Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve

Nejčastější dotazy a odpovědi Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


1. Kde se nachází Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve?
Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve se nachází v jihozápadní Bolívii, blízko hranic s Chilem a Argentinou.

2. Jaká je vstupní cena do rezervace?
Vstupní cena do rezervace se pohybuje kolem 150 bolivianos (asi 20 USD) pro zahraniční turisty.

3. Jaká je nejlepší doba na návštěvu rezervace?
Nejlepší doba na návštěvu rezervace je od května do října, které jsou suché měsíce. V této době je také nižší pravděpodobnost sněhových bouří.

4. Jaké jsou hlavní atrakce v rezervaci?
Mezi hlavní atrakce v rezervaci patří slaná jezera (např. Salar de Uyuni), gejzíry, termální prameny, sopky a unikátní andská fauna, včetně plameňáků, lám a vzácného andského medvídka.

5. Je možné v rezervaci přenocovat?
Ano, v rezervaci je možné přenocovat v jednoduchých ubytovacích zařízeních, které často nabízejí i stravu.

6. Potřebuji povolení k návštěvě rezervace?
Ano, pro návštěvu rezervace je nezbytné mít povolení, které je možné získat předem nebo na místě v návštěvnickém centru.

7. Je nutné mít s sebou speciální vybavení při návštěvě rezervace?
Při návštěvě rezervace je doporučeno mít s sebou teplé oblečení, sluneční brýle, opalovací krém, dostatek vody a vysokohorskou výbavu.

8. Jak dlouho trvá prohlídka rezervace?
Doba prohlídky rezervace závisí na zvoleném programu, ale většinou trvá 2-3 dny.

9. Je možné rezervaci navštívit samostatně nebo je lepší se připojit k organizovanému zájezdu?
Je možné navštívit rezervaci samostatně, ale kvůli odlehlosti a těžké přístupnosti některých oblastí je lepší připojit se k organizovanému zájezdu, který zajistí dopravu a průvodce.

10. Jak se dostanu do rezervace z nejbližšího města?
Nejbližší město rezervace je Uyuni. Cesta do rezervace z Uyuni trvá obvykle 3-4 hodiny a je možné ji absolvovat autobusem, taxíkem nebo s turistickou agenturou.


Letenka Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Národní rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna v Bolívii: Poklad And

Pokud hledáte cestovatelskou destinaci, která kombinuje úchvatnou přírodu, neuvěřitelné výhledy a bohatou biodiverzitu, pak byste se měli zaměřit na rezervaci Eduardo Avaroa Andean Fauna v jihozápadní Bolívii. Tato úchvatná oblast, která je nazvána po bolivijském válečníkovi a hrdinovi Eduardo Avaroovi, je jedním z nejvíce fascinujících přírodních parků na světě.

Nachází se v departementech Potosí a Oruro a rozkládá se na ploše přibližně 7 147 km² v Andské pánvi. Rezervace je uložena v nadmořské výšce mezi 3 200 a 6 354 metry, což ji činí jednou z nejvyšších rezervací na světě. A právě tato výjimečná výška dělá z návštěvy této oblasti jedinečný zážitek.

Rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna je známá svými nádhernými lagunami, sopkami, geotermálními poli, horkými prameny a termálními jezery. Jedním z nejpopulárnějších míst v rezervaci je slavný modrý jezerní laguna, známá jako Laguna Colorada. Voda v této laguně je bohatá na různé minerály, což jí dodává jedinečně intenzivní modrý odstín. Jezero je rovněž domovem pro mnoho plameňáků, kteří se tu shromažďují a tvoří ohromující přírodní scénu.

Dalšími významnými lagunami v rezervaci jsou Laguna Verde (Zelená laguna) a Laguna Blanca (Bílá laguna), které se též vyznačují svými nádhernými barvami. Zatímco Laguna Verde získala své jméno díky zelenému odstínu vody, Laguna Blanca je známá pro svou studenou, bělobou barvu.

Díky své geomorfologii je rezervace domovem mnoha druhů ohrožených živočichů. V oblasti žije například vzácný krokodýl dlouhý, kalous andský nebo různé druhy plameňáků. Na rozloze rezervace žije také mnoho dalších druhů ptáků, jako jsou vzácní kondoři nebo orli. Rezervace je také domovem pro ohrožené druhy savců, jako je například vikuně, lama nebo jaguár.

Cestování do rezervace Eduardo Avaroa Andean Fauna je jedinečným zážitkem, který je třeba si dopřát. Nejbližším letištěm je letiště Uyuni, ale cesta do rezervace je možná i z letiště v Puerto Suárez nebo z hlavního města Bolívie, La Paz. Nejběžnějším způsobem, jak si rezervaci prohlédnout, je zajištěním prohlídky s místními průvodci, kteří vám poskytnou informace o rezervaci a zajistí, že si užijete všechny nejlepší okamžiky.

Chcete-li obdivovat úžasnou krásu And, zachytit vzácné druhy zvířat a prozkoumat nádherná jezera a sopky, neváhejte navštívit rezervaci Eduardo Avaroa Andean Fauna. Ujistěte se, že rezervujete letenku do Bolívie a připravte se na fantastickou dobrodružnou cestu plnou přírodních divů a vzrušení.


Dovolená Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Bolívie je země známá svojí ohromující přírodní krásou. Jedním z nejúžasnějších míst, které stojí za návštěvu, je Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve. Tato rezervace se nachází v jihozápadní části Bolívie a je jednou z nejvýznamnějších přírodních oblastí v zemi.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve byla pojmenována po bolivijském hrdinovi, který se zasazoval o ochranu přírody. Rezervace leží v nadmořské výšce mezi 4 200 a 5 400 metrů, což z ní činí jedno z nejvyše položených ochranných území na světě. Je známá svými nádhernými jezery, sopkami, termálními prameny a neuvěřitelnou biodiverzitou.

Rezervace je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat a rostlin. Mezi nejvýznamnější zvířata zde patří vzácné andské plameňáky, které jsou symbolem Bolívie. Dále zde žijí kondory, lamy, guanaky a mnoho dalších unikátních druhů. Pro milovníky přírody je toto místo skutečným rájem.

Jezera v rezervaci jsou jednou z jejích největších atrakcí. Jedno z nejznámějších je Laguna Colorada, červené jezero, které je domovem tisíců růžových plameňáků. Voda má svou charakteristickou barvu díky mikroskopickým sinicím, které se v ní vyskytují. Dalšími krásnými jezery jsou Laguna Verde a Laguna Blanca, která se nachází u sopky Licancabur.

Rezervace je také tvořena několika sopkami a termálními prameny. Jednou z nejznámějších je sopka Ollagüe, která se nachází na hranici s Chile. Je to aktivní sopka a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu. Termální prameny pak slouží jako přírodní lázně, ve kterých si můžete užít relaxaci a zároveň si dopřát prospěšné léčení minerálními látkami.

Navštěva rezervace si vyžaduje trochu dobrodružného ducha, protože se nachází ve vzdálené oblasti s omezeným přístupem. Doporučuje se si najmout místního průvodce, který vám představí krásy tohoto místa a zároveň vás provede bezpečně přes rozlehlou rezervaci.

Pokud milujete přírodu a dobrodružství, návštěva Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je pro vás nezapomenutelnou zkušeností. Uvidíte ohromující přírodní scenérie, jedinečnou andskou faunu a poznáte bohatství biodiverzity této oblasti. Bolívie skutečně nabízí jedno z nejkrásnějších míst na světě a tato rezervace je jednoznačnou ukázkou toho.


Ubytování Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Bolívie je země plná úžasných přírodních krás a nedávno jsme navštívili jeden z nejkrásnějších národních parků v zemi - Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve. Toto území je ohromující a nabízí celou řadu aktivit pro návštěvníky. Zdálo se nám však, že nejdůležitější součástí našeho výletu bylo ubytování, které bylo úžasné.

Park se nachází na jihu Bolívie a nabízí nádherné výhledy na pláně, sopky a jezera. Nalézt zde ubytování však není vůbec snadné, takže jsme si museli předem zajistit místo, abychom nezůstali bez přístřeší. Nakonec jsme se rozhodli zůstat v hotelu Tayka de Piedra, a to bylo naprosto úžasné rozhodnutí.

Hotel se nachází v samém centru parku a nabízí 14 komfortních pokojů, které jsou vybaveny vším, co byste mohli ve vysokohorské oblasti potřebovat - například teplou vodou, topením a elektrickým proudem. Všichni zaměstnanci byli velmi vstřícní a ochotní. Naše pokoj byl velmi prostorný a měl vynikající výhled na sopku Tunupa.

Za celou dobu našeho pobytu jsme dostali skvělé jídlo a nápoje, což bylo pro nás velmi důležité, protože při našem putování po parku jsme se dobře nespotřebovali. Menu bylo velmi pestré a zahrnovalo tradiční bolivijská jídla, která jsme předtím nikdy nezkusili.

Celkově jsme si velmi užili náš pobyt v hotelu Tayka de Piedra a naše zkušenost s ubytováním byla jedním z vrcholů našeho výletu. Navštívili jsme několik nádherných míst v Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve a musíme říci, že naše zastavení v hotelu bylo to nejlepší, co jsme si mohli přát. Pokud někdy navštívíte Bolívii a chcete navštívit tento národní park, doporučujeme zůstat v tomto hotelu. Byla to pro nás nezapomenutelná zkušenost.


Počasí Bolívie Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve


Bolívie je země ležící ve střední Jižní Americe a je známá nejen svou bohatou kulturou a historií, ale také svými malebnými krajinami a přírodními rezervacemi. Jednou z nejvýznamnějších rezervací v Bolívii je Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve, která se nachází v jihozápadní části země.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je chráněnou oblastí o rozloze přesahující 7 100 kilometrů čtverečních. Své jméno získala na počest bolivijského válečníka Eduarda Avaroa, který zemřel během války s Chile v 19. století. Tato rezervace je jednou z nejvýše položených na světě a také jednou z nejbohatších na biodiverzitu.

Počasí v Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je charakterizováno extrémními podmínkami. Rezervace se rozkládá na nadmořské výšce od 4 200 do 6 000 metrů nad mořem a nachází se zde mnoho ledovců, hor a sopek. Díky této vysoké nadmořské výšce je zde klima typické pro vysokohorské oblasti, s nízkými teplotami a prudkými změnami počasí.

V rezervaci se nachází mnoho různých druhů rostlin a živočichů, které jsou adaptované na extrémní podmínky. Mezi ty nejvýznamnější patří například jihoamerický lamu, andská liška a mnoho dalších vzácných druhů zvířat. Z vegetace převažují polopouště a suché stepi, ale také se zde nachází několik slaných plání a termálních pramenů.

Co se týče místního počasí, teploty se pohybují mezi -10 a 20 °C, s extrémně studenými nocemi. Průměrné srážky jsou v této oblasti velmi nízké, a to zhruba 200 mm ročně. Nejčastější srážky se vyskytují v létě, které zde probíhá od listopadu do března.

Všechny tyto faktory vytvářejí unikátní klima a prostředí, které je vhodné pro mnoho druhů rostlin a živočichů. Je to také důvod, proč je Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve jedním z hlavních turistických cílů v Bolívii. Turisté sem přicházejí především kvůli nádherným výhledům, fotogenickým jezerům a unikátním zvířatům.

Nicméně, navzdory svému turistickému potenciálu je rezervace stále relativně neodkrytá a divoká. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, je důležité si připomenout, že se nachází ve velmi náročném terénu. Je proto vhodné být dobře vybavený, mít dostatek vody a potravy, a také si být vědomý výškové nemoci.

Eduardo Avaroa Andean Fauna National Reserve je bezpochyby jedinečné místo a důležitá součást přírodního dědictví Bolívie. Je to oáza řídnoucího světa a stojí za to ji navštívit, abyste si užili neskutečnou krásu přírody a seznámili se s unikátními druhy rostlin a živočichů, které se zde nacházejí.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky