Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Benin W National Park

Dovolená Benin W National Park


Benin W National Park - Rajské místo pro dovolenou přírody

Benin W National Park se nachází ve západní Africe a je jednou z nejzajímavějších destinací pro přírodovědce, dobrodruhy a milovníky divoké zvěře. Tento národní park se táhne přes hranice tří zemí - Beninu, Nigeru a Burkiny Faso a zahrnuje rozlohu přes 10 000 kilometrů čtverečních.

Park se nachází v regionu Sahel, který je známý svou rozmanitou faunou a flórou. Je domovem pro mnoho ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, nosorožců, lvů, goril a krokodýlů. Je také jedním z mála míst na africkém kontinentě, kde je možné pozorovat migrující druh antilop Sudán.

Park je rozdělen na dvě hlavní oblasti - Nacionalni park Pendjari v Beninu a Nacionalni park Arli v Burkina Faso. Tyto oblasti jsou propojeny přírodním koridorem a vytvářejí jedinečný ekosystém pro mnoho druhů zvířat.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé možnosti prozkoumávání této divočiny. Pěší túry, safari v jeepu a lodní výlety jsou nejpopulárnějšími způsoby, jak objevovat krásu parku. Průvodci zde jsou zkušení a poskytnou vám nejen ochranu, ale také mnoho informací o bohaté fauně a flóře tohoto území.

Během svého putování parkem budete moci sledovat stáda slonů, která putují přes stepi, antilopy při jejich migračních pohybech, opice, které žijí ve větších stromech a občas uvidíte i vzácného geparda ve svém přirozeném prostředí. Tito velcí šelmy byli v parku nedávno reintrodukováni a jejich počet znovu rostl, což je pozitivní výsledek práce ochranářských organizací.

Pokud máte zájem o přírodní rezervace a ekoturismus, Benin W National Park je pro vás ideální destinací. Můžete se zde ubytovat v jednom z několika kempů v parku a strávit několik dní objevováním této čarokrásné krajiny. Mějte však na paměti, že jde o divokou přírodu, a proto je třeba dodržovat pravidla zákazu přibližování se zvěři a ochrany přírody.

Benin W National Park je přírodní poklad, který si zaslouží vaši návštěvu. Tento národní park je připomínkou toho, jak důležité je chránit naši přírodu a zvířecí druhy. Pokud si chcete užít autentické safari a úžasnou přírodu, neváhejte a vydejte se na dovolenou do Benin W National Park. Zaručujeme vám, že zde zažijete nezapomenutelné dobrodružství v srdci africké divočiny.


Letenka Benin W National Park


W National Park v Beninu: Klenot mezi rezervacemi

Benin, malá západoafrická země, je domovem mnoha přírodních bohatství a skrytých pokladů. Jedním z nejohromujících přírodních zázraků v této oblasti je národní park W. Tento park, který byl zapsán na Seznamu světového dědictví UNESCO, se nachází na hranicích s Nigerem a Burkina Faso.

Letenka do Beninu vás zavede přímo do tohoto úžasného přírodního ráje. Uprostřed rozlehlých savan a křovinatých oblastí se rozkládá park W, který je domovem jedinečných druhů zvířat a plodného biodiverzitního systému.

Tento park je pojmenován podle tvaru řeky Niger, která vytváří zhruba v půli délky tvar písmene "W". Tento tvar dává parku charakteristický vzhled, který je vidět z ptačí perspektivy. Park pokrývá plochu více než 10 000 čtverečních kilometrů a nabízí návštěvníkům příležitost obdivovat bohatství přírody všude kolem sebe.

Mezi nejvíce známé obyvatele parku W patří sloni, levharti, gepardi, hyeny, buvoli a mnoho dalších druhů. Je zde také okolo 350 druhů ptáků, což činí z parku W rajské místo pro ornitology. Národní park je známý také pro obrovské stádo paviánů babuinských, které sem každoročně migruje, aby našlo potravu a vodu.

Letenka do Beninu vás zavede do města Tanguieta, které je vstupní bránou do parku W. Zde můžete najmout místního průvodce, který vás provede parkem a ukáže vám všechny jeho skvosty. Existuje několik způsobů, jak prozkoumat tento obrovský park, včetně safarí na palubě terénního vozidla, nebo dokonce jízdy na koni.

Většina parku je přístupná pouze vodou, takže další možností je zapůjčení lodě a projížďka po řece Niger, která protéká středem parku. Během této plavby budete mít jedinečnou příležitost sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí, zatímco se proplétáte mezi bujnou vegetací.

Pokud jste horolezec nebo nadšenec do trekování, můžete vyzkoušet výstup na vrchol montáže Koussou, který se nachází ve středu parku. Z vrcholu budete mít nádherný výhled na širokou savanu a mnoho zvířat, která se zde zdržují.

Letenka do Beninu vám poskytne možnost prozkoumat tuto jedinečnou krajinu, která je dosud málo objevena turisty. Můžete si prohlédnout zvířata ve volné přírodě, objevovat exotické rostliny a zažít neuvěřitelné dobrodružství, které vás zanechá s nezapomenutelnými vzpomínkami.

Pokud hledáte dovolenou plnou přírodní krásy a adrenalinu, letenka do Beninu a návštěva parku W je tou správnou volbou. Připravte si foťák, dalekohled a ochranu proti komárům a přijďte objevit tento neuvěřitelný klenot zvaný národní park W.


Nejčastější dotazy a odpovědi Benin W National Park


1. Jaká je rozloha Beninského národního parku W?
- Beninský národní park W má rozlohu přibližně 2 872 km².

2. Kde se nachází Beninský národní park W?
- Nachází se v jihozápadní části Beninu, blízko hranice s Nigerem a Burkina Faso.

3. Jaký druh přírody lze najít v Beninském národním parku W?
- Park je domovem řady různých druhů rostlin a zvířat, včetně slonů, leopardů, šimpanzů a mnoha endemických druhů ptáků.

4. Jak se dostanu do Beninského národního parku W?
- Nejlepší způsob, jak se dostat do parku, je letadlem do města Natitingou a odtud pokračovat po silnici do parku.

5. Existují v parku ubytovací možnosti?
- Ano, v parku jsou k dispozici některé kempy a ubytování v blízkosti. Doporučuje se však předem rezervovat.

6. Je nutné mít pro vstup do parku povolení?
- Ano, je vyžadováno speciální povolení Ministerstvem životního prostředí Beninu.

7. Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Beninského národního parku W?
- Nejvhodnější období k návštěvě parku je během suchého období od listopadu do března.

8. Je možné vést safari v parku?
- Ano, safari jsou k dispozici a jsou skvělým způsobem, jak objevit a pozorovat divokou přírodu parku.

9. Jaké jsou nejvíce atraktivní aktivity pro návštěvníky parku?
- Kromě safari je možné také pěší túry, plovby po řece a pozorování ptáků.

10. Jaká je cena vstupu do parku?
- Cena vstupu do parku se může lišit. Doporučuje se získat informace předem od místních turistických informačních center.


Počasí Benin W National Park


Beninský národní park W je jednou z nejvýznamnějších přírodních lokalit v západní Africe. Tento park se nachází na území Beninu, nedaleko hranice se sousedním Nigerem a je součástí komplexu parků arén západoafrické savany, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jednou z nejdůležitějších charakteristik Beninského národního parku W je jeho jedinečné klima a počasí. Nachází se v oblasti přechodu mezi suchými a tropickými podnebími, což způsobuje značnou variabilitu počasí.

Během suchého období, které převládá od listopadu do března, je počasí velmi horké a suché. Teploty v této době mohou dosahovat až 40 °C a srážky jsou minimální. Vegetace v parku je v této době spíše suchá a většina zvířat se stahuje k dostupným vodním zdrojům. Turisté, kteří navštěvují park během suchého období, si musí být vědomi extrémních teplot a připravit se na toto počasí.

Naopak během deštivého období, které přichází mezi dubnem a říjnem, je počasí o mnoho příjemnější. Teploty klesají na příjemných 25-30 °C a časté deště přinášejí obnovu vegetace. Park se promění v zelenou oázu a mnoho zvířat se vrací k pastvě. To je také nejlepší čas pro ornitology, protože park je domovem mnoha druhů ptáků, kteří přilétají z Evropy a Asie.

Vzhledem k tomu, že se Benin W National Park nachází v oblasti přechodu mezi suchými a tropickými klimaty, může se počasí v průběhu dne rychle měnit. I když se za slunečného rána může zdát, že den bude horký a suchý, deště mohou přijít bez varování a obratem proměnit krajinu. Proto se návštěvníci parku vždy musí připravit na jakékoliv změny počasí a vzít si s sebou vhodné vybavení.

Benin W National Park je jedinečným přírodním územím, kde můžete zažít různé klimatické podmínky během jednoho dne. Bez ohledu na roční období však park nabízí úchvatnou přírodu a zvířecí různorodost, která láká milovníky přírody z celého světa.


Ubytování Benin W National Park


Benin W National Park je národním parkem nacházejícím se v západní Africe. Je součástí přírodní rezervace "W-Arly-Pendjari", která se rozprostírá přes 1,3 milionu hektarů mezi třemi zeměmi - Benin, Niger a Burkina Faso. Benin W National Park je považován za jedno z hlavních útočišť pro divokou zvěř v této oblasti a byl vyhlášen národním parkem UNESCO v roce 1996.

Park se rozkládá na území 5 000 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, leopardů, býložravých antilop nebo krokodýlů. Rovněž je zde možné pozorovat více než 350 druhů ptáků. Park je také významným migračním koridorem pro zvířata putující mezi těmito třemi zeměmi.

Pro návštěvníky, kteří chtějí prozkoumat úžasnou divočinu Benin W National Park, je k dispozici několik možností ubytování. Nejpopulárnější formou ubytování je pobyt v jednom z místních safari lodží. Tyto lodže nabízejí pohodlné a luxusní ubytování uprostřed divočiny. Mnoho z nich se nachází v centru parku, což umožňuje návštěvníkům snadný přístup k výletům a safari.

Další možností je táboření ve stanu. Benin W National Park nabízí několik vyhrazených tábořišť, kde je možné si postavit svůj vlastní stan. To je perfektní volba pro návštěvníky, kteří preferují blízký kontakt s přírodou a chtějí prožít autentický zážitek z táboření v divočině. Táboření ve stanu je také cenově dostupnější možnost než pobyt v safari lodge.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli možnost ubytování, při návštěvě Benin W National Park si jistě přijdete na své. Park nabízí nádherné scenérie, možnost sledovat vzácné druhy zvířat ve volné přírodě a objevovat jedinečné ekosystémy. Pro milovníky přírody a dobrodružství je toto místo skutečným rájem.

V rámci parku jsou také k dispozici různé aktivity pro návštěvníky, jako je například safari v otevřeném vozidle, noční výlety za hvězdami nebo pěší túry s průvodcem. Pro turisty, kteří se zajímají o ochranu přírody, je možné se zapojit do dobrovolnických programů nebo se účastnit výukových seminářů a přednášek o zachování divočiny.

Celkově lze říci, že ubytování v Benin W National Parku nabízí vynikající možnost prozkoumávat jedinečnou africkou divočinu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro komfort safari lodge nebo autentický zážitek ze stanování, této přírodní oáze nelze upřít její kouzlo a bohatství biodiverzity. Benin W National Park je skutečným pokladem pro návštěvníky, kteří touží po dobrodružství a blízkém setkání s divokou přírodou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky