Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bhútán Jigme Dorji National Park

Dovolená Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán, známý také jako Království na třech stranách hor, je exotickou zemí nacházející se v Himálaji. Tato země je známá nejen svou malebnou krajinou a bohatou kulturou, ale také zde najdeme jedny z nejkrásnějších přírodních parků na světě. Jedním z nich je Bhútán Jigme Dorji National Park, který je přímo rajským místem pro milovníky přírody a dobrodruhů.

Jigme Dorji National Park se nachází na západě Bhútánu a jedná se o největší chráněnou oblast v zemi. Park byl pojmenován po bývalém králi Bhútánu, který sehrál významnou roli v modernizaci země a ochraně přírody. Rozkládá se na ploše více než 4000 kilometrů čtverečních a zahrnuje různé typy ekosystémů, od alpských louk až po lesy a ledovce.

Jigme Dorji National Park je domovem mnoha ohrožených druhů rostlin a živočichů. Zdejší lesy jsou plné rododendronů, které kvetou v nádherných barvách, a také najdeme vzácné orchideje a bambusové druhy. Park je domovem procházek hlubokých údolí, divokých řek a malebných jezer. Je také známý svými nádhernými vodopády, které jsou zdrojem vody pro místní vesnice a zároveň poskytují útočiště pro mnoho druhů živočichů.

Pro dobrodruhy a turisty, kteří hledají adrenalinové zážitky, nabízí Jigme Dorji National Park mnoho možností. Můžete si vychutnat pěší turistiku po některých z nejlepších trekingových tras v zemi, jako například takzvaná "Zlatá cesta", která vás zavede přes malebné horské průsmyky a vesnice. Park také nabízí možnosti pro vysokohorský trekking a horolezectví, které jsou dostupné pouze s průvodcem.

Také milovníci zvířat ocení Jigme Dorji National Park, protože zde mají šanci zahlédnout vzácné druhy fauny. Jsou zde například sněžní levharti, medvědi himálajští nebo dokonce i tygři. Park je také domovem mnoha druhů ptáků, a proto je toto místo rájem pro ornitology.

Samotná cesta do Jigme Dorji National Park je již dobrodružstvím. Vydejte se na silnici ze hlavního města Bhútánu, Thimphu, a ocitnete se na malebných horských silnicích, které nabízejí ohromující výhledy na okolní kopce a údolí. Během cesty budete také mít možnost navštívit tradiční vesnice a poznat místní kulturu a tradice.

Jigme Dorji National Park je skutečným skvostem Bhútánu, který stojí za to navštívit, pokud se vydáte na dovolenou do této krásné země. Jeho úchvatná příroda a bohaté biodiverzity nabízejí unikátní zážitek pro každého návštěvníka. Takže neváhejte a zařaďte tento park na seznam míst, které musíte vidět při návštěvě Bhútánu!


Ubytování Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán je jedinečná země, která se pyšní svou nádhernou přírodou a ochranou životního prostředí. Jedním z nejkrásnějších a nejohroženějších přírodních rezervací v Bhútánu je Jigme Dorji National Park. Tento park je pojmenován po králi Jigme Dorjim Wangchuckovi, který byl jednou z klíčových postav v bhútánské historii a zasloužil se o ochranu přírody v této oblasti.

Jigme Dorji National Park se nachází v západní části Bhútánu a je největším národním parkem v zemi. Rozkládá se na ploše více než 4 300 čtverečních kilometrů a tvoří přirozenou hranici mezi Bhútánem a Tibetem. Park je známý svou rozmanitou a bohatou faunou a flórou, což z něj dělá skutečný ráj pro milovníky přírody a dobrodružství.

V Jigme Dorji National Parku můžete nalézt některé z nejvzácnějších a ohrožených druhů zvířat, jako je například tygr indický, sněžný leopard, medvěd himálajský, horská kozorožec nebo červený kabar. Park je také domovem pro mnoho vzácných druhů ptáků, jako je čáp himálajský, orel mořský nebo kulíšek východní. Pro příznivce ornitologie je Jigme Dorji National Park doslova rájem.

Pro ubytování v Jigme Dorji National Parku neexistuje žádný tradiční hotelový komplex. Park však nabízí možnost kempování a pronájem chat nebo srubů. Tyto ubytovací možnosti poskytují jedinečný zážitek, kdy se můžete ponořit až do samého srdce přírody a vychutnat si klid a odlehlost těchto míst.

Kempování v Jigme Dorji National Parku je ideální pro dobrodruhy a nadšence do outdoorových aktivit. V parku jsou vyhraněna určitá kempovací místa, která poskytují základní vybavení, jako jsou toalety, zásuvky na elektřinu nebo ubytování ve stanech. Kempování ve zdejší přírodě je nezapomenutelný zážitek a umožňuje vám být co nejblíže divoké přírodě.

Alternativou kempování je pronájem chat nebo srubů. Tyto chaty jsou postaveny v tradičním bhútánském stylu a nabízí základní pohodlí pro ubytování. V chatách můžete najít ložnice, koupelnu, obývací pokoj a vybavenou kuchyň. Pronájem chaty vám umožní strávit noc v krásné přírodě Jigme Dorji National Parku, aniž byste museli opustit pohodlí moderního života.

Bhútán Jigme Dorji National Park je skutečným rájem pro milovníky přírody a dobrodružství. Jeho unikátní prostředí a nádherná fauna a flora ho činí jednou z nejlepších turistických destinací v Bhútánu. Ubytování v parku ve formě kempování nebo pronájmu chat nebo srubů dodá vaší návštěvě ten neuvěřitelný nádech autenticity. Pokud plánujete cestu do Bhútánu, určitě nevynechejte Jigme Dorji National Park a jeho nabídku ubytování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Jigme Dorji National Park


Dotaz: Jaké jsou hlavní atrakce Bhútán Jigme Dorji National Park?
Odpověď: Mezi hlavní atrakce parku patří horské scény včetně himálajských štítů, řeky, vodopády, lesy a přírodní divočina. Park také nabízí možnost pěší turistiky a pozorování zvířat.

Dotaz: Jaké druhy zvířat se nacházejí v Bhútán Jigme Dorji National Park?
Odpověď: V parku je možné vidět mnoho druhů zvířat, včetně tygra, medvěda, sněžného leoparda, vlka, divokého psa, srnce, antilopy a mnoha dalších.

Dotaz: Jak se dostanu do Bhútán Jigme Dorji National Park?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je vlakem nebo autobusem do města Thimphu, odkud je možné si pronajmout auto a cestovat do parku.

Dotaz: Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bhútán Jigme Dorji National Park?
Odpověď: Nejlepším časem na návštěvu parku je od března do května nebo od září do listopadu, kdy jsou podnebí a počasí ideální pro turistiku a pozorování zvířat.

Dotaz: Jaké jsou pravidla pro návštěvu parku?
Odpověď: Návštěvníci by měli dodržovat pravidla parku a respektovat přírodní prostředí v parku. Také se doporučuje, aby turisté měli správné vybavení, včetně turistických bot, větrovky, slunečních brýlí a vysokohorského náčiní.


Počasí Bhútán Jigme Dorji National Park


Bhútán Jigme Dorji National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst na území Bhútánu. Tato rozsáhlá přírodní rezervace se nachází ve vysokých horách Himálaje a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Počasí v Bhútán Jigme Dorji National Park je ovlivněno jeho horským charakterem a místním podnebím. V oblasti panuje subalpinské a alpinské podnebí, což znamená, že zde jsou studené zimy a mírně teplá léta. Právě vzhledem k podnebí se park stal oblíbeným místem pro turisty, kteří hledají dobrodružství a touží po krásných pohledech na himálajské vrcholky.

Zimy v parku jsou obvykle velmi studené, teploty se pohybují kolem -10 až -20 °C. V této době se park zahalí do sněhu a celá oblast vypadá jako kouzelná zimní pohádka. V zimě je hůře přístupné vnitrozemí parku, protože některé cesty jsou zcela zaváté a uzavřené kvůli vysokému sněhovému pokryvu.

Léta v Bhútán Jigme Dorji National Park jsou výrazně teplejší a sprchovými dešti ovlivněná. Průměrné teploty v letních měsících se pohybují kolem 15 až 25 °C. Tato období jsou ideální pro pěší túry a prozkoumávání bohaté fauny a flóry parku. Zdejší lesy jsou domovem několika druhů vzácných stromů, jako například himálajských jedlí nebo borovic.

Nejlepší období na návštěvu Bhútán Jigme Dorji National Park je na jaře a na podzim. Tehdy jsou teploty příjemné a počasí je nejstabilnější. Během těchto měsíců je také nejvíce vyrovnanější srážkový režim, který vytváří optimální podmínky pro turisty i pro zvířecí obyvatele parku.

Jedním z hlavních turistických lákadel Bhútán Jigme Dorji National Park je možnost pozorování divokých zvířat. V parku žijí například snežní levharti, himálajští medvědi, serauové nebo monalové, což jsou velké krásně zbarvené ptáky. Pro milovníky přírody je toto místo skutečným rájem.

Celkově lze říci, že počasí v Bhútán Jigme Dorji National Park je velmi proměnlivé kvůli přítomnosti hor a různým nadmořským výškám. Avšak nezáleží na tom, jaké počasí právě vládne, návštěva tohoto parku vás rozhodně nezklame. Nabízí nádhernou přírodu, úchvatné výhledy a jedinečné zážitky.


Letenka Bhútán Jigme Dorji National Park


Letenka do Bhútánu: Objevte krásu Jigme Dorji Národního parku

Bhútán je země, která se pyšní svým unikátním přírodním bohatstvím a kulturním dědictvím. Mezi mnoha přírodními poklady, které tato země nabízí, vyniká Jigme Dorji Národní park, který se rozkládá na území vysoko nad Himálajími. Cestovatelé z celého světa se sem sjíždějí, aby si užili vzácnou příležitost prozkoumat jedno z nejlépe chráněných území na světě. A jak se sem dostat? Stačí zakoupit letenku do Bhútánu a vydat se na svůj nezapomenutelný dobrodružný výlet!

Jigme Dorji Národní park, pojmenovaný po bývalém bhútánském králi, je největším chráněným územím v Bhútánu. Park je známý svým ohromujícím horským reliéfem, rozmanitou faunou a flórou a jedinečnými přírodními scenériemi, které se vám zaryjí do paměti. Na rozloze přes 4000 kilometrů čtverečních nabízí park několik trekovacích tras, které vám umožní objevit nádherné horské vrcholky, chráněné lesy a vodopády.

Pro obdivovatele přírody je Jigme Dorji Národní park rajským místem. Na své cestě zde můžete spatřit vzácné druhy zvířat, jako jsou sněžní leopardi, medvědi, vlci a červení pandy. Park je také domovem pro mnoho vzácných ptáků, jako jsou orel skalní, střízlík himálajský a kalobřízci červenohlaví. Pro fotografy a přírodovědce je to neuvěřitelná příležitost pozorovat tyto vzácné druhy ve svém přirozeném prostředí.

Zatímco se procházíte Jigme Dorji Národním parkem, můžete se také setkat s místními vesničany, kteří sdílejí své příběhy o životě v horách. Tito lidé jsou pevně spjati s přírodou a jejich tradice a zvyky jsou stále živé. Obdivujte jejich barevné tradiční oděvy, ochutnejte místní kuchyni a nechte se unést jejich pohostinností.

Pro všechny, kteří hledají dobrodružství, Jigme Dorji Národní park nabízí také možnost trekování. Trekové trasy se různí délkou a obtížností, takže si můžete vybrat tu nejvhodnější pro vás. Během vašeho dobrodružství se ocitnete v srdci přírody, kde zažijete naprostý klid a odpočinek od každodenního shonu.

Pokud si chcete vybrat letenku do Bhútánu a navštívit Jigme Dorji Národní park, je nejlepší období k návštěvě od října do dubna, kdy je počasí příjemné a vhodné pro venkovní aktivity. Bhútán je pro turisty stále relativně málo navštěvovanou destinací, což znamená, že si můžete užít autentický zážitek a nenechat se ovlivnit turistickým ruchem.

Zakoupení letenek do Bhútánu a navštívení Jigme Dorji Národního parku je bezpochyby jedinečným dobrodružstvím, které si na celý život zapamatujete. Tato země nabízí rozmanité přírodní scenérie a kulturní bohatství, které vás nadchne. Takže neváhejte a zažijte Bhútán a jeho nádherný Jigme Dorji Národní park osobně!


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky