Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bhútán Jakar

Letenka Bhútán Jakar


Letenka Bhútán Jakar: Tajemné království v obklopení přírody

Pokud hledáte exotické místo pro svou další dovolenou, měli byste určitě zvážit návštěvu Bhútánu a jeho druhého nejvýznamnějšího města Jakar. Toto malé tajemné království se nachází mezi Nepálem a Indií a je v úplném obklopení přírody. Jeho přírodní krása a kulturní dědictví jsou naprosto ohromující a návštěva Jakaru vám nabídne zážitky plné autenticity a unikátnosti.

Jak se dostat do Jakaru?

Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou v Bhútánu, musíte nejprve získat letenky do hlavního města Bhútánu - Thimphu. Z Thimphu se můžete dostat do Jakaru buď autem nebo letadlem. Letenky do Bhútánu nabízejí některé vzdušné společnosti jako je Bhutan Airlines nebo Drukair. Tyto lety obvykle přistávají na mezinárodním letišti v Paro, což je jedno z nejobtížnějších letišť na světě. Z Paro se můžete dostat do Thimphu a odtud do Jakaru.

Proč navštívit Jakar?

Jakar, druhé nejvýznamnější město Bhútánu, leží v údolí řeky Chokhor, která protéká celou oblastí a slouží jako důležitá zásobárna vody pro zemědělské oblasti v okolí. Město Jakar se nachází ve vysokohorské oblasti Bhútánu a nabízí návštěvníkům krásné výhledy na okolní hory.

Je zde mnoho turistických atrakcí, které si můžete prohlédnout. Můžete například navštívit klášter Jambay Lhakhang, který je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů v Bhútánu. Je také úvodním bodem pro slavný festival Jambay Lhakhang, který se koná v listopadu.

Další zajímavou atrakcí je klášter Kurjey Lhakhang, který se nachází v údolí řeky Chokhor a je spojen s důležitou historickou postavou Bhútánu - Guru Rinpoché. Uvnitř kláštera jsou umístěny různé relikvie, které jsou spojeny s jeho životem.

Můžete také navštívit Centrum pro obnovitelnou energii a ekologické technologie, které se zaměřuje na udržitelný rozvoj a environmentální ochranu. Zde se můžete dozvědět o místních obyvatelích a jejich úsilí o snižování dopadu moderního života na přírodu.

Jakar nabízí také výbornou možnost sledovat místní kulturu. Můžete se setkat s místními lidmi a procházet se po městě, koupit si tradiční ručně vyráběné předměty na místních trzích a ochutnat místní speciality v restauracích. Návštěva Jakaru je jedinečnou možností poznat Bhútán mimo turistické zóny a prozkoumat jeho tajemné a krásné místa.

Výlet do Jakaru je zážitek pro lidi, kteří hledají přírodu, kulturu a neporušenost. Můžete si užít krásné výhledy na okolní hory a řeku a poznat místní kulturu a tradice. Navštivte Bhútán a objevte krásu a tajemství tohoto fascinujícího místa!


Počasí Bhútán Jakar


Bhútán, malý království nacházející se v jižní Asii vysoko v Himálaji, nabízí zajímavé a rozmanité počasí po celý rok. Jeho hlavní město, Jakar, leží v údolí a je obklopeno horami, což ovlivňuje klimatické podmínky v této části země.

Bhútán má čtyři roční období - jaro, léto, podzim a zima. V Jakaru si můžete užívat příjemného jara od března do května, kdy průměrné teploty dosahují 15-20 °C. Je to ideální doba pro návštěvu tohoto města, protože příroda kvete a je plná barev a krásných květin.

Léto v Bhútánu, které trvá od června do srpna, je obvykle svěží a deštivé. Průměrné teploty klesají na 10-15 °C a srážky jsou časté. Díky srážkám se ale příroda stává ještě zelenější a horské potoky a vodopády nabývají větší síly.

Podzim, který přichází od září do listopadu, je jedním z nejkrásnějších období v Jakaru. Teploty jsou příjemné s průměrným rozmezím 15-20 °C a obloha je často jasná a modrá. Barevné listí stromů a vysoké hory vytvářejí nádhernou scenérii, která láká fotografy i milovníky přírody.

Zima v Bhútánu, která trvá od prosince do února, je chladná a suchá. Teploty mohou klesnout až k -5 °C, zejména v horských oblastech. Avšak v Jakaru jsou teploty obvykle mírnější a drží se okolo 5-10 °C. Toto roční období je ideální pro milovníky zimních sportů, protože některé oblasti nabízejí možnost lyžování a snowboardingu.

Ve všech ročních obdobích je důležité být připraven na změnu počasí. Zvláště v horských oblastech Bhútánu se počasí může rychle měnit, takže je vhodné mít s sebou různé vrstvy oblečení, ať už jde o teplé bundy nebo pláštěnky na ochranu proti dešti.

Pokud se chystáte navštívit Bhútán a Jakar, je dobré sledovat předpověď počasí a zkontrolovat aktuální podmínky před cestou. Mějte na paměti, že i když jakákoliv doba je dobrá k návštěvě Bhútánu, každé roční období nabízí různé zážitky a krásy.

Ať už plánujete procházku po úchvatné přírodě, prozkoumávání historických památek nebo relaxaci v klidném prostředí Bhútánu, Jakar vám nabídne příležitost zažít unikátní počasí ve svém okolí. Buďte připraveni na různorodé podmínky a užijte si tento malebný koutek světa v jakémkoliv ročním období.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bhútán Jakar


1. Jaká je hlavní město Bhútánu?
Hlavním městem Bhútánu je Thimphu.

2. Jaký je úřední jazyk Bhútánu?
Úředním jazykem Bhútánu je dzongkha.

3. Jaký je nejběžnější náboženství v Bhútánu?
Nejběžnějším náboženstvím v Bhútánu je buddhismus, především v mahájánové formě.

4. Jaké jsou hlavní turistické atrakce v Jakaru?
Mezi hlavní turistické atrakce v Jakaru patří Jakar Dzong (pevnost), Jambay Lhakhang (klášter) a Průlez Templetang.

5. Kdy je nejlepší období na návštěvu Jakaru?
Nejlepším obdobím na návštěvu Jakaru je březen a duben, kdy se konají tradiční festivaly a kdy je příjemné počasí.

6. Jak se dostanu do Jakaru z Thimphu?
Lze se dostat do Jakaru z Thimphu výhradně silniční dopravou. Trasa je dlouhá přibližně 250 kilometrů a cesta trvá přibližně 8-9 hodin.

7. Jaká je místní měna v Bhútánu?
Místní měna v Bhútánu je bhútánský ngultrum (BTN), ale neproblematičkou měnou je i indická rupie (INR).

8. Potřebuji vízum pro návštěvu Bhútánu?
Ano, většina návštěvníků potřebuje vízum pro vstup do Bhútánu. Vízum lze získat prostřednictvím cestovní agentury nebo bhútánské ambasády.

9. Jaká je hlavní dopravní infrastruktura v Bhútánu?
Hlavní dopravní infrastrukturou v Bhútánu je silniční síť, která je spojena s Indií. Letecká doprava je také k dispozici, ale vzhledem k terénu země jsou tyto lety často omezeny povětrnostními podmínkami.

10. Jaká jsou typická jídla v Bhútánu?
Typickým jídlem v Bhútánu je ema datshi, které je připravováno z chilli papriček a sýra. Dalšími populárními jídly jsou momo (naložené knedlíky) a nutselap (míchané těstoviny).


Ubytování Bhútán Jakar


Bhútán, známý jako "země hory draku", je malebná země ležící v Himálaji. Nachází se na východě Asie a je známá svou bohatou kulturou, nedotčenou přírodou a přátelským přístupem k návštěvníkům. V srdci Bhútánu se nachází středověká pevnost Jakar, která je turistům oblíbenou destinací.

Jakar je hlavní město prefektury Bumthang v Bhútánu. Leží v nadmořské výšce 2 850 metrů a je obklopen obrovskými horami a zelenými údolími. Je známý svými historickými památkami, kláštery a bohatou kulturou. Procestování městem Jakar je jako cesta do minulosti, když vstoupíte do jeho starých kamenných ulic a shlížíte na architekturu a dekorace, které zůstaly nezměněné po staletí.

Bhútán je země s omezeným turistickým ruchem, což znamená, že zde neexistují žádné luxusní hotely nebo mezinárodní hotelové řetězce. Avšak, i přesto naleznete zde ubytování, které vám poskytne potřebný komfort a pohodlí.

V Jakar existuje několik typů ubytování, které hostům nabízejí autentický zážitek. Například se můžete rozhodnout pro ubytování v tradičním dřevěném domě, nazývaném "zimním palácem". Tyto půvabné domy jsou vyrobeny z dřeva a kamene a mají svébytný rustikální pocit. Interiér je zařízen tradičními módními doplňky, jako jsou tibetské koberce a dřevěné sochy. Tyto domy nabízejí také krásný výhled na okolní hory a údolí.

Další možností je ubytování v klášteře nebo klášterním komplexu. Bhútán je známý svou bohatou buddhistickou historií a návštěva kláštera může být nezapomenutelným zážitkem. Zde se můžete ponořit do klidného prostředí a okusit klášterní životní styl. Hosté mají příležitost přijímat útěchu a klid, který poskytuje buddhistická modlitba a meditace.

V Jakar najdete také několik rodinných penzionů, které jsou ekonomickou alternativou, ale zároveň vám poskytnou pohodlné a čisté ubytování. Penziony jsou často provozovány rodinami a hosté jsou srdečně přivítáni do domova svých hostitelů. Můžete si vychutnat tradiční jídla, poslouchat příběhy místních obyvatel a poznat jejich zvyky a tradice.

Ať už se rozhodnete pro ubytování v tradičním domě, klášteře nebo rodinném penzionu, bude vám zajištěn nezapomenutelný pobyt v Jakar. Město je obklopeno nádhernou přírodou a nabízí nespočet možností pro pěší turistiku, horolezectví a pobyt v přírodě. Navštívit kláštery, tržiště a muzea jsou také nezapomenutelné zážitky.

Pokud tedy hledáte ubytování v Bhútánu, město Jakar je vysoce doporučováno. Jeho autentická atmosféra, společně s překrásným okolím, vám zajistí nezapomenutelnou dovolenou v srdci Bhútánu.


Dovolená Bhútán Jakar


Bhútán je malá, ale okouzlující země ležící v jižní Asii. Jeho území je ohraničeno Indií na jihu a Čínou na severu a východě. Země je bohatá na krásné scenérie, kulturní dědictví, horské vrcholy a mistrovská díla místních řemeslníků. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, měli byste se vydat do města Jakar, které se nachází na východě Bhútánu.

Město Jakar, také známé jako Bumthang, leží v samém srdci Bhútánu a je jedním z nejkrásnějších měst v zemi. Je to jedno z nejstarších měst v Bhútánu a bylo důležitým křižovatkou obchodní cesty již od středověku. Město Jakar nabízí mnoho zajímavostí pro návštěvníky a turisty.

Jednou z hlavních atrakcí, která se nachází v blízkosti města Jakar, je Klášter Jakar Dzong. Tento klášter je jedním z nejstarších a nejvýznamnějších klášterů v Bhútánu a byl postaven v 17. století. Klášter je postaven na strategicky důležitém místě na kopci a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. V klášterní knihovně je k vidění mnoho důležitých historických dokumentů a rukopisů.

Další zajímavou památkou, kterou určitě stojí za prohlídku, je chrám Kurjé Lhakhang. Tento chrám byl postaven v roce 1652 na místě, kde se nacházela jeskyně, kde se údajně meditoval zakladatel tibetského buddhismu Guru Rinpočhe. Chrám je jedním z nejposvátnějších míst v Bhútánu a nabízí nádherný interiér zdobený freskami a hlubokými symbolickými významy.

Pokud hledáte dobrodružství, můžete se vydat na pěší túru do údolí Bumthang. Toto krásné údolí nabízí nádhernou scenérii, kde je možné vidět jak pastevce, tak poutníky. V údolí najdete mnoho menších klášterů a chrámů, které můžete navštívit.

Další zajímavostí, která stojí za prohlídku, je pramen horké vody Mebar Tsho. Tento pramen je známý díky svým léčivým vlastnostem a podle lidového podání je spojován se zázraky a nevysvětlitelnými událostmi.

Město Jakar a jeho okolí nabízí nádhernou scenérii, kulturní dědictví a přírodu v plné kráse. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, měli byste se vydat právě sem a nechat se unést krásou Bhútánu.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky