Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Belgie Antverpy

Dovolená Belgie Antverpy


Belgie je země s bohatou historií a krásnou architekturou. Jedním z nejoblíbenějších a nevšednějších míst k návštěvě v této zemi je město Antverpy. Tato kosmopolitní destinace je známá svým uměním, módním průmyslem a živým kulturním životem. Přečtěte si, proč stojí za to navštívit Antverpy na své další dovolené.

Antverpy jsou největším belgickým přístavem a jedním z nejdůležitějších evropských přístavních měst. Právě zde byly v minulosti obchodovány diamanty z celého světa, a dodnes zde najdete největší světové centrum obchodu s diamanty. Pro ty, kteří se zajímají o tento vzácný kámen, je Antverpy skutečným rájem. Můžete navštívit Muzeum diamantů a prohlédnout si jeho výstavy a naučit se více o historii a procesu těžby diamantů.

Další významnou atrakcí v Antverpách je katedrála Notre-Dame, impozantní gotická stavba, která je jedním z největších kostelů na světě. Uvnitř naleznete krásné umělecké díla, jako je obraz Rubensova "Klanění tří králů". Můžete se také projít po věži a vychutnat si úchvatný výhled na město.

Milovníci umění nebudou zklamáni návštěvou Královského muzea výtvarných umění, které je známé svou bohatou sbírkou uměleckých děl. Zde najdete nejen díla Rubense, ale také dalších světově proslulých umělců, jako je Van Dyck a Breughel. Muzeum také často pořádá dočasné výstavy moderního umění, které jsou velmi zajímavé.

Pokud jste módní nadšenci, pak byste neměli vynechat návštěvu náměstí Meir, které je domovem luxusních butiků a obchodů s módními domy. Antverpy jsou světově proslulé svým módním průmyslem a na Meiru najdete vše, co potřebujete k posílení svého šatníku. Můžete také navštívit Muzeum módy, které vám umožní nahlédnout do historie belgického módního průmyslu.

Ještě jednou, Antverpy jsou živým městem s bohatým kulturním životem. Můžete navštívit různé festivaly, koncerty a divadla, která nabízejí širokou škálu uměleckých a kulturních programů. Během letních měsíců se také konají trhy a venkovní akce, kde si můžete užít atmosféru města a ochutnat místní speciality.

Belgie a zejména město Antverpy nabízejí mnoho zajímavých aktivit a památek, které stojí za to objevit. Jde o město s bohatým kulturním dědictvím, ať už se jedná o umění, módu nebo historii. Takže při plánování své další dovolené zvažte návštěvu Antverp a nechte se uchvátit krásou a atmosférou tohoto impozantního města.


Počasí Belgie Antverpy


Antverpy jsou největším městem Belgie a jedním z nejdůležitějších přístavů v Evropě. Je známé svou bohatou historií, architekturou a kulturou. Ale jaké je zde počasí?

Belgie má oceánské klima s mírnými zimami a mírnými a vlhkými léty. Antverpy nejsou výjimkou. Průměrné teploty v zimě se pohybují kolem 3 stupňů Celsia, zatímco v létě dosahují kolem 22 stupňů Celsia. I když mohou být chladnější teploty v zimě, extrémně nízké teploty jsou vzácné.

Deštivé počasí je v Antverpách běžnou záležitostí. Průměrný roční úhrn srážek se pohybuje kolem 860 mm. Nejdeštivější měsíce jsou červenec a prosinec. Léto v Antverpách je často proměnlivé, s různými srážkami během dne.

Během jara a podzimu bývá počasí často vlhké a větrné. Oblečení vhodné pro proměnlivé podmínky, jako je pláštěnka nebo vícevrstvé oblečení, je ideální pro návštěvníky Antverp.

Vzhledem k tomu, že Antverpy jsou přístavním městem, mohou být v zimě pod vlivem větrů z Severního moře. To může způsobit, že se teploty ještě sníží. Být připraven na chladné a vlhké podmínky je v zimě zásadní.

Podnebí v Antverpách je ideální pro pěstování rostlin a zahradničení. Díky mírnému podnebí a dostatku srážek, zde rostou bohaté zahrady a zelené plochy. Místní obyvatelé se těší na změny ročních období a každé z nich přináší svou jedinečnou krásu.

Antverpy mají také přístup k moři, což ovlivňuje podnebí města. Obl


Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Antverpy


1. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Antverpách?
- Mezi nejpopulárnější atrakce patří katedrála Nanebevzetí Panny Marie, Rubensova muzea, Diamond District, MAS Museum, Místní trhy a historické náměstí Grote Markt.

2. Jak se dostanu do Antverp z bruselského letiště?
- Existuje přímé spojení vlakem z letiště do Antverp, trvající asi 30 minut. Taxislužby jsou také k dispozici.

3. Které belgické speciality bych měl v Antverpách ochutnat?
- Zkuste si tradiční belgické hranolky s omáčkou, krokety, wafle, hořčičný salám, moules-frites (mořské plody s hranolky) a samozřejmě belgické pivo a čokoládu.

4. Kdy je nejlepší čas navštívit Antverpy?
- Antverpy jsou krásné kdykoliv během roku, ale nejlepší je navštívit je v měsících od dubna do září, kdy je teplé počasí a konají se různé festivaly a události.

5. Jaký je nejlepší způsob, jak se pohybovat po Antverpách?
- Antverpy mají dobře vyvinutou městskou hromadnou dopravu, včetně tramvají a autobusů. Existuje také možnost půjčení kola nebo použití taxi služeb.

6. Kde si mohu koupit diamanty v Antverpách?
- Nejlepším místem k nákupu diamantů je ve čtvrti Diamond District, která se nachází poblíž centra města. Zde najdete mnoho specializovaných obchodů nabízejícím diamanty různých kvalit a cen.

7. Jaké jsou oblíbené antverpské události a festivaly?
- Mezi nejznámější události v Antverpách patří Antwerpse Handjes Festival (festival slavných belgických sušenek v podobě rukou), Festival de Antwerpen (divadelní a hudební festival), a mnoho vánočních a narozeninových trhů.

8. Kde mohu vidět Rubensovy obrazy v Antverpách?
- Rubensovy obrazy jsou vystaveny v Rubensově domě a Rubensově muzeu v Antverpách, které jsou obě věnovány životu a dílu tohoto slavného barokního malíře.

9. Jak dlouho trvá výlet z Antverp do Bruselu?
- Cesta vlakem z Antverp do Bruselu trvá asi 30 minut, ale čas se může lišit v závislosti na konkrétních spojích a typu vlaku.

10. Kde se v Antverpách nachází nejlepší místa pro nakupování?
- Nejlepší místa pro nakupování v Antverpách jsou Meir (hlavní obchodní třída), Kammenstraat (pro trendy butiky a nezávislé obchody), Stadsfeestzaal (luxusní nákupní centrum) a místní trhy, jako je Bird Market a Vrijdagmarkt.


Letenka Belgie Antverpy


Belgie se může pochlubit mnoha nádhernými a fascinujícími městy, a Antverpy je zcela určitě na seznamu těch nejzajímavějších. Tato živá belgická metropole je nejen centrem mnoha historických a kulturních památek, ale také důležitým přístavem a kosmopolitním městem plným uměleckých pokladů.

Antverpy jsou dobře známé svou bohatou historií, kterou je možné vidět na každém kroku při procházce historickým centrem města. Katedrála Notre-Dame je jedním z nejvýznamnějších symbolů Antverp a její věž se vypíná do výšky 123 metrů. Tato gotická katedrála je považována za jednu z nejkrásnějších katedrál v Evropě. Dalšími historickými památkami jsou například stará radnice, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO, a překrásný Vleeshuis, historická budova, která kdysi sloužila jako masožravý trh a nyní je domovem hudebního muzea.

Antverpy jsou však také moderním a trendy městem. Ve čtvrti Zuid se nachází několik muzeí a galerií, které lákají návštěvníky z celého světa. V této části města můžete nalézt známé Královské muzeum výtvarných umění Antverpy, které hostí rozsáhlou sbírku slavných vlámských malířů, včetně Rubense, Van Dycka a Jordaense. Pro ty, kteří mají rádi moderní umění, je tu také muzeum současného umění - MuHKA, které nabízí přehlídku děl moderních umělců z Belgie i ze zahraničí.

Jednou z nejlepších věcí na Antverpách je bezpochyby nákupní zážitek. Město je známé svou módní scénou a je domovem mnoha slavných návrhářů a módních domů. V oblasti Nádraží se nachází Antwerpse Meir, největší nákupní ulice v Belgii, kde najdete mnoho luxusních butiků a obchodů s módními značkami. Pro milovníky antikvářů a vintage módy je tu také čtvrť Kloosterstraat, kde se každou neděli koná trh, kde můžete objevovat jedinečné kousky.

Rovněž nelze zapomenout na bohatý gastronomický svět Antverp. Město nabízí širokou škálu restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat autentická belgická jídla, jako jsou hovězí karbanátky s hranolkami a brusinkami, slavné belgické vaflíčky nebo místní specialitu – moules-frites (mušle s hranolkami).

Pokud plánujete cestu do Belgie, nezapomeňte navštívit nádherné město Antverpy. Zastavit se zde můžete na cestě z jednoho místa na druhé, nebo si zde strávit několik dní, abyste si opravdu užili všechno, co toto nádherné město nabízí. Protože Antverpy jsou takovým kosmopolitním a pulzujícím městem, nebudete litovat, že jste se rozhodli pro tuto destinaci. Takže užijte si svou výlet a nechte se okouzlit krásami Antverp!


Ubytování Belgie Antverpy


Belgie, konkrétně město Antverpy, je jedním z turisticky atraktivních míst ve střední Evropě. Toto starobylé město je plné historických památek, moderního umění, módních butiků a skvělých restaurací. Pokud plánujete návštěvu Antverp, správné vybrání ubytování je důležitou součástí tohoto zážitku.

Antverpy mají širokou škálu ubytování, od komfortních hotelů po útulné penziony a apartmány. Každý typ ubytování nabízí své výhody a hodí se různým typům cestovatelů.

Pokud preferujete luxus a vysoký standard, pak můžete vybírat z široké nabídky pětihvězdičkových hotelů v centru města. Tyto hotely nabízejí vysoce kvalitní služby, prostorné pokoje, wellness centra, restaurace s vyhlášenou kuchyní a mnoho dalšího. Vybrané hotely mají také krásný výhled na známou Starou pevnost a řeku Scheldt.

Pokud hledáte příjemné a útulné ubytování za přijatelnou cenu, můžete se rozhodnout pro menší penziony a bed and breakfast zařízení v historickém centru města. Tyto ubytovací možnosti často nabízejí rustikální pokojíky s charakterem a snídani v ceně. Jejich výhodou je také skvělá poloha, která vám umožní prozkoumávat všechny hlavní památky pěšky.

Pokud preferujete větší prostor, privátnost a možnost si vlastní stravu připravit, apartmány jsou skvělým řešením. V Antverpách najdete mnoho krásných a moderních apartmánů v historických budovách nebo nově postavených domech. Tyto apartmány jsou plně vybavené a nabízejí vám veškerý komfort domova.

V neposlední řadě, pokud cestujete s větší skupinou lidí nebo máte rodinu, je možné pronajmout si celý dům nebo vilu ve venkovské části Antverp. Tato možnost poskytuje klid a soukromí a umožní vám objevovat okolní krajinu a vesnice.

Při hledání ubytování v Antverpech je dobré si dát na vědomí i další faktory. Zvažte polohu vybraného ubytování a zda je blízko k hlavním turistickým atrakcím a dopravnímu spojení. Také si přečtěte recenze a hodnocení od předchozích hostů a zjistěte, zda odpovídá vašim očekáváním.

V Antverpách je snadné najít ubytování dle vašich preferencí a rozpočtu. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, útulný penzion, moderní apartmán nebo pronájem domu, budete mít záruku, že budete mít komfortní základnu pro prozkoumávání tohoto fascinujícího belgického města.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky