Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Belgie Turnhout

Počasí Belgie Turnhout


Belgie je známá pro své nestálé a nevyzpytatelné počasí, a město Turnhout není výjimkou. Nacházející se v severní části Belgie, poblíž nizozemských hranic, Turnhout zažívá typické evropské klima. Je známý pro své teplé léto a chladnější zimy, ale s vlivem oceánu se počasí může rychle změnit.

Léto (červenec-srpen) je obvykle nejteplejším obdobím v Turnhoutu, s průměrnými teplotami kolem 25 °C. Avšak mohou se vyskytnout i horké vlny, kdy teploty stoupají nad 30 °C. To je ideální doba pro návštěvu místních parků, jako je Park Stadspark, kde se místní obyvatelé i návštěvníci sbíhají za slunečního počasí. Nezapomeňte si však vzít sluneční krém a dostatek vody, protože vedro může být náročné.

Podzim (září-listopad) je obdobím, kdy se teploty postupně snižují a dochází ke změně listí na stromech. Průměrné teploty se pohybují kolem 15 °C, ale mohou značně kolísat. Deštivé počasí je v tomto období běžné, takže je dobré mít s sebou deštník nebo pláštěnku.

Zima (prosinec-únor) v Turnhoutu může být chladná a vlhká. Průměrné teploty se pohybují mezi 0 °C a 5 °C. Sněhové srážky nejsou příliš časté, ale jsou možné. Nosit pevné boty a teplé oblečení je zde nezbytné. Místní obyvatelé rádi navštěvují místní vánoční trhy, které jsou plné světel, vonných dobrot a tradičních dárků.

Jaro (březen-květen) je období, kdy se po Turnhoutu začínají objevovat květiny a zelené víly. Teploty se postupně zvyšují a průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C až 15 °C. To je ideální čas k procházce po místních parcích a zahradách, jako je například Arboretum Wimeda, kde si můžete vychutnat krásu přírody.

Celkově vzato, počasí v Turnhoutu je velmi proměnlivé a je vždy dobré být připraven na neočekávané změny. Není divu, že místní lidé jsou vybaveni širokou paletou oblečení, aby se mohli přizpůsobit různým podmínkám. Bez ohledu na roční období však Turnhout nabízí mnoho možností, jak se těšit na venkovní aktivity a objevovat krásy města, ať už je počasí jakékoliv.


Letenka Belgie Turnhout


Belgie je malebná země ležící v západní Evropě, která svou bohatou historií, architekturou a kulturou přitahuje návštěvníky z celého světa. Pokud se chystáte navštívit Belgii, určitě neopomeňte zahrnout do svého itineráře také malé a malebné město Turnhout.

Turnhout se nachází v provincii Antverpy, jen kousek od belgicko-nizozemské hranice. Toto příjemné město je známé především pro svou architekturu, kulturní dědictví a bohatou historii. Když se ocitnete v Turnhoutu, budete mít možnost prozkoumat mnoho zajímavých míst.

Jedním z hlavních symbolů města je krásný přístavní most, který překonává řeku Nete. Most je jednou z nejznámějších památek města a nabízí výhled na krásnou řeku a okolní oblast. Další ikonickou památkou v Turnhoutu je Centrumkathedraal, což je moderní kostel s vysokou věží, která dominuje nad městem.

Pokud jste milovníkem umění a kultury, neměli byste si nechat ujít návštěvu Muzea společnosti De Warande. Toto muzeum je domovem nejen pro umělecká díla regionálních umělců, ale také pro mezinárodní výstavy a kulturní akce. Můžete si zde prohlédnout bohatou sbírku obrazů, soch, keramiky a dalších uměleckých děl.

Pokud máte rádi přírodu a outdoorové aktivity, můžete se vydat do zahradního areálu, známého jako Dreven ürbanů. Tento krásný park nabízí relaxaci, procházky v přírodě a piknikování. Zde se můžete také vydat na procházku kolem jezera nebo si vychutnat skleničku výborného belgického piva v jedné z místních restaurací.

Pro ty, kteří mají rádi historii a architekturu, je tu také Turnhoutský hrad. Tento krásný hrad pochází z 12. století a dodnes je jednou z nejvýznamnějších památek města. Během vaší návštěvy se můžete procházet po hradním nádvoří a obdivovat architektonické detaily.

Pokud se chystáte navštívit Turnhout, nezapomeňte také ochutnat některé z belgických specialit, jako jsou slavné belgické čokolády a pivo. V centru města najdete mnoho restaurací a pivních hospod, kde si můžete vychutnat tyto lahůdky.

Přírodní krásy, architektura, umění a bohatá historie - to všechno nabízí návštěvníkům město Turnhout v Belgii. Jestliže se chcete vydat na cestu do tohoto malebného belgického města, zakupte si letenku a připravte se na nezapomenutelné dobrodružství.


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Turnhout


Několik nejčastějších dotazů a odpovědí o belgickém městě Turnhout může zahrnovat:

1. Jak se dostanu do Turnhoutu z letiště v Bruselu?
Odpověď: Existuje několik možností, včetně vlaku, autobusu a taxi. Nejběžnější možností je vlak z hlavního nádraží v Bruselu, který trvá přibližně hodinu.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Turnhoutu?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Turnhoutu patří Renaissancní zámek Kasteel van Turnhout, Begijnhof Turnhout (bývalý klášter) a Muzeum Karta turnhout.

3. Kde lze v Turnhoutu najít dobré restaurace?
Odpověď: V Turnhoutu najdete mnoho skvělých restaurací, zejména v centru města. Některé oblíbené možnosti zahrnují De Weerelt, Restaurant Mie Pieters a Café Sint Pieter.

4. Kde lze v Turnhoutu ubytovat?
Odpověď: Turnhout nabízí řadu ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Některé doporučené možnosti zahrnují Hotel Corsendonk, Best Western Turnhout City Hotel a B&B Hildegarden.

5. Jaké jsou nejbližší letiště k Turnhoutu?
Odpověď: Nejbližší mezinárodní letiště k Turnhoutu je Letiště v Bruselu (BRU), které je asi 1,5 hodiny jízdy autem. Další možností je Letiště v Eindhovenu (EIN) v Nizozemsku, které je asi 1 hodinu jízdy autem.

6. Jaké je nejlepší období pro návštěvu Turnhoutu?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Turnhoutu je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí mírnější a město nabízí různé kulturní a historické akce.

7. Jaké jsou možnosti veřejné dopravy v Turnhoutu?
Odpověď: Veřejnou dopravu v Turnhoutu zajišťují autobusy a vlaky. Město má dobře propojenou síť autobusových linek, které vás doveze po celém městě. Místní železniční stanice také nabízí spojení s dalšími belgickými městy.

Toto jsou jen některé z nejčastěji kladených dotazů a odpovědí o Turnhoutu. Pokud máte další dotazy, doporučuji kontaktovat místní turistické informační centrum nebo vyhledat další informace online.


Dovolená Belgie Turnhout


Belgie je krásnou zemí, která nabízí mnoho zajímavých míst k návštěvě. Jedním z těchto míst je i město Turnhout, které se nachází ve vlámské části Belgie. Turnhout je ideálním místem pro dovolenou, protože kombinuje krásnou přírodu s bohatou historií a kulturou.

Jedním z hlavních lákadel Turnhoutu je jeho historické centrum. Město je známé svými historickými budovami a památkami, které se datují až do 12. století. K nejvýznamnějším památkám patří například hrad Turnhout, který sloužil jako rezidence belgických vévodů. Nyní je zde umístěno muzeum, které nabízí pohled do historie města.

Dalším příjemným místem k návštěvě je park Kasteel van het Vrieselhof. Tento park je ideálním místem pro odpočinek a relaxaci. Nabízí zelené plochy, květinové záhony a jezerka, která jsou domovem různých druhů ptáků a živočichů. Park je také ideálním místem pro pěší procházky a cyklistické výlety.

Pokud máte rádi umění a kulturu, navštivte Muzeum grafického designu v Turnhoutu. Toto muzeum je jedním z nejvýznamnějších muzeí svého druhu v celé Evropě a nabízí rozsáhlou sbírku grafických děl. Můžete si zde prohlédnout různé druhy grafických technik, jako je například lept či litografie.

Pro milovníky knih a literatury je muzeum Nationaal Museum van de Speelkaart skvělou volbou. V tomto muzeu se dozvíte více o historii výroby karet a můžete si prohlédnout unikátní sbírku historických karet. Mimo to vám muzeum také nabízí příležitost vytvořit vlastní hrací karty nebo se zúčastnit herního programu.

Turnhout také nabízí bohatou restaurační scénu, kde si můžete vychutnat tradiční belgická jídla, jako jsou hranolky s omáčkou a belgické vafle s ovocem a šlehačkou. Navštivte některou z místních pivnic a ochutnejte místní piva, která jsou dobře známá po celém světě.

Pokud plánujete dovolenou v Belgii, nezapomeňte zařadit do svého itineráře i návštěvu města Turnhout. Toto malé městečko nabízí mnoho zajímavostí a jeho klidná atmosféra vás okouzlí. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem historie, kultury nebo jenom přírody, Turnhout vám nabídne něco, čím si dovolenou v Belgii zpříjemníte.


Ubytování Belgie Turnhout


Belgie Turnhout je malé město v provincii Antverpy na severu Belgie. Toto město může být zajímavou destinací pro turisty, kteří se chtějí podívat na historické památky, muzea, galerie, přírodní parky nebo pro ty, kteří si užijí krátký pobyt v klidném prostředí.

Belgie Turnhout nabízí návštěvníkům velký výběr ubytování, záleží pouze na tom, co hledáte. Pokud si chcete užít luxusní pobyt v centru města, můžete si například zarezervovat pokoj v hotelu Best Western Plus Turnhout City Hotel, který se nachází jen pár kroků od hlavních atrakcí města. Tento hotel nabízí moderní a zcela vybavené pokoje, vynikající restauraci a bar, fitness centrum a parkoviště.

Pro turisty, kteří se chtějí ubytovat v klidné části města, může být ideální možnost The Guest, ubytování v pronajatých bytech v centru města. The Guest je moderní a elegantní ubytování, které nabízí jednotlivé apartmány se samostatnou koupelnou a kuchyní. V ceně je zahrnuta snídaně a parkování v blízkosti ubytování.

Další skvělou možností ubytování je luxusní B&B de Hessie. Toto ubytování se nachází v klidné části města, ale pouze 5 minut jízdy autem od centra města. B&B de Hessie nabízí pokoje s vlastní koupelnou, široký výběr snídaně a nezapomenutelné zážitky během pobytu. V okolí se nachází golfové hřiště a mnoho cyklistických tras, takže si určitě užijete svůj čas na tomto příjemném místě.

Pro turisty, kteří hledají levnější ubytování, může být dobrá volba hostel Turnhout. Tento hostel nabízí komfortní pokoje, společné koupelny a kuchyňský kout. Nachází se jen 10 minut chůze od centra města a poblíž několika obchodů a restaurací.

Celkově vzato, Belgie Turnhout nabízí mnoho možností ubytování pro turisty různých preferencí a rozpočtů. Pokud si nejste jisti, které ubytování si vybrat, doporučujeme vyhledat recenze a hodnocení na internetu a poté se rozhodnout pro tu nejlepší možnost.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky