Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bangladéš Bangladesh National Zoo

Letenka Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš National Zoo: Kde se setkáte s ohromující biodiverzitou

Bangladéš je zemí bohatou na přírodní krásy a biodiverzitu. A není lepšího místa, které by to představovalo, než Bangladéš Národní ZOO. Tato prestižní zoologická zahrada, ležící v hlavním městě Dháce, je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů zvířat.

Bangladéš National Zoo byla založena v roce 1974 s cílem ochrany a zachování místní fauny a flóry. Od té doby se stala jedním z hlavních turistických cílů v zemi, přitahující miliony návštěvníků ze všech koutů světa. ZOO se rozkládá na ploše přesahující 186 hektarů a nabízí širokou škálu zvířat a rostlin, které jsou charakteristické pro regionální ekosystémy.

Jen v bangladéšské zoo můžete spatřit takovou škálu zvířat – od slonů, tygrů, levhartů až po krokodýly, různé druhy opic a exotické ptáky. Vrcholem zdejší expozice je sloní a tygří pavilón, kde můžete pozorovat tyto ohromující tvory v jejich přirozeném prostředí. Je fascinující sledovat, jak se tygři pohybují elegantně mezi lesními porosty, zatímco sloni si užívají své osvěžující koupání ve vodě.

Ale ZOO nezahrnuje pouze savce. Majetek je bohatý na různé druhy ptáků, z nichž některé jsou endemické pro tento region. Návštěvníci se mohou setkat s papoušky, pávy, ibisy a mnoha dalšími barevnými ptáky, kteří oživují zahrady svým zpěvem a velkolepostí.

ZOO v Bangladéši se rovněž soustředí na vzdělávání veřejnosti o ochraně životního prostředí a ohrožených druzích. V rámci tohoto úsilí bylo vybudováno informační centrum, které poskytuje návštěvníkům informace o jednotlivých zvířatech a ekosystémech, které najdete v ZOO.

Navíc, National Zoo v Bangladéši hraje důležitou roli při chovu a záchraně ohrožených druhů. V médiích jsme se již setkali se smutným osudem bengálského tygra, který je považován za národní symbol země. Tygr byl na pokraji vyhynutí kvůli nelegálnímu lovu a úbytku přirozeného prostředí. Proto National Zoo spolupracuje s vládou a jinými organizacemi na programu chovu a ochrany těchto úžasných tvorů.

Pokud se rozhodnete navštívit Bangladéš, není pochyb o tom, že byste měli strávit den v národní ZOO. Tento úžasný park je nejen vzrušujícím zážitkem, ale také příležitostí uvědomit si, jak je důležité chránit naši přírodu.


Dovolená Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je asi jednou z nejzapomenutějších turistických destinací světa. Pro mnoho lidí západního světa představuje zemi fyzicky náročnou a plnou kontrastů. Má však mnoho zajímavých míst k návštěvě a jedno z nich je národní zoologická zahrada v Dháce.

Národní zoologická zahrada Bangladéše se rozprostírá na ploše 186 akrů a nachází se asi 16 kilometrů od centra Dháky. Zahrada byla otevřena v roce 1974 a dnes zde žije kolem 2000 zvířat různých druhů.

Mezi nejvíce zajímavé obyvatele této zoologické zahrady patří bengálský tygr, krokodýl gaviál a další druhy plazů, různé druhy dravců, vodní ptáci, kriticky ohrožený bahulinský nosorožec, indický slon, hroch, zebry, kozy, koně, antilopy a mnoho dalších druhů zvířat.

Tato zoologická zahrada podporuje také chov ohrožených druhů jako je třeba bengálský tygr a černý medvěd.

Zoo také funguje jako výzkumné a vzdělávací centrum, kde se lidé mohou dozvědět více o zvířatech a jejich přirozenému prostředí. Jsou zde konány přednášky a semináře a také se zde organizují výlety pro školy.

Turisté z celého světa navštěvují národní zoologickou zahradu v Bangladéši, aby si prohlédli nespočet různých druhů zvířat, které jinde v jejich domovských zemích nemají šanci vidět.

Návštěva Bangladéše může být pro řadu lidí pedagogicky i emocionálně velmi cenným zážitkem. Dovolená v této zemi nabízí mnoho příležitostí k objevování nových kultur, jídla a zázemí.

Opravdu doporučuji, abyste v návštěvě Bangladéše nevynechali návštěvu národní zoologické zahrady. Může to být nezapomenutelný zážitek, zejména pro milovníky přírody a zvířat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bangladéš Bangladesh National Zoo


1. Kde se nachází Bangladesh National Zoo?
Odpověď: Bangladesh National Zoo se nachází v městě Mirpur, Dháka, Bangladéš.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Bangladesh National Zoo?
Odpověď: Zoo je otevřena každý den od 9:00 do 18:00 hodin, s výjimkou pátku, kdy je otevřena od 14:30 do 18:00 hodin.

3. Jaká je vstupní cena do zoo?
Odpověď: Vstupní cena pro dospělého je 50 Bangladéšských taka, pro děti ve věku 3-12 let je 20 Bangladéšských taka a děti do 3 let mají vstup zdarma.

4. Jaké druhy zvířat mohu vidět v Bangladesh National Zoo?
Odpověď: V zoo můžete vidět širokou škálu zvířat, včetně tygrů, lvů, slonů, opiček, nosorožců, krokodýlů, ptáků a mnoho dalších.

5. Existují nějaké možnosti stravování v zoo?
Odpověď: Ano, v zoo jsou k dispozici různé stánky a restaurace, kde si můžete zakoupit jídlo a pití.

6. Nabízí Bangladesh National Zoo nějaké aktivity pro děti?
Odpověď: Ano, v zoo jsou k dispozici různé dětské hřiště, jako jsou kolotoče a skákací hrady, které jsou vhodné pro dětskou zábavu.

7. Můžu si přinést vlastní jídlo do zoo?
Odpověď: Ano, návštěvníci mají povoleno přinést vlastní jídlo a pití do zoo. Nicméně je třeba dodržovat pravidla a neposkytovat žádné potraviny zvířatům.

8. Je v zoo možnost zapůjčit si vozík pro dítě?
Odpověď: Ano, v zoo je možné si zapůjčit vozík pro dítě za malý poplatek. Vozíky jsou k dispozici v limitovaném počtu, takže je dobré je rezervovat předem.

9. Jak se dostanu do Bangladesh National Zoo z centra Dháky?
Odpověď: Můžete použít místní dopravu jako tuktuk, taxík nebo městský autobus, které vás dovezou přímo k vstupu do zoo.

10. Nabízí Bangladesh National Zoo nějakého průvodce?
Odpověď: Ano, v zoo můžete najmout průvodce, který vám poskytne podrobné informace o zvířatech a prohlédnete si hlavní atrakce zoo.


Ubytování Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je známý svými exotickými destinacemi, fascinujícími památkami a bohatou kulturou. Jedním z nejoblíbenějších míst pro navštívení je Bangladéšská národní zoo. Tato zoo se nachází v Dháce, hlavním městě Bangladéše, a nabízí návštěvníkům jedinečný zážitek prostřednictvím svého pestrého zvířecího světa.

Bangladéšská národní zoo byla založena v roce 1974 a od té doby se stala jednou z nejnavštěvovanějších turistických atrakcí země. Základním cílem této zoo je zachování biodiverzity Bangladéše a vzdělávání veřejnosti o ochraně životního prostředí.

Zoo se rozkládá na ploše přes 37 hektarů a hostí více než 2 000 zvířat různých druhů. Návštěvníci mají jedinečnou příležitost vidět ohrožená a vzácná zvířata, která nejsou běžně dostupná jinde. Mezi hlavní taháky zoo patří bengálský tygr, indický slon, nosorožec indický, levhart, luskouni, žirafy, klokani a mnoho dalších.

Národní zoo se snaží poskytnout zvířatům přírodní prostředí co nejblíže skutečnosti. Zvířata jsou chována ve vyhlídkách, které jsou navrženy tak, aby jim poskytovaly dostatek prostoru a pohodlí. Zároveň jsou lidem umožněny dobré podmínky k pozorování těchto ohromujících tvorů.

Pro návštěvníky, kteří se zajímají o vzdělávání, je v rámci zoo k dispozici muzeum přírody a informační centrum. Zde můžou návštěvníci získat další informace o fauně a flóře Bangladéše, stejně jako se dozvědět o úsilí, které zoo vyvíjí v oblasti ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje.

Zoo se snaží také edukovat veřejnost o významu ochrany chovaných zvířat a environmentálních otázkách. Pro své návštěvníky pořádá různé workshopy, prezentace a vzdělávací programy.

Bangladéšská národní zoo je významným faktorem rozvoje cestovního ruchu v zemi. Dává návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat a poznat bohatství přírody Bangladéše. Zároveň přispívá k ochraně a zachování mnoha druhů, které jsou v dnešní době ohroženy.

Pro ty, kteří se nacházejí v Dháce, je návštěva Bangladéšské národní zoo zážitkem, který by neměli vynechat. Bez ohledu na to, zda jste milovníkem zvířat nebo pouze obdivovatelem přírody, tato zoo nabízí něco pro každého. Přijďte a objevte bohatství bangladéšského zvířecího království a zanechte své srdce v tomto úžasném místě.


Počasí Bangladéš Bangladesh National Zoo


Bangladéš je země, která se nachází v jižní Asii a přitahuje své návštěvníky nádhernými památkami a zvířetníky. Jedním z těchto zvířetníků je národní zoo v Bangladéši. Toto místo je populární mezi místními obyvateli i turisty, kteří sem přijíždějí z celého světa, aby si prohlédli různé druhy zvířat. Nicméně, jaký je stav počasí v této oblasti a jak to ovlivňuje národní zoo v Bangladéši?

Bangladéš patří k zemím s mírným tropickým podnebím, což znamená, že zdejší klima je poměrně horké a vlhké. Průměrná teplota v Bangladéši se pohybuje kolem 26-29 stupňů Celzia a vlhkost vzduchu je vysoká. Tyto faktory ovlivňují jednotlivé druhy zvířat, které jsou v národní zoo umístěny. Některé druhy mohou být náchylnější k vysoké teplotě a vlhkosti, zatímco jiné druhy by mohly mít menší potíže.

V národní zoo v Bangladéši se nachází různé druhy zvířat, včetně různých druhů ptáků, savců a plazů. Například chovají zde slony, lvy, tygry, různé druhy opic, jezevce, medvědy a mnoho dalších zvířat. Jak jsme již zmínili, každý druh má jiné nároky na klimatické podmínky a péči.

Národní zoo v Bangladéši se snaží držet své zvířata v co nejzdravějších podmínkách a zajistit jim vhodné prostředí podle jejich potřeb. V tomto ohledu je důležité, aby se do zvířecích útočišť dostávala dostatečná světelnost, teplota, vzduchový proud a vyhovující potrava. Tyto faktory jsou důležité pro zdraví a pohodu zvířat.

Díky svému umístění má Bangladéš několik období dešťů, a to od června do září a od listopadu do února. Během těchto měsíců mohou být v národní zoo vyloučeny některé aktivity a prohlídky, protože déšť může být narušující pro zvířata a návštěvníky. Tyto období jsou obvykle velmi vlhká a mohou být pro turisty náročné.

Celkově lze říci, že klima a počasí mohou ovlivnit život zvířat v národní zoo v Bangladéši. Nicméně, díky proaktivnímu přístupu zoo vůči péči o zvířata, jsou zdejší zvířata držena v co nejvyšší kvalitě podmínek. Pokud plánujete návštěvu národní zoo v Bangladéši, doporučujeme vám zkontrolovat aktuální informace o počasí, aby vaše cesta byla co nejpříjemnější.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky