Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bahamy Crooked Island a Long Cay

Letenka Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou americkým turistům dobře známé zejména svými plážemi a korálovými útesy, ale tato skupina ostrovů nabízí mnohem více. Pokud hledáte urovnání od běžného turistického ruchu, pak je to pro vás nejvhodnější místo Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island se nachází na nejvýchodnějším konci Baham a dnes se stává oblíbeným místem pro ty, kteří touží ochutnat autentické bahamské zážitky. Tento ostrov nabízí krásné bílé písčité pláže, turistické trasy pro turisty všech úrovní a nejlepší rybaření, jaké jste kdy měli.

Nicméně, největší přírodní krásou ostrova jsou jeho bariérové útesy, které lákají potápěče z celého světa. Když se potápíte pod vodou, narazíte na malé oblouky a spletité podmořské jehličky, kde nádherné tropické ryby, žraloci, rejnoci a korálové útesy čekají na vaše objevení.

Pokud se přesouváte na Long Cay, na první pohled zjistíte, že zde je mnohem více soukromí. Ostrov je velmi malý s populací zhruba sto lidí a turistických zážitků zde není mnoho. Long Cay je hlavně ideální pro ty, kteří hledají rekreační únik z běžného života.

Pláže na Long Cay jsou klidnější než na Crooked Island, a tak se vám nevyhýbají starosti, které obyčejně přináší hlavní turistická centra. K dispozici je několik míst, kde si můžete vychutnat slunce, aniž byste museli sdílet prostor s někým jiným.

Pokud jste příznivcem zvířat, určitě neváhejte navštívit doupě devatera delfínů, kteří zde žijí. Tyto delfíny milují společnost turistů a neváhají si s nimi hrát. Tento zážitek budete pamatovat navždy.

Celkově lze říci, že návštěva Crooked Islandu a Long Cay je to pravé pro ty, kteří milují přírodu a chtějí prozkoumat méně tradiční Bahamy. Pokud hledáte poklidnou plážovou dovolenou, potápění a poklidné prostředí, pak se určitě vraťte z těchto dvou ostrovů s mnoha zážitky a nezapomenutelnými zážitky.


Ubytování Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou posledním místem, na kterém byste chtěli přemýšlet o ubytování. Většina turistů se přichází na Bahamy pouze příjemně pobavit a být v plné pohodě. Pokud však zvažujete navštívit Bahamy Crooked Island a Long Cay nebo alespoň zde utratit nějaký čas, může být vaše volba ubytování trochu složitější.

Crooked Island je malý a neobydlený korálový ostrov, přesto je známý kvůli svým dlouhým plážím a nádherným výhledům. Základní ubytování poskytuje Crooked Island Lodge. Nachází se na krásné malé pláži a nabízí několik malých bungalovů. Ty jsou vybaveny všemi nezbytnostmi pro vás a vaši rodinu, včetně klimatizace a televize.

Další možností na Crooked Island je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou velmi pohodlné a většinou se nacházejí v blízkosti pláže nebo dokonce přímo na pláži. Tyto pronájmy jsou ideální pro skupiny nebo velké rodiny, protože některé domy nabízejí až 6 ložnic.

Long Cay je menší ostrov poblíž Crooked Island, ale nabízí stejné krásné výhledy a pláže. Zatímco ubytování na Long Cay je omezené, turisté zde mohou najít pohodlné a skvěle vybavené chaty. Tyto chatek podobají bungalovům v Crooked Island Lodge, ale je možné si pronajmout celý dům, což se může hodit pro větší skupiny.

Další možností na Long Cay je ubytování v některém z pronajatých domů. Tyto domy jsou vybavené moderním vybavením a nacházejí se v těsné blízkosti pláže. Tyto domy jsou ideální pro větší rodiny nebo skupiny přátel, protože mohou ubytovat až 10 osob.

Celkově je ubytování na Bahamách Crooked Island a Long Cay jednoduché a pohodlné. Pokud hledáte relaxaci a klid, bude tato místa ideální pro vás. Bez ohledu na to, zda si zvolíte bungalovy, chaty nebo pronajaté domy, budete mít zaručený krásný pobyt a mnoho nezapomenutelných zážitků.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Crooked Island a Long Cay


1. Jak se dostat na ostrov Crooked Island a Long Cay?

Nejlepší způsob, jak se dostat na ostrovy Crooked Island a Long Cay, je letět do hlavního letiště v Nassau na Bahamách a poté přestoupit na vnitrostátní letadlo směřující na Crooked Island. Existují také možnosti plavby trajektem nebo soukromého katamaránu.

2. Jak dlouho trvá let na ostrov Crooked Island a Long Cay?

Let z Nassau na Crooked Island trvá přibližně hodinu. Délka plavby trajektem nebo katamaránem se může lišit v závislosti na povětrnostních podmínkách a aktuálních plavebních podmínkách, ale obvykle to trvá několik hodin.

3. Kolik stojí letenka na Crooked Island a Long Cay?

Ceny letenek se mohou lišit v závislosti na sezóně, přepravní společnosti a předstihu rezervace. Průměrná cena letenky z Nassau na Crooked Island se pohybuje mezi 200 až 400 USD.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity a atrakce na ostrovech Crooked Island a Long Cay?

Na ostrovech Crooked Island a Long Cay můžete provádět řadu aktivit včetně potápění, šnorchlování, rybolovu, plavání s delfíny, prohlídky historických památek a relaxace na krásných plážích. Návštěva Dean's Blue Hole, nejhlubšího známého modrého ponoru na světě, je také velmi populární.

5. Jaké jsou ubytovací možnosti na ostrovech Crooked Island a Long Cay?

Na ostrovech Crooked Island a Long Cay najdete různé typy ubytování, včetně hotelů, resortů, soukromých vil a pronájmu domů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména během hlavní turistické sezóny.

6. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu ostrovů Crooked Island a Long Cay?

Nejlepší doba pro návštěvu ostrovů Crooked Island a Long Cay je v období od listopadu do dubna, kdy jsou teploty mírné a srážky nejsou tak časté. Během léta je horko a vlhko, ale stále je to populární období pro návštěvu pláží a vodních aktivit.

7. Můžu se na ostrovech Crooked Island a Long Cay stravovat?

Ano, existují restaurace a potraviny na ostrovech Crooked Island a Long Cay, ačkoli nabídka a možnosti mohou být omezené ve srovnání s většími turistickými destinacemi. Doporučuje se rezervovat večeře předem, zejména v menších městech.

8. Potřebuji vízum pro cestu na ostrovy Crooked Island a Long Cay?

Pro vstup na Bahamy je většině zemí vyžadováno vízum. Pokud jste občanem země, která má dohodu o volném pohybu s Bahamami, můžete vstoupit na ostrovy bez víza na dobu do 90 dnů. Před cestou je vždy dobré zkontrolovat přesné požadavky na víza pro vaši zemi.


Počasí Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou známé svým nádherným tropickým počasím a jedním z oblastí, které opravdu nestojí za vynechání, je ostrov Crooked Island a sousední Long Cay. Tyto ostrovy se nacházejí v Karibiku a nabízejí nádherné pláže, tyrkysové moře a bohatý podmořský svět. Pokud plánujete dovolenou na Bahamách, Crooked Island a Long Cay jsou skvělými volbami.

Počasí na Bahamách je převážně slunečné a horké po celý rok. V létě dosahují teploty průměrně 30-32 °C a v zimě se pohybují okolo 23-27 °C. Ostrovy se nachází v oblasti, která je často ovlivňována tropickými bouřemi a hurikány, zejména v období od června do listopadu. Nicméně, Crooked Island a Long Cay jsou umístěny na jihozápadní straně Baham, což znamená, že jsou většinou chráněny před největšími bouřemi.

Během letních měsíců může být vlhkost značná, ale pokud máte rádi slunečné a horké počasí, je to pro vás ideální. Sluneční paprsky se odrážejí od bílého písku a vytvářejí dokonalou atmosféru pro dovolenou u moře. Voda v Karibském moři je teplá po celý rok a dosahuje teploty kolem 26-29 °C. Je tak příjemná na koupání a potápění.

Pokud rádi podnikáte outdoorové aktivity, jako je potápění, šnorchlování nebo rybaření, Crooked Island a Long Cay jsou pro vás rajským místem. Tyto ostrovy jsou přímořskými svatyšti pro potápěče i rybáře. Můžete se těšit na průzračné vody, plné korálových útesů a různých druhů ryb a mořských živočichů. Potápěčské centra nabízejí možnost prozkoumat zatopená vraky lodí a žraločí potápění.

Během pobytu na Crooked Island a Long Cay si také užijte krásné pláže, jako je například French Wells Beach nebo Landrail Point. Pláže jsou čisté, nenarušované a ideální pro odpočinek a opalování. Jistě oceníte klidnou atmosféru a skvělé prostředí pro pikniky a procházky podél pobřeží.

Další zajímavostí je také biosférická rezervace Bight of Acklins, která se nachází poblíž Crooked Island. Tato oblast je domovem mnoha druhů ptáků, včetně nezvyklých druhů jako je noj tříprstý nebo bobolink černohrdlý. Pokud jste nadšenci do přírody, neměli byste tuto rezervaci vynechat.

Celkově vzato, Crooked Island a Long Cay nabízejí úchvatnou kombinaci tropického počasí, nádherných pláží a bohatého podmořského života. Pokud hledáte dovolenou s ideálními podmínkami pro potápění, relaxaci na pláži a poznávání přírody, pak jsou Bahamy jedním z nejlepších míst pro vás.


Dovolená Bahamy Crooked Island a Long Cay


Bahamy jsou jednou z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Tento souostroví, nacházející se v Karibiku, nabízí neuvěřitelné pláže, křišťálově čisté vody a mnoho jiných přitažlivých míst k návštěvě. Mezi tyto místa patří také ostrovy Crooked Island a Long Cay.

Crooked Island se nachází na jihovýchodě Baham a je ideálním místem pro milovníky rybaření a šnorchlování. Ostrov je relativně malý, měří pouze 48 km², ale nabízí krásnou přírodu a působivé pláže. Nejslavnějšími plážemi jsou French Wells Beach a Colonel Hill Beach, obě dvě jsou však horského charakteru a nejsou v zálivu. Crooked Island je také oblíbeným místem pro rybáře. Ti zde mohou chytit mnoho druhů ryb, včetně mahi-mahi, tuny, wahoo, sailfish a dalších.

Dalším ostrovem, který můžete navštívit během své prázdnin na Bahamách, je Long Cay. Tento malý ostrov se nachází na severu souostroví a nabízí jedinečný pohled na mělké přírodní laguny plné života. Díky těmto lagunám je toto místo ideální pro milovníky šnorchlování a potápění. Dále se zde můžete projít po krásných plážích, jako je například Hogan Bay Beach, kde se můžete slunit a užívat si krásné křišťálově čisté vody.

Pro návštěvníky, kteří se chtějí naučit více o místním životě na Bahamách, jsou k dispozici muzea. Na Long Cay najdete Museum of Long Cay, které ukazuje historii ostrova a jeho obyvatel. Na Crooked Island najdete muzeum, které vám představí podrobnější historii Baham a místní lidí. Kromě muzeí se zde nacházejí také památky jako Crooked Island Lighthouse, který byl postaven v roce 1876 a je jednou z nejvýznamnějších památek ostrova.

Kromě těchto přírodních krás a historických památek nabízejí ostrovy Crooked Island a Long Cay také mnoho sportovních aktivit, jako je například golf. K dispozici je zde také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a pořádat večírky s přáteli a rodinou.

V obou těchto ostrovech najdete mnoho ubytovacích možností, jako jsou hotely, apartmány a vily. Pokud se vám líbí klid a pohoda, můžete si rezervovat menší privátní ubytování, jako jsou bungalovy na pláži nebo malé soukromé vily.

Celkově jsou Crooked Island a Long Cay skvělým místem, kde si můžete užít krásné pláže, aktivní dovolenou a kde se snadno zrelaxujete. Pokud hledáte místo s neuvěřitelnou přírodou, krásnými výhledy a skvělým jídlem, jsou tyto ostrovy pro vás tou správnou volbou.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky