Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Beliz Glover's Reef Atoll

Počasí Beliz Glover's Reef Atoll


Belizs Glover's Reef Atoll: Kousíček ráje a jeho počasí

Belizs Glover's Reef Atoll je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších korálových atolů na světě. Nachází se na západním pobřeží Belizského východního břehu a je součástí Belizského bariérového útesu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Tento úžasný kousíček ráje je domovem mnoha druhů korálů, ryb a dalších mořských živočichů.

Pokud se tedy chystáte navštívit Glover's Reef Atoll, měli byste se seznámit s jeho místním počasím. Ovlivňováno je především tropickým klimatem, což znamená horká a vlhká léta spojená s dešťovými obdobími, a mírné zimní měsíce.

Letní měsíce, které zde probíhají od května do září, jsou obecně horké a vlhké. Průměrné teploty se pohybují kolem 29-32 stupňů Celsia (84-90 stupňů Fahrenheita). Vysoká vlhkost vzduchu může způsobovat pocit ještě vyšších teplot, takže se připravte na horký a lepkavý pocit. Slunce zde svítí svými paprsky neúprosně, proto nezapomeňte na dostatek opalovacích krémů a brýlí na slunce. Letní období je také časem většího množství srážek, přičemž srážkové systémy jsou často přinášeny ze severovýchodního pobřeží. Deštivé dny mohou být doprovázeny příležitostnými bouřemi, které mohou ovlivnit vaše plány na plavbu nebo potápění. Vody v této době mají průměrnou teplotu kolem 27-29 stupňů Celsia (81-84 stupňů Fahrenheita), což je ideální teplota pro potápění.

Zimní měsíce od října do dubna jsou mnohem mírnější a suché. Průměrné teploty se pohybují kolem 24-27 stupňů Celsia (75-81 stupňů Fahrenheita) během dne a klesají na 19-22 stupňů Celsia (66-72 stupňů Fahrenheita) v noci. Tyto měsíce nabízejí příjemné podmínky pro plavbu, potápění a další venkovní aktivity. Mořská teplota zůstává relativně stejná se středními hodnotami kolem 26 stupňů Celsia (79 stupňů Fahrenheita), což je ideální pro návštěvníky, kteří si chtějí užívat vody a obdivovat bohatství korálového útesu.

Nejlepší čas k návštěvě Glover's Reef Atoll je období od listopadu do dubna, kdy jsou podmínky pro venkovní aktivity ideální. Pokud se chystáte v létě, berte v úvahu možnost dešťových srážek a bouří, které mohou ovlivnit vaše plány.

Belizs Glover's Reef Atoll je opravdu jedinečným místem a jeho počasí může hrát klíčovou roli při plánování vaší návštěvy. Ať už se rozhodnete kdykoliv dorazit, budete ohromeni krásou tohoto mimořádného místa a jeho možností pro objevování podmořského života.


Letenka Beliz Glover's Reef Atoll


Belizský atol Glover's Reef je neuvěřitelným kusem přírody, který stojí za návštěvu. Tento atol se nachází asi 80 kilometrů od pobřeží Belize a je jedním z největších atolů na světě. Je zde mnoho možností, co lze dělat a vidět, a většina z nich se točí okolo vody.

Pokud se chystáte na tento úžasný ostrov, měli byste si zajistit letenku do města Belize City. Zde se nachází mezinárodní letiště a odtud poté pokračujete k Pobřeží korálového útesu. Z Belize City se dostanete do Dangriga, což je největší město v oblasti Mayan Mountains. Odtud jezdí lodě na Glover's Reef Atoll.

Jedna z nejlepších věcí, které můžete na Glover's Reef udělat, je potápění se. Atol je obklopen korálovým útesem, kde můžete vidět různé druhy ryb a žraloků, ale také můžete potkat velryby a delfíny. Pro méně zkušené potápěče jsou k dispozici kurzy.

Další možností, co dělat na Glover's Reef, je šnorchlování. Korálový útes zde nabízí některé z nejkrásnějších šnorchlovacích lokalit na světě. Uvidíte zde krásné barvy a mnoho různých druhů ryb.

Pokud máte rádi kajak, můžete se projet kolem celého atolového ostrova, což je velmi populární aktivita. Nabízí se také možnost rybaření, vodního lyžování a jízdy na vodním skútru.

Na Glover's Reef Atoll jsou k dispozici také různé turistické trasy. Můžete se projít po plážích, projít se po lesích a obdivovat okolní přírodu. Je zde velmi málo turistů, což znamená, že toto místo zůstává téměř nedotčeno a čisté.

Když si zajistíte letenku do Belize City a odjet se chystáte na Glover's Reef Atoll, měli byste si vzít dostatečně dlouhý pobyt. Toto místo nabízí tak mnoho aktivit a krásných věcí k vidění, že nebudete chtít nic přehlédnout. Ať už se chystáte na potápění, šnorchlování, kajak, rybaření nebo jen sledování krásného západu slunce, na Glover's Reef nikdy nebudete zklamáni.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Glover's Reef Atoll


1. Jak se dostat na Glover's Reef Atoll?

- Glover's Reef Atoll se nachází asi 45 km od belizského pobřeží a lze se tam dostat pouze letadlem nebo lodí. Nejlepší je se nejdříve dopravit do města Dangriga a odtud si najmout lodní dopravu.

2. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Glover's Reef Atoll?

- Nejlepší období pro návštěvu Glover's Reef Atoll je od prosince do dubna, kdy je suché období a teploty jsou příjemné. Během deštivých měsíců (květen až listopad) může být těžké se na atol dostat a plážování není tak příjemné.

3. Co lze na Glover's Reef Atoll dělat?

- Na Glover's Reef Atoll lze dělat různé vodní aktivity, jako potápění, šnorchlování, rybaření, kajakářství nebo jachting. Můžete také objevovat mnoho úžasných druhů živočichů, jako jsou žraloci, rejnoci nebo delfíni.

4. Kde se na odlehlém místě ubytovat?

- Na Glover's Reef Atoll najdete několik rekreačních center, včetně privátních bungalovů a neformálních ubytování. Některá centra nabízí i možnost plné penze, takže se nemusíte starat o vaření.

5. Je bezpečné navštívit Glover's Reef Atoll?

- Glover's Reef Atoll je bezpečným místem k návštěvě, ale jako všude je potřeba být opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření. Pamatujte si, že jste na odlehlém místě daleko od civilizace, takže buďte obezřetní a plánujte si řádně svou cestu.


Dovolená Beliz Glover's Reef Atoll


Belizský Glover's Reef Atoll je jednou z nejexkluzivnějších a nejkrásnějších dovolenkových destinací na světě. Toto přírodní útočiště leží přibližně 45 kilometrů od jižního pobřeží Belize ve Střední Americe. Je to největší korálový atol na západní polokouli a byl prohlášen za světový přírodní dědictví UNESCO.

Atol Glover's Reef je domovem nespočtu druhů korálů, ryb, želv a další mořské fauny. Díky své izolaci je tato oblast velmi dobře zachovaná a její biodiverzita je úchvatná. Když se potápíte nebo šnorchlujete v této oblasti, můžete objevit neuvěřitelné množství ryb různých tvarů, velikostí a barev, stejně jako nádherné korálové zahrady plné živého života.

Turisté, kteří touží po odpočinku a klidu, si v Glover's Reef Atoll rozhodně přijdou na své. Neexistují tady žádné hotely ani obchody, pouze malé turistické stany přímo na pláži. Pro milovníky přírody a dobrodružství je zde mnoho aktivit, které mohou vyplnit jejich dny. Potápění, šnorchlování, kajakářství, rybaření, paddleboarding a plavání jsou jen některé z možností, které si zde mohou vychutnat.

Jednou z největších atrakcí Glover's Reef Atoll je tzv. modrá díra. Tato přírodní formace je propojená s otevřeným mořem a nabízí úchvatné potápění. Voda je zde průzračně čistá a setkáte se zde s obrovskými hrouzdami korálů, které vytvářejí úžasné podvodní skalní formace. Je to skvělý zážitek pro milovníky potápění.

Další zajímavou aktivitou na atol je rybaření. Místní průvodci vám rádi ukáží nejlepší místa, kde můžete chytat svou snovou rybu. Během rybaření si můžete vychutnat úchvatné výhledy na karibské moře a okolní ostrovy.

Pokud hledáte místo, kde se setkáte s autentickou belizskou kulturou, můžete navštívit blízké vesnice, ve kterých žijí místní obyvatelé. Ti vám rádi ukáží svůj způsob života a naučí vás tradičním zvyklostem a rituálům.

Vzhledem k tomu, že Glover's Reef Atoll je chráněným mořským rezervacím, je důležité dbát na to, aby bylo všechno při návštěvě co nejekologičtější. Všechny aktivity by měly být prováděny s ohledem na přírodu a místní živočichy.

Dovolená na Belizském Gloverově Atolovém útesu je zážitek, který si zapamatujete navždy. Toto nádherné a nedotčené přírodní útočiště nabízí jedinečnou příležitost prozkoumat podmořský svět a relaxovat na bílých plážích. Přijeďte se sem odpočinout, poznat novou kulturu a zažít dobrodružství v jednom z nejsvětlejších koutů světa.


Ubytování Beliz Glover's Reef Atoll


Belizský atol Glover's Reef, který se nachází na jižním pobřeží Belizského bariérového útesu, je jednou z nejkrásnějších a nejlépe chráněných oblastí v Karibiku. Tato odlehlá destinace je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství, kteří si chtějí užít skvělé ubytování v blízkosti překrásného korálového útesu.

Glover's Reef Atoll je jedním z čtyř atolů v Belizském bariérovém útesu a zahrnuje rozlohu přibližně 35 čtverečních kilometrů. Je to domov mnoha ohrožených druhů mořských živočichů, včetně želv, rejnoků, mant a různých druhů ryb. V roce 1993 byl tento atol vyhlášen rezervací biosféry UNESCO, což je svědectví o jeho výjimečné přírodní kráse a důležitosti.

Přestože Glover's Reef Atoll není tak navštěvované místo jako sousední pobřežní destinace, jako je Ambergis Caye nebo Caye Caulker, nabízí návštěvníkům širokou škálu ubytovacích možností. Jak si můžete představit, zde se různí turisté mají možnost ubytovat např. ve vzpomínkových nemovitostech, apartmánech, menších lodích a Kemponova oblastí samozřejmě i opodál několik letovisek.

Pokud hledáte skutečnou dobrodružnou zkušenost, můžete zvážit možnost ubytování v malých plážových chatkách nebo stanových kempech. Tyto ubytovací možnosti vám umožní v plné míře zažít přírodu a objevovat krásu této oblasti. Stanování pod hvězdami, poslech zvuků moře a probuzení se s výhledem na nádherné tyrkysové vody, to jsou věci, které vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Pro ty, kteří preferují komfort a luxus, jsou zde i luxusní letoviska, která nabízejí prvotřídní služby a vybavení. Tyto letoviska mají bungalovy s výhledem na moře, soukromé pláže, bazény a restaurace, ve kterých si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a další speciality této oblasti. Ubytování v těchto letoviscích je skvělým způsobem, jak si užít pohodlí a relaxaci, které vám atoll Glover's Reef nabízí.

Během svého pobytu na Glover's Reef Atoll můžete využít mnoho aktivit a zážitků. Potapění v korálovém útesu je jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak prozkoumat podvodní svět. Můžete se těšit na úžasnou podívanou na pestrou paletu barevných ryb, mořských želv, rejnoků a mnoho dalšího. Kromě potápění se můžete věnovat také šnorchlování, rybaření, kajakingu a paddleboardingu.

Glover's Reef Atoll je opravdu jedinečným místem s bohatou biodiverzitou a překrásnými plážemi. Bez ohledu na to, jakou formu ubytování si zvolíte, budete mít přístup k některým z nejkrásnějších scenérií Karibiku. Jestliže hledáte dobrodružství, klid nebo relax, toto místo nabízí všechny tyto možnosti.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky