Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Bahamy Black Point

Počasí Bahamy Black Point


Bahamy jsou proslulé nejen krásnými plážemi a nebeskě modrým mořem, ale také svým slunečným a mírně vlhkým počasím. Ačkoli se jednotlivé ostrovy mohou místy lišit, většinou si můžete užít stabilně teplé a slunné počasí po celý rok. A co se týče umístění malého přístavního městečka Black Point na souostroví Exuma, následující text podrobně popisuje, jaká jsou tam klimatická období a jaké počasí se tam očekává.

Začněme tím, že Bahamy patří mezi oblastí s tropickým klimatem. Díky své poloze na Zemi vblízkosti rovníku, tedy v oblasti podél 23,5 stupně severní a jižní šířky, se zdejší teploty pohybují kolem 27 – 29 stupňů Celsia během celého roku. V zimních měsících se může stát, že teploty klesnou o několik stupňů, ale i tak si můžete užít teplé a slunečné dny. A právě v zimě, tedy od listopadu do března, se těší Bahamy také stálým větrem, který je známý jako spojka. Ten přináší občasné přeháňky a bouřky, avšak ve většině případů se jedná o velmi krátké bouřky, které za chvíli skončí.

Zajímavostí, která souvisí s klimatem Baham, je také fakt, že zde dochází k jednomu sezónnímu jevu. V létě, tedy od května do listopadu, se nad Atlantikem tvoří hurikány. Ty ovšem nemusí mít vůbec vliv na ostrovní oblasti, protože většina z nich prochází daleko od Baham. Nicméně v období, kdy se hurikány formují, dochází k vysokým venkovním teplotám, více srážkám a vhodným podmínkám pro tvoření tropických bouří. Vládnoucí dálnovětrný vítr se také zvolna zastavuje a jeho směr se mění, což způsobuje nepravidelné srážky v rámci regionu.

Co se týče počasí v Black Point, jedná se o malé a klidné městečko ležící na ostrově Great Guana Cay, které díky svému položení nabízí příležitost k různým vodním aktivitám jako potápění, snorchlování či rybaření. Díky svému tropickému klimatu nabízí místní podnebí celoročně příležitosti pro slunečné a teplé dny, avšak stejně jako v ostatních částech Baham, jsou místní venkovní podmínky ovlivněny sezónními větry a občasnými dešti.

V Bahamách platí, že pokud se chystáte na návštěvu, ideální období je v zimě. Teploty jsou stále teplé, ale vyšší východní větry snižují vlhkost a eliminují přehánění, což znamená, že si můžete užít stabilní a slunné počasí. V létě se zde můžete setkat s intenzivními srážkami, když se vyplní podnební profil, ale stále se jedná o velmi krátké bouřky a většina dní bude stále plná slunce a tepla.

Počasí v Black Point tedy v zásadě kopíruje zbytkové ostrovy na Bahamách, a protože se jedná o malé a klidné městečko, je místo ideální pro odpočinek a relaxaci pouhých 20 mil od většího hlavního města George Town, což usnadňuje přesun do dalších oblastí Baham. Pokud tedy chcete zažít teplé a stabilní počasí spojené s krásným pobřežím a osvěžením v průzračných vodách, můžete si být jisti, že návštěva Baham, včetně Black Point, nezklame.


Ubytování Bahamy Black Point


Vyhledáváte krásné a klidné místo pro dovolenou na Bahamách? Pokud ano, pak je Black Point na Velkých Bahamách tou správnou volbou pro vás.

Black Point se nachází na Exumských ostrovech a nabízí fantastické pláže, bílé písky a tyrkysově modré vody. Black Point je menší vesnice, kde mnoho místních obyvatel žije z rybolovu a turistika zde není tak rozvinutá jako v jiných oblastech na Bahamách.

Pokud hledáte ubytování v Black Point, budete mít na výběr z několika možností. V první řadě můžete najít několik malých a útulných hotelů, které nabízejí pohodlné pokoje a skvělou lokalitu nedaleko od pláže.

Za nejlepší a nejútulnější ubytování v Black Point se však považují pronájmy domů, zvláště pro rodiny nebo skupiny přátel. Tyto domky jsou vybaveny moderním zařízením a kuchyňemi pro přípravu jídla, což vám zaručí opravdový pocit domova. Mnoho z těchto domů nabízí také pěkné venkovní terasy s grilem a výhledem na oceán.

Ale co dělat, když se nebudete chtít celý čas zdržovat ve vašem ubytování? Na bahamském ostrově Black Point vás nečeká nudná dovolená. Tady jsou některé z věcí, které byste si měli užít:

Plážové aktivity: Black Point nabízí mnoho nádherných pláží s křišťálově čistou vodou. Přineste si mistrovský balón nebo si pronajměte nafukovací loď a prozkoumejte zálivy a malé ostrovy v okolí.

Potápění a šnorchlování: Otočníci, žraloci velikosti mikrobů a spousta barev – to jsou jen některé z věcí, které můžete vidět šnorchlováním nebo potápěním v okolí Black Point.

Rybolov: Black Point je malá vesnice, kde se rybolov hraje důležitou roli – neváhejte si tedy domluvit výlet s místními rybáři a zkusit si ulovit ty největší ryby v těchto vodách.

Výlety: V blízkosti Black Point se nachází malé ostrovy, které jsou ideální pro výlety lodí a kajakem. Navštivte ty nejkrásnější pláže v zátoce nebo se jednoduše projet po korálových útesech.

Black Point není typickým destinací pro turisty, ale pro ty, kteří si chtějí užít klidné a příjemné prostředí, je to dokonalá volba. Užijte si krásnou přírodu, zůstaňte v klidném ubytování a prožijte si nezapomenutelnou dovolenou na Bahamách.


Dovolená Bahamy Black Point


Bahamy jsou tropickým rájem s bílými plážemi, azurovým mořem a slunečným počasím. Jednou z nejkrásnějších lokalit na Bahamách je ostrov Black Point. Tento malý ostrov leží v západní části Souostroví Exuma a nabízí návštěvníkům jedinečné zážitky spojené s relaxací a objevováním nádherné přírody.

Na Black Pointu se nachází útulné rybářské městečko se stejným názvem, které se stalo oblíbeným cílem turistů. Místní obyvatelé jsou přátelští a přívětiví, a rádi přijímají turisty do své komunity. V městečku najdete typické karibské domy v pastelových barvách a rybářské čluny kotvící v přístavu. Je to ideální místo pro ty, kteří chtějí poznat místní kulturu a tradiční způsob života na Bahamách.

Pláže na Black Pointu jsou prostě úchvatné. Palmové stromy lemují bílý písek, který se sype mezi prsty. Teplé, průzračné moře zve ke koupání, šnorchlování a potápění. Pod hladinou se skrývá nádherný korálový útes, který je domovem pro mnoho druhů ryb a mořských živočichů. Možností pro vodní aktivity je tu nepřeberné množství, budete si moci vyzkoušet například jízdu na vodních skútrech, windsurfing, rybaření či vyrážku na katamaránu.

Pokud rádi objevujete nedotčenou přírodu, pak vám bude vyhovovat i okolí Black Pointu. Ostrov je obklopený dalšími menšími nedalekými ostrovy, které si můžete prozkoumat. Mezi těmito ostrůvky nalezneme například Allan's Cay, kde můžete pozorovat iguány v přírodním prostředí, nebo Little Farmers Cay, kde se nachází přístaviště s místními obchůdky a restauracemi.

Kulturní zážitek si můžete dopřát při návštěvě místních restaurací a barů. Vychutnejte si tradiční bahamské speciality, jako jsou čerstvě připravené mořské plody, tropické ovoce a nápoje, a nezapomeňte ochutnat místní rum - zdejší specialitu.

Dovolená na ostrově Black Point je nezapomenutelnou zkušeností pro každého, kdo touží po klidu a pohodě na pláži i dobrodružství ve vodě. Bahamy lákají turisty ze všech koutů světa a Black Point je jedním z míst, kam se turisté rádi vrací.

Pokud se rozhodnete navštívit Bahamy a ostrov Black Point, připravte se na kouzlo tohoto tropického ráje. Vychutnejte si báječné pláže, křišťálově čisté moře a přátelskou atmosféru místních obyvatel. Dovolená na Bahamách je snem mnoha lidí - splňte si ho i vy na malebném ostrově Black Point.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bahamy Black Point


1. Jak se dostanu na Bahamy Black Point?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na Bahamy Black Point, je letecky. Můžete si rezervovat letenky do nejbližšího mezinárodního letiště, jako je Nassau nebo George Town, a poté se přepravit trajektem nebo lodí na Black Point.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na Bahamách Black Point?
- Bahamy Black Point jsou známé pro své nádherné pláže. Mezi nejoblíbenější patří Pláž Tom's, Pláž Shroud Cay a Pláž Little Farmer's Cay.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Bahamů Black Point?
- Nejlepší čas na návštěvu Bahamů Black Point je v zimních měsících od listopadu do dubna, kdy je teplota příjemná a prší méně.

4. Co dělat na Bahamách Black Point?
- Na Bahamách Black Point můžete vychutnávat nádherné pláže, šnorchlovat nebo potápět se v jejich křišťálově čistých vodách, projíždět na kajaku nebo se vydat na rybářský výlet. Taktéž můžete navštívit místní trhy a ochutnat místní kuchyni.

5. Kde se ubytovat na Bahamách Black Point?
- Black Point má několik možností ubytování, včetně hotelů, resortů a pronájmu soukromých domů a apartmánů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v hlavních turistických sezónách.

6. Jaké aktivity jsou vhodné pro rodiny na Bahamách Black Point?
- Bahamy Black Point nabízí mnoho aktivit, které jsou vhodné pro rodiny. Například si můžete vypůjčit rodinný kajak, na kterém můžete prozkoumávat nádherné pláže a okolní ostrovy. Navíc je zde velká nabídka vodních sportů, jako je šnorchlování a potápění, která potěší celou rodinu.

7. Můžu si pronajmout loď na Bahamách Black Point?
- Ano, je možné si pronajmout loď na Bahamách Black Point. Zde je mnoho půjčoven lodí, které nabízejí různé typy lodí, včetně motorových člunů a plachetnic, ideálních pro výlety po ostrovech a poznávání okolí.

8. Co je vhodné vzít s sebou na návštěvu Bahamů Black Point?
- Mezi potřebné věci patří plavky, slunečník, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, šnorchle a maska, vhodné oblečení a obuv pro procházky po plážích a sluneční brýle.

9. Potřebuji vízum pro návštěvu Bahamů Black Point?
- Většině turistů není vyžadováno vízum pro návštěvu Bahamů Black Point, pokud pobývají méně než 90 dní. Přesto je vždy doporučeno zkontrolovat aktuální vízové požadavky před cestou.

10. Kolik stojí průměrný pobyt na Bahamách Black Point?
- Cena pobytu na Bahamách Black Point se liší v závislosti na sezóně, typu ubytování a délce pobytu. Průměrně se pohybuje od 100 do 300 USD za noc.


Letenka Bahamy Black Point


Bahamy jsou jedním z nejoblíbenějších a nejkrásnějších tropických rájů na světě. Tato souostroví ležící v Karibiku jsou známá svou neuvěřitelnou krásou, bílými plážemi, tyrkysovými vodami a bohatým mořským životem. Mezi množstvím ostrovů, které tvoří Bahamy, je jedním z těch nejzajímavějších a nejexkluzivnějších ostrov Black Point.

Black Point se nachází na ostrovech Exuma, které jsou součástí Velkých Baham. Ostrov Exuma je dlouhý přes 160 kilometrů a nabízí obdivovatelům krásy Baham jedinečnou kombinaci přírodních divů a odpočinkových pláží. Black Point je přístavní vesnice, která se rozkládá na největším ostrově Great Guana Cay. Je to malé a malebné místo, které zachovává tradiční bahamskou kulturu a pohostinnost.

Letenka na Bahamy Black Point je snem pro každého, kdo touží po tropické dovolené mimo dav turistů. Cestování na Black Point je nejčastěji možné letadlem z hlavního města Baham, Nassau, nebo z Miami na Floridě.

Po příletu na Black Point budete okouzleni jeho krásou a klidem. Jedním z hlavních lákadel je nádherná pláž s bílým pískem a tyrkysovou vodou, která vás přivítá již při příletu. Tato pláž patří mezi nejkrásnější na Bahamách a je ideálním místem pro opalování, koupání a potápění. V těchto vodách se nachází také rozmanitý mořský život, jako jsou korály, ryby a dokonce i žraloci.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je Black Point obklopen fascinujícím ekosystémem mangrovníkových lesů. Mangrovové porosty jsou domovem pro mnoho druhů ptáků, ryb a dalších živočichů. Můžete se vydat na procházku nebo kajakem projíždět stinnými tunely mezi mangrovy a pozorovat místní faunu a flóru.

Black Point je také místem, kde se můžete seznámit s místními obyvateli. Bahamská kultura je bohatá a barevná, stejně jako jejich tradiční jídlo, hudba a tanec. Místní lidé jsou velmi pohostinní a rádi se podělí o svoji kulturu a tradice.

V Black Point se nachází několik útulných ubytovacích zařízení, jako jsou hotely, apartmány a penziony. Pokud hledáte luxusnější ubytování, existují také exkluzivní soukromé rezidence a vily, které vám poskytnou jedinečný zážitek z pobytu na tomto nádherném ostrově.

Pokud jste fanouškem vodních sportů, na Black Pointu nebudete zklamáni. Můžete se věnovat potápění, šnorchlování, jízdě na paddleboardu, rybolovu, windsurfingu nebo si pronajmout vodní skútr a prozkoumat okolní laguny a skryté pláže.

Letenka na Bahamy Black Point je pro vás tiketem do exotického ráje plného krásy, odpočinku a dobrodružství. Proniknete do klidného a malebného prostředí, kde se budete moci odpojit od každodenního shonu a nabití energií do dalších dní. Black Point vám nabídne nezapomenutelné zážitky a vzpomínky, které určitě budete chtít znovu a znovu zažít.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky