Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bhútán Paro

Ubytování Bhútán Paro


Bhútán je malá země v Himalájích, která se vyznačuje nádhernou přírodou, bohatou kulturou a unikátním životním stylem. Mnozí turisté se rozhodují navštívit tuto zemi a zažít zdejší jedinečnou atmosféru. Pokud se rozhodnete navštívit Bhútán, bude nutné se ubytovat v jednom z mnoha hotelů, hostinců nebo penzionů. V tomto článku se zaměříme na ubytování v městě Paro.

Paro je jedno z nejkrásnějších měst Bhútánu. Nachází se v údolí a je obklopené horami. Je známé díky svým tradičním dřevěným domům, malebným uličkám a nádhernému buddhistickému klášteru, který se zde nachází. V Paru se nachází také mezinárodní letiště, takže mnoho turistů zde začíná svou cestu po Bhútánu.

V Paru najdete různé typy ubytování, od luxusních hotelů až po jednodušší hostince. Hlavními kritérii při výběru ubytování by měla být lokalita, hodnocení od předchozích hostů a cena.

Jeden z nejlepších hotelů v Paru je Zhiwaling Ascent. Tento hotel se nachází na klidném a malebném místě v části města nazvané Jangsa. Hotel nabízí nádherný výhled na horu Jumolhari a okolní krajinný park. Pokoje jsou prostorné, moderně zařízené a vybavené veškerým komfortem, včetně klimatizace, Wi-Fi připojení a soukromé koupelny se sprchou či vanou. K dispozici je také venkovní bazén, fitness centrum a wellness centrum. V hotelové restauraci si můžete vychutnat tradiční bhútánské a mezinárodní pokrmy.

Další možností ubytování je Tashi Namgay Resort. Tento hotel se nachází ve vzdálenosti pěti minut jízdy od letiště. Nabízí prostorné pokoje s vlastní koupelnou, balkonem s výhledem na okolní krajinu a Wi-Fi připojením. K dispozici jsou také restaurace, kde si můžete vychutnat různé pokrmy, a venkovní bazén.

Pro turisty, kteří preferují jednodušší ubytování, může být dobrým řešením Guesthouse Rinchenling. Tento malý rodinný penzion se nachází v centru Paru a nabízí prostorné a útulné pokoje s vlastní koupelnou a Wi-Fi připojením. Hosté se zde mohou těšit na neformální atmosféru a výbornou bhútánskou kuchyni.

Vzhledem k tomu, že Bhútán se snaží udržet svou kulturu a tradice, mnoho hotelů v Paru a v jiných částech země nabízí tradiční interiéry a architekturu. Pokud chcete zažít úplně autentickou atmosféru, můžete se ubytovat v některém z mnoha penzionů a hostinců, které se nacházejí v tradičních dřevěných domech a jsou zařízeny tradičním bhútánským stylem.

V Bhútánu je také nutné mít většinou zajistěné ubytování předem, protože turisté mohou navštěvovat pouze určitá místa a pouze s průvodcem. Pokud se tedy rozhodnete navštívit Bhútán, pečlivě vybírejte vaše ubytování a užijte si jedinečnou atmosféru tohoto krásného kouta světa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Paro


Zde jsou některé z nejčastějších dotazů a odpovědí týkající se Bhútánu, zejména jeho hlavního města Paro:

1. Jak se dostanu do Paříže?

Paříž je hlavním městem Francie. Pokud hledáte informace o tom, jak se dostat do Paříže, musíte hledat informace o přepravě do Francie, např. Letecky, hromadnou dopravou, autem a tak dál.

2. Jaké jsou nejlepší místa k návštěvě v Paru Bhútánu?

V Paru Bhútánu je mnoho krásných míst k návštěvě, jako je například tamní klášter Taktshang, Národní muzeum Bhútánu, ruiny budovy Drukyel Dzong, řeka Paro Chhu nebo chrám Kichu Lhakhang.

3. Potřebuji k návštěvě Bhútánu vízum?

Ano, pro vstup do Bhútánu vyžaduje bhútánská vláda platné vízum. Je možné žádat o vízum přes bhútánské velvyslanectví nebo konzulát v zemi, kde žijete.

4. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Bhútánu?

Nejlepší čas na návštěvu Bhútánu jsou období jaro (Duben - Květen) a podzim (Září - Říjen), kdy jsou teploty mírné a počasí je příznivé pro turistické aktivity.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak se dostat z Paru do jiných částí Bhútánu?

Pro cestování po Bhútánu se často využívají místní autobusy a taxíky. V Paru je také k dispozici letiště Paro, odkud odletí letadla do jiných částí země.

6. Jaké jsou tradiční bhútánské jídlo a pití?

Tradiční bhútánské jídlo zahrnuje rýži, chilli papriky, zeleninu a maso (zejména hovězí nebo kozí). Mezi oblíbené nápoje patří čaj s mlékem, kořeněné cidery a alkoholické nápoje z fermentovaného ječmene nebo proso.

7. Jak se mohu podívat na Sloní horskou pohoří v Bhútánu?

Sloní hora je nejvyšší hora Bhútánu a nachází se v blízkosti města Paro. Pro turisty jsou k dispozici výlety s průvodcem, které umožňují návštěvu této ikonické lokality.

8. Jaké jsou náklady na cestování do Bhútánu?

Náklady na cestování do Bhútánu se liší v závislosti na mnoha faktorech, jako jsou například počet dnů pobytu, způsob dopravy, ubytování a výlety. Průměrná cena týdenního pobytu pro turistu se pohybuje kolem 200-300 USD na den.

9. Je Bhútán bezpečnou zemí pro turisty?

Bhútán je považován za velmi bezpečnou zemi pro turisty. Místní obyvatelé jsou přátelští a ochotní pomoci cizincům, a kriminalita je poměrně nízká. Přesto by turisté měli být opatrní a dodržovat místní zvyky a kulturu.

10. Jak dlouho trvá let z Evropy do Bhútánu?

Let z Evropy do Bhútánu trvá zhruba 15-20 hodin, v závislosti na trase a přestupech. Letiště Paro je jediným mezinárodním letištěm v Bhútánu a letecké spojení je nabízeno z několika evropských měst a Asie.


Dovolená Bhútán Paro


Bhútán Paro je idylickou destinací pro ty, kteří hledají neopakovatelný zážitek. Tento malebný region nacházející se na severu Bhútánu, přiláká turisty svými krásnými scenériemi a kulturními poklady. Bhútán Paro je také známý pro své historické a náboženské památky, které jsou uchovávány s velkou péčí.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Bhútánu Paro je slavné klášter Taktshang - známý také jako Tygří hnízdo, což je klášter vytesaný ve skalách ve výšce 3 120 metrů. Tento klášter je významnou duchovní destinací pro buddhistické věřící a také pro turisty, kteří hledají mistrovské kusy architektonické práce. Procházka k Tygřímu hnízdu představuje náročný trek, který vyžaduje zdatnost, ale rozhodně je to cesta, která stojí za to.

Další významný chrámový komplex v Bhútánu Paro je klášter Kyichu Lhakhang, který byl postaven někdy během 7. století. Tento klášter se nachází v blízkosti hlavního města a je významným centrem náboženství v zemi.

Bhútán Paro nabízí také různé outdoorové aktivity pro ty, kteří hledají dobrodružství. V oblasti jsou k dispozici různé trasy pro turisty, kteří chtějí pobyt vzhledem delších výletů, stezky s nádhernými výhledy na krajinu a horolezecké aktivity. Bhútan Paro také nabízí skvělé podmínky k raftingu, rodinnému trekkingu a horským cyklistickým výletům.

Další věcí, která přivádí turisty do Bhútánu Paro, jsou festivally, které se v této oblasti konají každý rok. Tyto festivaly nabízejí dokonalou příležitost pro turisty, aby se dozvěděli o místních tradicích, zvyklostech a náboženských obřadech.

Pokud hledáte něco extra, Bhútán Paro vám nabídne luxusní hotely, kde se můžete ubytovat a vychutnat si luxusní královskou službu.

Celkově lze říci, že Bhútán Paro je skutečným skvostem středověké kultury a umění. Navštěvovat tuto oblast je jako cesta do minulosti, když se můžete ponořit do barvy, zvuků, chutí a zápachu místní kultury. Bhútán Paro rozhodně stojí za to na turistické mapě světa.


Letenka Bhútán Paro


Letenka do Bhútánu, konkrétně do města Paro, je velmi oblíbenou volbou mezi turisty z celého světa. Bhútán je krásná země v oblasti Himálají, která je obklopena horami a nabízí unikátní kulturní zážitky pro každého návštěvníka.

Paro je jedním z nejpopulárnějších měst v Bhútánu a nabízí mnoho aktivit pro turisty. Zde se nachází nejen starověké kláštery a chrámy, ale také nedotčená příroda a zvláštní pohostinnost místních obyvatel.

Letenky do Bhútánu jsou k dispozici celoročně, ale nejlepší doba pro návštěvu Bhútánu je v období od listopadu do dubna. Hlavním letištěm v Bhútánu je Paro International Airport, které se nachází v nadmořské výšce více než 2 200 metrů. Letenka do Bhútánu s možností přestupu bývá často nákladnější, než přímý let z určitých destinací.

Ceny letenek do Bhútánu se mohou lišit v závislosti na sezóně a odbaveném zavazadle. Nicméně s předstihem a s dobrou plánováním cestování, můžete najít letenky za přijatelnou cenu. Náklady na turistickou vízum jsou v současné době stanoveny na 40 USD na osobu. V rámci pobytu v zemi musí návštěvníci dodržovat určitá pravidla, jako například úctu k místním zvyklostem a kultuře, protože bhútánská společnost je postavena na respektování a udržování tradic.

Let do Bhútánu je nejen cestou k turistickým atrakcím, ale také příležitostí poznat jedinečné aspekty exotické kultury a zvyků Bhútánu. Návštěva země vás provede nejen krásnými krajinami, ale také historickými památkami, tradičními tančováními a obyčejem slavit každodenní život. Bhútán je jedním z mála států světa, který se snaží udržet tradice a kulturu při zachování moderních trendů, takže návštěvníci se mohou těšit na opravdu jedinečný zážitek.

V závěru platí říci, že letenka do Bhútánu Paro je nejen cestou k turistickým atrakcím, ale také k novým zážitkům a objevům. Země má mnoho co nabídnout, takže si turista může být jist, že si užije svého pobytu. Jestliže máte rádi exotické destinace, Bhútán určitě patří k těm, které byste měli navštívit.


Počasí Bhútán Paro


Pokud se zajímáte o exotické a neobvyklé destinace, jedna z nich je určitě Bhútán. Tento malý himalájský stát se nachází v jihovýchodní Asii a je známý svou krásnou přírodou, bohatou kulturou a také jedinečným počasím.

Bhútán je země, která je výjimečná svým geografickým umístěním a reliéfem. Nachází se ve východní části Himálaje a převažují zde horské oblasti. Největším a nejvýznamnějším městem je Paro, které je také domovem jediného mezinárodního letiště v zemi.

Co se týče počasí, Bhútán má různorodé klima v různých regionech. Avšak obecně lze říct, že na celém území země jsou vyšší nadmořské výšky, což ovlivňuje i podnebí. Většina Bhútánu patří do subtropického monzunového klimatu, což znamená, že jsou zde výrazné rozdíly mezi suchými zimami a deštivými léty.

Paro, jako hlavní město, má podnebí, které je podobné ostatním oblastem v Bhútánu. Je zde chladněji než ve většině severní Indie, ale počasí je stále příjemné. V letních měsících, tedy od června do srpna, je období monzunů, které přináší hojné srážky a silné bouřky. Teploty se pohybují okolo 20-25 °C, ale mohou se vyšplhat až na 30 °C.

Zimu tvoří období prosince až února, kdy je naopak chladněji. Denní teploty se pohybují kolem 10-15 °C, ale v noci mohou klesnout až na 0 °C. Na horách může být ještě studeněji a sněžení není výjimkou. To vytváří perfektní podmínky pro zimní sporty, jako je lyžování.

Jaro a podzim jsou sezóny, které jsou obecně považovány za nejlepší časy na návštěvu Bhútánu. V dubnu a květnu kvetou květiny a krajinu lze nazvat překrásnou. Podzim, který se táhne od září do listopadu, je také ideální období pro cestovatele, protože je méně deštivý a teploty jsou mírné.

Právě díky těmto rozdílným klimatickým změnám se Bhútán může pochlubit pestrou a bohatou flórou a faunou. Rostou zde různé druhy rostlin, včetně vzácných orchidejí, a mnoho druhů zvířat jako jsou tygři, sloni nebo jednorožci.

Bhútán a jeho hlavní město Paro jsou tedy plné překvapení a přírodních krás. Bez ohledu na to, kterou dobu v roce se rozhodnete navštívit tuto zemi, můžete se těšit na jedinečné počasí a možnost objevovat nádhernou himalájskou krajinu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky