příležitost k pozorování divoké zvěře v přirozeném prostředí a vytváření nezapomenutelných zážitků.

Když navštívíte Kubu Island, můžete si také vychutnat odpočinek na plážích Makgadikgadi Pan. Tyto pláže jsou jedinečné tím, že jsou tvořeny bílým solným pískem a v nejteplejších obdobích roků se na nich vytvářejí malá jezera, která lákají mnoho divokých ptáků. Je to opravdu kouzelné místo, které vám nabídne relaxaci a klid v nejčistším možném prostředí.

Navštívit Botswanu a Kubu Island je skutečně vzrušující dobrodružství. Země je nabitá ohromujícími přírodními krásami a nezapomenutelnými zážitky. Kubu Island je jedním z nejkrásnějších a nejzvláštnějších míst v této oblasti, které rozhodně stojí za návštěvu.


Letenka Botswana Kubu Island


Pokud máte chuť na dobrodružství, pak Botswana je destinace přesně pro Vás. Tato země v jižní Africe se pyšní svými povrchovými a podzemními řekami, překrásnými národními parky a rezervacemi, ale také jedinečnými událostmi v přírodě - jako například migrací zvířat.

Jedním z nejzajímavějších a neznámých míst Botswany je ostrov Kubu, který se nachází uprostřed slané plošiny Makgadikgadi. Oblast Makgadikgadi se rozkládá na ploše téměř 4000km² a je jednou z největších solných plošin na světě. V době dešťů se zde objeví velké množství vody, ale většinu roku zde vládne naprostá sucho.

Kubu Island se nachází uprostřed této slané plošiny a je tvořen skalami, které mají neobvyklé tvary. Celý ostrov byl v době pleistocénu součástí tzv. mokrého Savany, které se rozkládalo v této oblasti. Pozůstatky těchto starých krajin a řek jsou zde stále patrné.

Cesta z letiště v Maun, hlavním městě okresu Ngamiland, na Kubu Island trvá přibližně tři hodiny. Během této cesty se Vaše zrak bude úplně ztrácet v rozsáhlé a zcela prázdné krajině, kde nejsou žádné domy ani obchody, jen občas projede nějaký automobil.

Při příjezdu na Kubu Island se ocitnete uprostřed dokonalé krajiny, kde Vás čeká řada aktivit. Můžete si například prohlédnout zvláštní tvary skal a objevovat přitom zbytky starého mokrého Savany. Když se večer stmívá, můžete se pokochat nádherným východem slunce a západem měsíce a sledovat hvězdy na temnotě nekonečného afrického nebe.

Pokud máte rádi zvířata, pak Vás zde bude určitě zajímat specifická fauna. Ve vodě, v závislosti na množství vody v té momentální oblasti, se mohou objevovat různé druhy ryb, krokodýlů a želv. Na pevnině se objevují unikátní druhy zvířat jako nosorožci, zebry, sloni a lvi. Výhled na tyto zvířata, která se v přírodě volně pohybují, bude pro Vás nezapomenutelný.

Kubu Island je místem pro dobrodružství a zážitky, které si budete pamatovat napořád. Pokud hledáte něco trochu jiného, co není běžné a máte rádi nevšední podívanou, neváhejte - Botswana je zcela určitě destinace, která Vás nezklame.


Ubytování Botswana Kubu Island


Botswana je jednou z perlí afrického kontinentu. Nachází se zde neuvěřitelná přírodní krása, kterou stojí za to objevit. Jedním z největších lákadel této země je nádherný národní park Kubu Island.

Kubu Island se nachází v Botswaně v severovýchodní části makgadikgadikých slaných plání. Toto místo je známé svou jedinečnou krajinou, která se skládá z obrovských slaných plošin a mnoha kamenných útesů. Celý ostrov má okouzlující atmosféru, která vás okamžitě přitáhne.

Abychom se dostali na Kubu Island, musíme se projíždět přes Makgadikgadi Pans National Park. Jedná se o velké suchozemské pláně, které jsou známé svou obrovskou rozlohou. Pokud máte štěstí, můžete zde vidět vzácná zvířata, jako jsou pásové hyeny, gnu, sloni a mnoho dalších.

Po projížďce dostaneme konečně šanci objevit samotný Kubu Island. Tento malý druhý svět je jako živý muzeum. Ostrov je domovem mnoha starých baobabových stromů, které jsou staré několik tisíc let. Tyto stromy jsou impozantní a dodávají celému místu magickou atmosféru.

Během svého pobytu na Kubu Island můžete také navštívit staré archeologické naleziště. Tato naleziště poskytují důležité informace o životě lidí, kteří zde žili před mnoha tisíci lety. Je fascinující vidět, jak dokázali přežít v tak drsném prostředí.

Další zajímavostí Kubu Island je jeho místní fauna. I přesto, že se nachází v poušti, zde objevíme mnoho druhů živočichů. Například zde žijí různé druhy hadů, gekoni a různé vzácné druhy ptáků. Toto místo je vzácným průsečíkem různých ekosystémů.

Pro ty, kteří by byli ochotni strávit noc na Kubu Island, je zde také možnost kempování. Kempy jsou dobře vybavené, aby se vám na ostrově nic nescházelo. Můžete si zvolit mezi vlastním stanem nebo pronajmutím přenosné stany.

Pokud se rozhodnete pro kempování, budete mít skvělou příležitost zhlédnout úžasné noční nebe. Kubu Island je známo svou nízkou světelnou znečištěností a čistým vzduchem, což dělá z tohoto místa ideální místo pro pozorování hvězd.

Celkově řečeno, Kubu Island je skvělým místem pro ty, kteří touží po dobrodružství a láká je objevování neuvěřitelných krajin. Toto místo je zcela odlišné od klasických turistických lokalit a nabízí autentickou a jedinečnou zkušenost. Pokud se rozhodnete navštívit Botswanu, nezapomeňte věnovat trochu času návštěvě Kubu Island. Určitě nebudete litovat.


Počasí Botswana Kubu Island


Botswana je místem bohatým na přírodní krásy a fascinujícími krajinami. Jedním z nejzajímavějších míst v této zemi je ostrov Kubu, který se nachází v Kalašském slanisku. Tato oblast je obklopena jednou z největších solných plání na světě a nabízí unikátní a nezapomenutelný zážitek.

Počasí na Kubu Island je typické pro suchý podnebný pás, který je v Botswaně obecně přítomen. Ostrov samotný je malý a z toho důvodu zde neexistuje žádná meteorologická stanice, která by sbírala a zaznamenávala data o teplotě, srážkách či větru. Avšak na základě klimatických podmínek v okolních oblastech a zkušeností místních obyvatel lze odhadnout, jaké počasí zde panuje.

Celkově je na Kubu Islandu velmi horko a suché. Průměrné teploty se pohybují kolem 30°C a v některých částech roku mohou stoupnout nad 40°C. Nejteplejší období je obvykle od října do prosince, kdy zde panuje léto. Tato období jsou charakterizována vyššími teplotami a minimálními srážkami.

Během období dešťů, které nastává v letních měsících (leden až březen), může na ostrově klesnout teplota. Srážky do značné míry udávají vegetační sezóny v oblasti, které jsou závislé na množství a četnosti dešťových srážek. Ostrov se během této doby promění v zelenou oázu plnou kvetoucích rostlin.

Kuba Island je také populární mezi ptactvem, zejména v době migrace, kdy sem přilétají tisíce ptáků hledajících bezpečná místa pro hnízdění a odpočinek. Místní ekosystém na Kubě Islandu a v okolí slouží jako důležitá přechodová zóna pro různé druhy ptáků.

Navštěva Kubu Islandu je opravdu jedinečným zážitkem. Odvážlivci se mohou vydat na dobrodružnou expedici přes slaná slaniska a objevovat krásu této odlehlé části Botswany. Ať už jste milovníkem přírody, fotografem nebo prostě jenom toužíte po unikátním zážitku, Kubu Island vás přivítá s otevřenou náručí a nabídne vám nezapomenutelné počasí a okamžiky strávené v přírodě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Botswana Kubu Island


1. Jak se dostanu na Kubu Island v Botswaně?
Odletíte do hlavního města Gaborone v Botswaně a poté se můžete rozhodnout buď vzít vnitrostátní let do Maun nebo jít po silnici. Z Maunu je možné se dostat na Kubu Island se speciálně vybavenými vozidly, které jsou schopné projíždět písečnými dunami.

2. Jaké aktivity mohu na Kubu Island v Botswaně podniknout?
Na Kubu Island můžete podniknout celou řadu aktivit, včetně procházek po slaných pláních, fotografování unikátních baobabů, vyhlídkových fotografii, pozorování ptáků, projížďky na čtyřkolkách a pozorování zvěře, jako jsou například surikaty.

3. Jaká je nejvhodnější doba k návštěvě Kubu Island v Botswaně?
Nejlepší doba k návštěvě je v období sucha, které trvá od května do října. Během tohoto období je klima příjemnější a zvířata se dobře pozorují. V období dešťů, které trvá od listopadu do dubna, může být obtížné se dostat na ostrov a vidět zvířata.

4. Jaká je míra bezpečnosti na Kubu Island v Botswaně?
Kubu Island je obecně bezpečné místo, ale jako všude jinde je vždy důležité dodržovat základní opatření k osobní bezpečnosti. Doporučuje se mít zdravotní pojištění, sledovat pokyny místních průvodců a zajistit si dostatečné zásoby vody a jídla, protože ostrov je suchý a osamělý.

5. Můžu na Kubu Island v Botswaně kempovat?
Ano, je možné kempovat na Kubu Island, ale je zde pouze omezené množství tábořišť, takže je důležité si rezervovat místo dopředu. Je také nutné mít vlastní vybavení a pamatovat na správný způsob likvidace odpadu.

6. Jak dlouho bych měl/a zůstat na Kubu Island v Botswaně?
Ideální délka pobytu na Kubu Island závisí na vašich zájmech a rozpočtu. Většina návštěvníků zde stráví 1-2 dny, což je dostatečný čas na prozkoumání ostrova a zúžení na hlavní aktivity.

7. Existuje zde na Kubu Island v Botswaně ubytování?
Ne, na samotném Kubu Island neexistuje žádné oficiální ubytování. Nejbližší ubytování se nachází ve městech Maun a Gweta, odkud se můžete vydat na výlet na ostrov.

8. Je potřebná viza pro návštěvu Botswany a Kubu Island?
Ano, pro vstup do Botswany je většině národností vyžadováno vízum. Doporučuje se získat vízum dopředu u nejbližší botswanské ambasády nebo konzulátu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky