Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska

Nejčastější dotazy a odpovědi Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


1. Jak se dostanu do Národního parku Sutjeska?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je autem. Existuje také služba veřejné dopravy autobusem ze Sarajeva nebo Mostaru.

2. Jaké jsou vstupní poplatky do parku?
- Vstupní poplatky se liší v závislosti na sezóně a typu vstupného. Základní vstupné pro dospělé je asi 5 eur.

3. Kde mohu ubytovat v Národním parku Sutjeska?
- V blízkosti parku se nacházejí některé hotely a chaty. Další možností je stanování, ale musíte se předem registrovat na recepci parku.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity, které mohu v parku podniknout?
- V Národním parku Sutjeska si můžete užít pěší turistiku, cyklistiku, vodní sporty, pozorování divokých zvířat a spoustu dalších množství aktivit v přírodě.

5. Jaké jsou nejlepší místa ke navštívení v parku?
- Nejoblíbenější atrakcí v parku je Veliki Stolac, nejvyšší vrchol v Bosně a Hercegovině. Dalšími zajímavými místy jsou Skakavac vodopád, Nacionalni park Sutjeska Muzej, základní tábor Tjentište a mnoho dalších.


Ubytování Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Národní park Sutjeska je jednou z nejmalebnějších přírodních lokalit v Bosně a Hercegovině. Nachází se v centrální části země, v pohoří Dynarských hor. Tento jedinečný národní park je domovem bohaté a rozmanité přírody, dramatických horských scenérií a kulturních památek.

Pro turisty, kteří navštíví Národní park Sutjeska, je k dispozici několik různých možností ubytování. Nejdostupnější možností je ubytování v blízkém okolí parku. K dispozici jsou především malé horské chaty a horské hotely. Tyto ubytovací zařízení nabízejí pohodlné a útulné pokoje, moderní vybavení a krásné výhledy na okolní přírodu.

Pro ty, kteří preferují přímý kontakt s přírodou, je k dispozici možnost stanování. V národním parku jsou vyhrazena stanová místa, kde si mohou turisté postavit své stany a těšit se na noc ve svém vlastním příjemném spacím prostoru pod širým nebem. Tato možnost je vhodná pro ty, kteří chtějí prozkoumat park na delší dobu a být v přímém kontaktu s jeho přírodou.

Další možností ubytování je možnost pronájmu chat nebo horských srubů. V blízkém okolí Národního parku Sutjeska jsou dostupné chaty a horské sruby, které nabízejí prostor pro větší skupiny turistů. Tyto ubytovací zařízení jsou vhodné pro rodiny, přátelské výlety nebo týmy, které chtějí strávit delší dobu v tomto úchvatném prostředí.

Během pobytu v Národním parku Sutjeska mají návštěvníci možnost využívat mnoho aktivit na volném čase. Hory a lesy parku nabízí skvělé možnosti pro pěší turistiku a horolezectví. Návštěvníci mohou objevovat nádherné vodopády, jezera a neuvěřitelnou biodiverzitu parku.

Kulturní milovníci budou nadšeni množstvím historických památek v okolí parku. Například nedaleký klášter Treskavac, který pochází ze 13. století, je jednou z nejstarších dochovaných staveb v Bosně a Hercegovině a představuje fascinující místo k návštěvě.

Národní park Sutjeska nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci úchvatné přírody a bohaté historie. S množstvím možností ubytování, od tradičních horských chat po moderní hotely, je tento národní park ideálním místem k pobytu pro ty, kteří se chtějí ponořit do krásné a nedotčené přírody Bosny a Hercegoviny.


Dovolená Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina je stále více oblíbenou turistickou destinací, a to především díky své nádherné přírodě a velkému množství národních parků. Jedním z nejkrásnějších z nich je bezpochyby Národní park Sutjeska, který se nachází na jihu země.

Národní park Sutjeska byl založen v roce 1962 a nachází se v oblasti Durmitor v západní části Bosny a Hercegoviny. Tento park zahrnuje nádherné horské vrcholy a údolí, včetně nejvyšší hory v zemi - Maglić, která dosahuje výšky 2 386 metrů. Kromě nádherné přírody park nabízí mnoho aktivit pro turisty, včetně pěší turistiky, horských výstupů a cyklistických tras.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Národním parku Sutjeska je horský hřeben Zelengora. Tato oblast je známá svými nádhernými jezery a divokou přírodou. Zelengora je ideální místem pro turisty, kteří chtějí zažít náročnou pěší turistiku nebo pobyt v přírodě.

Další zajímavou oblastí v Národním parku Sutjeska je údolí řeky Sutjeska, která se nachází na jižním okraji parku. Toto údolí je jedinečné svým geologickým složením a nezbytnou součástí parku. Nachází se zde také několik malebných horských vesnic, jako je například Tjentište, která byla v minulosti svědkem krvavých bitev.

Pro turisty, kteří hledají jedinečný zážitek, je ideální možností pobyt v malé horské chatě, kde přenocují vynikající hory. Tyto chaty se nacházejí v blízkosti nádherných horských jezer a stávají se nejlepším výchozím bodem pro poznávání této oblasti.

Kromě přírodních krás parku je důležitou součástí i historie této oblasti. Tjentište bylo důležitou oblastí během druhé světové války, a proto je v této oblasti několik památníků a muzeí.

Pokud se chystáte na dovolenou v Bosně a Hercegovině, Národní park Sutjeska je bezpochyby jedním z nejatraktivnějších míst, které byste měli navštívit. Tato malebná oblast nabízí nádhernou přírodu, spoustu aktivit a krásné horské chaty, které jsou ideálním místem pro odpočinek a relaxaci.


Počasí Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina je země s bohatou přírodní krajinou a jedním z jejích největších pokladů je Národní park Sutjeska. Tento park se nachází na území východní části země, nedaleko hranic s Černou Horou, a je známý svou nádhernou krajinou, jedinečnou flórou a faunou a pestrou škálou přírodních fenoménů.

Počasí v Národním parku Sutjeska je podobné jako v ostatních částech Bosny a Hercegoviny, s mírně kontinentálním klimatem. V letním období jsou teploty poměrně vysoké, dosahují průměrně 25-30 stupňů Celsia, a je tedy vhodné připravit si lehké oblečení a opalovací krém. Naopak v zimě se teploty pohybují okolo nuly a jsou často doprovázeny sněhovými přeháňkami, takže teplé oblečení a boty jsou nezbytné.

Národní park Sutjeska nabízí návštěvníkům neuvěřitelné množství přírodních krás. Nejznámější atrakcí je kaňon řeky Sutjeska, který je jedním z hlavních turistických lákadel parku. Tento hluboký kaňon je obklopen strmými skalisky a divokou přírodou a vytváří tak nádhernou scenérii pro fotografování a obdivování.

Další zajímavou lokalitou v parku je hora Maglić, nejvyšší vrchol Bosny a Hercegoviny. Tato hora je oblíbeným cílem pro horolezce a turisty, kteří si chtějí vychutnat panoramatický výhled na okolní krajinu. Je také domovem mnoha vzácných rostlin a živočichů, které vytvářejí unikátní ekosystém.

Národní park Sutjeska je také bohatý na historické památky. Kromě přírodních krás zde můžete také navštívit památník Bitvy na Sutjesce, která se odehrála během druhé světové války. Tato bitva byla jednou z největších a nejdůležitějších v této oblasti a památník je připomínkou statečnosti a obětí těch, kteří se zde zúčastnili.

Celkově lze říci, že Národní park Sutjeska je skutečným rájem pro milovníky přírody a historie. Nejenže nabízí úchvatné scenérie a jedinečnou biodiverzitu, ale také poskytuje možnost ponořit se do historie a poznat bohatou minulost této oblasti. Bez ohledu na počasí, návštěva tohoto národního parku je vždy nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Bosna a Hercegovina Národní park Sutjeska


Bosna a Hercegovina nabízí návštěvníkům mnoho unikátních turistických atrakcí, a jednou z nejkrásnějších z nich je národní park Sutjeska. Leží v údolí řeky Sutjeska, v jihovýchodní části země, a tvoří ho obrovské kopce, vysoké hory a úchvatná zelená krajina. Pokud hledáte místo pro nezapomenutelnou dovolenou, bosensko-hercegovinský národní park Sutjeska je skvělou volbou.

Jak se dostat do národního parku Sutjeska:

Nejlepší způsob, jak se dostat do národního parku Sutjeska, je letecky doletět do hlavního města Bosny a Hercegoviny – Sarajeva. Z Sarajeva si můžete půjčit auto a pokračovat do národního parku, který se nachází asi 130 km od města. Cesta z Sarajeva do národního parku trvá přibližně 2 a půl hodiny. Také můžete využít autobusové spoje, které vás převezou z letiště Sarajevo přímo do národního parku.

Co vidět v národním parku Sutjeska:

V národním parku Sutjeska se nachází mnoho nádherných scenérií. Jde o jedno z nejkrásnějších míst v celé Bosně a Hercegovině. Mezi nejpopulárnější atrakce v parku patří:

- Hory Maglić a Volujak
- Canyon řeky Sutjeska
- Velika Jabučnica – vodopády vysoké 27 metrů
- Trnovačko Jezero – jezero s neobvykle tyrkysovou vodou
- Mratinje Dam – nejvyšší betonová hráz na světě, vysoká 220 metrů
- Osada Tjentište – historické místo, které zaznamenalo jednu z největších bitev druhé světové války

Co dělat v národním parku Sutjeska:

Navštívit národní park Sutjeska je jedna z nejlepších věcí, které můžete v Bosně a Hercegovině udělat. V parku najdete mnoho aktivit pro různé typy turistů. Několik z nich jsou:

Turistika - v národním parku Sutjeska je mnoho turistických tras. Můžete si vybrat z mnoha různých tras a vychutnat si neuvěřitelné výhledy na úchvatnou krajinu.

Rafting – Navštívte úchvatný kanál řeky Sutjeska, kde si můžete užít napínavou jízdu na raftu, s nádherným výhledem na okolní přírodu.

Campování – v národním parku Sutjeska se nachází mnoho kempů a táborů, které nabízejí úchvatný pohled na horu Maglić a kvetoucí krajiny.

Národní park Sutjeska je jedno z nejkrásnějších přírodních stanovišť v celé Bosně a Hercegovině. Může být ideálním místem pro milovníky přírody, turistiku a pro ty, kteří hledají dobrodružství. Navštivte toto úchvatné místo pro nezapomenutelnou dovolenou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky