Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)

Ubytování Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází v Západní Austrálii a je domovem jedinečného a impozantního geologického útvaru známého jako Bungle Bungle Range. Tento park je jedním z nejvýznamnějších přírodních zázraků Austrálie a přitahuje návštěvníky z celého světa.

Pokud se rozhodnete navštívit Purnululu National Park, budete mít možnost ubytovat se přímo v této přírodní oáze. Existuje několik možností ubytování, které lze v parku najít, ať už preferujete kempování nebo luxusnější varianty.

Pro milovníky outdoorového zážitku nabízí Purnululu National Park možnost kempování. V parku jsou vyhrazené tábořiště s veškerými potřebnými zařízeními, jako jsou toalety, grilovací místa a zásobování pitnou vodou. Kempování vám umožní být blízko přírody a vychutnávat si nádherné výhledy na Bungle Bungle Range přímo ze svého stanu.

Pokud preferujete pohodlnější způsob ubytování, je v parku k dispozici také několik turistických chat nebo "eco lodges". Tyto ubytovací možnosti vám poskytnou pohodlí a komfort, který oceníte po dni stráveném pěší turistikou nebo prozkoumáváním tohoto unikátního parku. V těchto chatách je zpravidla zajištěno stravování a další příjemné služby, jako je například vyhlídkové terasy, kde si můžete vychutnat panoramatický výhled na nádherné okolí.

Budete-li mít zájem o hlubší prolínání s místní přírodou, můžete zvolit jednodenní nebo vícedenní túru s průvodcem, která vám umožní prozkoumat překrásné rokle, kaňony a jeskyně Purnululu National Park. Tato zkušenost vám umožní objevit tajemství a bohatství této oblasti v doprovodu odborníka, který se v ní pohybuje jako doma.

Purnululu National Park je obklopen nádhernou divokou přírodou a nabízí návštěvníkům neuvěřitelné možnosti prozkoumání. Bez ohledu na to, zda si zvolíte kempování nebo luxusnější ubytování, budete mít příležitost zažít a poznat úžasnou australskou krajinu. Purnululu National Park je opravdu jedinečným místem, které byste si neměli nechat ujít při návštěvě Západní Austrálie.


Letenka Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází v Západní Austrálii a je jedním z nejpozoruhodnějších australských přírodních zázraků. Tento park je známý svými unikátními skalními formacemi nazývanými Bungle Bungle Ranges.

Při pohledu z výšky vypadají skalní útvary jako obrovské oranžové kopule obklopené nedotčenou divočinou. Tyto skalní hříbky mají oděvu podobný balvanům a navzájem se dotýkají vytvářejíce malé průlezy a koridory, které se pozvolna zanořují do země.

Purnululu byl přijat do seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2003 a od té doby se stal populárním cílem pro turisty z celého světa. Návštěvníci mohou prozkoumat park pěší chůzí nebo na kole a objevovat jeho jedinečné skryté kouty a přírodní divy.

Pokud se rozhodnete navštívit Purnululu National Park, nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letením do australského města Broome. Z Broome se můžete připojit k organizovanému zájezdu, který vás doveze do parku, protože cesta k parku je dost náročná a vyžaduje speciální vozidlo a povolení.

Při prohlídce parku si určitě nezapomeňte vzít fotoaparát, protože každý roh nabízí perfektní fotografickou příležitost. Návštěvníci parku si mohou také vychutnat piknik nebo se občerstvit ve stínu, který poskytují skalní stěny.

Pro ty, kteří mají rádi dobrodružství a chtějí si více užít okolní prostředí, je možné se zúčastnit turistických túr a horolezeckých expedic, při kterých si mohou návštěvníci zdolat jednu z nejvyšších skalních formací v parku.

Purnululu je také bohatý na faunu a floru. Park je domovem pro mnoho jedinečných druhů rostlin a zvířat, které přežívají v extrémně suchém prostředí. Návštěvníci se proto mohou těšit na pozorování řady endemických druhů australského buše.

Purnululu National Park je neuvěřitelným přírodním pokladem, který musíte vidět na vlastní oči. Jeho skalní formace, krásná divoká příroda a klidná atmosféra z něj dělají nepřehlédnutelné místo pro každého milovníka přírody. Pokud máte rádi dobrodružství a toužíte po objevování nových míst, není pochyb o tom, že návštěva tohoto parku bude nezapomenutelným zážitkem.


Dovolená Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Austrálie je jednou z nejatraktivnějších destinací pro dovolenou na světě. Tato země nabízí bohatou přírodní a kulturní scenérii, která přitahuje turisty z celého světa. Jedním z těchto ohromujících míst je Národní park Purnululu na západě Austrálie.

Purnululu National Park, známý také jako Bungle Bungle Range, se nachází ve vnitrozemí Západní Austrálie. Byl zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO v roce 2003 díky svým ohromujícím přírodním útvarům. Park je domovem pro úzké kaňony, přírodní vodopády, bílé pískovcové až červené kopce a jedinečné skalní světy, které připomínají termitiště.

Hlavní atrakcí parku jsou bezpochyby Bungle Bungle Range. Tyto unikátní kopce mají charakteristický vzhled, který je způsoben vrstvením pískovcových sedimentů, které vytvářejí červené, oranžové a bílé pruhy. Tyto kopce jsou doslova ohromující, ať už se na ně díváte zblízka, z dálky nebo při leteckém pohledu z vrtulníku. Jejich nádherný vzhled a neuvěřitelná přírodní krása je vskutku nepřekonatelná.

Národní park Purnululu je také domovem pro řadu přírodních vodních útvarů. Jedním z nejvýznamnějších je Cathedral Gorge, což je obří jeskyně s vysokými stěnami a akustikou, která má ohromující zvukový efekt. Dalším zajímavým místem je Mini Palms, což jsou malé oázy s palmami obklopené skalním prostředím. Tyto oázy jsou skvělým místem pro odpočinek a obdivování okolní přírody.

Park nabízí také různé turistické aktivity pro návštěvníky. Milovníci dobrodružství si mohou užít pěší túry po stezkách, které vedou přes úchvatné skalní kaňony a řeky. Pro ty, kteří preferují odpočinek, jsou k dispozici piknikové a odpočinkové oblasti, kde se můžete posadit a obdivovat přírodu.

Pro návštěvu Národního parku Purnululu je ideální čas od května do října, kdy je počasí mírnější. Doporučuje se mít s sebou dostatek vody, opalovací krém a vhodné oblečení, protože australské podnebí může být velmi horké a suché.

Pokud plánujete dovolenou v Austrálii, nezapomeňte zahrnout Národní park Purnululu do svého itineráře. Toto fascinující místo vám poskytne nezapomenutelný zážitek a ukáže vám krásy a zázraky australské přírody. Ať již jste dobrodruh nebo milovník krás, Purnululu National Park vás zcela určitě nadchne.


Počasí Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Purnululu National Park se nachází na Západní Austrálii a je jednou z nejkrásnějších a nejikoničtějších přírodních lokalit v Austrálii. Tento park se skládá z neuvěřitelných skalních útvarů, které jsou většinou červené barvy, a také z řady nádherných vodopádů. Austrálie je obecně známá svým horkým a suchým podnebím, ale to, jaké počasí panuje v Purnululu National Park, je celkově velmi dobrou otázkou, zejména pro turisty, kteří chtějí navštívit tuto oblast.

Purnululu National Park se nachází v oblasti, kde vládne polosucha klima. To znamená, že v zimním období, které trvá od května do srpna, bývá počasí mírné a suché s průměrnými teplotami kolem 25 stupňů Celsia během dne a s teplotami okolo 10 stupňů Celsia v noci. Pokud plánujete navštívit park v této době roku, měli byste u sebe mít teplejší oblečení pro chladnější noci.

V letních měsících, od září do dubna, je to v Purnululu National Park velmi horké a suché. Průměrná teplota během dne se často pohybuje nad 35 stupňů Celsia, ale může dosáhnout až 45 stupňů Celsia. Noci jsou obvykle velmi tepelné s teplotou okolo 25 stupňů Celsia. Pokud se chystáte do parku v létě, měli byste se vybavit dostatečným množstvím vody a chránit se proti slunci. Důležité je také dbát na to, kdy přesně zalétnete a odletíte, jelikož v některých obdobích může být park uzavřen pro návštěvníky kvůli vysokému riziku požárů.

Celkově lze říci, že Purnululu National Park má celoročně velmi příznivé počasí pro turisty, ale závisí to na tom, jak se rozhodnete park navštívit. Pokud hledáte mírnější počasí, ideální je zvolit navštívení parku v zimním období. Pokud chcete vidět skalní útvary za ideálního osvětlení, doporučujeme navštívit park během jara a podzimu. Pokud se rozhodnete navštívit park v letních měsících, mějte na paměti, že bude velmi horko, a postarejte se o dostatečné zásoby tekutin a opalovací krémy. Kromě toho byste se měli informovat o předpovědi počasí a požadavcích na turisty předtím, než se vydáte do parku.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Purnululu National Park (Západní Austrálie)


Dotaz: Jaké jsou vstupní poplatky do Purnululu National Park?
Odpověď: Vstup do parku je zdarma, ale musíte zaplatit poplatek za povolení kampování.

Dotaz: Jak se dostanu do Purnululu National Park?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat do parku, je autem. Cesta vede po asfaltové silnici Great Northern Highway z města Kununurra nebo z města Halls Creek. Poté musíte přejít na štěrkovou cestu, která vede k vjezdu do parku.

Dotaz: Jak dlouho trvá cesta z Kununurra do Purnululu National Park?
Odpověď: Cesta z Kununurra do parku trvá přibližně 3 až 4 hodiny, v závislosti na podmínkách silnice a rychlosti jízdy.

Dotaz: Kdy je nejlepší doba k návštěvě Purnululu National Park?
Odpověď: Nejlepší dobou pro návštěvu parku je v období od května do srpna, kdy je teplota mírnější. V tomto období je také méně dešťů, což zlepšuje podmínky pro turistiku a kempování.

Dotaz: Kde mohu přenocovat v Purnululu National Park?
Odpověď: V parku jsou k dispozici dvě kempovací oblasti – Kurrajong a Walardi. Musíte si předem rezervovat místo na kempování a zaplatit poplatek za povolení.

Dotaz: Jaké jsou nejlepší turistické trasy v Purnululu National Park?
Odpověď: Dvě nejpopulárnější turistické trasy v parku jsou trasa Domes Walk, kde můžete prozkoumat unikátní skalní útvary Domes, a trasa Cathedral Gorge, která vás zavede do krásného kamenného amfiteátru.

Dotaz: Jsou v Purnululu National Park povoleny koupání a vodní aktivity?
Odpověď: Ve většině částí parku není povoleno koupání, protože voda obsahuje riziko krokodýlů. Existuje však několik malých přírodních bazénků, ve kterých můžete bezpečně plavat.

Dotaz: Je možné v parku spatřit divokou zvěř?
Odpověď: Ano, Purnululu National Park je domovem pro mnoho druhů divoké zvěře, včetně klokana červeného, emua a různých druhů ptáků.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky