Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)

Dovolená Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Austrálie je zemí plnou nádherných přírodních úkazů, a jeden z nejvíce fascinujících z nich je Ningaloo Reef. Tento úchvatný korálový útes se nachází na západním pobřeží Austrálie, ve stejnojmenné oblasti Ningaloo. Je to skutečně jedinečné místo, které si zaslouží své místo na seznamu přírodního dědictví UNESCO.

Ningaloo Reef je známý především jako domov jedné z největších migračních tras na světě. Každý rok sem přichází tisíce korálů a mnoho dalších mořských živočichů, aby se vyhnuli studeným vodám. Je to letovisko pro mořské želvy, rejnoky, delfíny a mnoho dalších druhů, které sem přijíždějí buď potravou nebo kvůli rozmnožování.

Pokud máte rádi šnorchlování nebo potápění, Ningaloo Reef je pro vás rajským místem. Korálový útes je jedním z nejzdravějších na světě a nabízí úžasné podvodní scenérie a diverzitu mořského života. Můžete vidět vše, od krásných korálů až po manty a dokonce i žraloky velrybí.

Další nezapomenutelnou aktivitou je plavba s delfíny. Ningaloo Reef je známé tím, že je možné zde jednoduše plavat s delfíny, kteří jsou zde častými návštěvníky. Tuto zážitkovou aktivitu určitě stojí za to zažít a mít možnost být tak blízko těchto úžasných tvorů je opravdu vzrušující.

V případě, že jste nadšenci do vodních aktivit, můžete také vyzkoušet kajak na moři nebo si pronajmout jachtu a objevit tuto úžasnou oblast z jiné perspektivy. Je to také skvělý způsob, jak se dostat do odlehlých zátok a objevit skryté pláže, které jsou mimo dosah turistů.

Další nezapomenutelnou zkušeností je sledování želv. Ningaloo Reef je domovem mnoha druhů želv, včetně větších želv zelených a želv z Obrovského útesu. Každý rok zde přicházejí k nafukování a klidu na pláži, což je jedinečná příležitost vidět tyto majestátní tvory v jejich přirozeném prostředí.

Posledním, ale rozhodně ne nejméně zajímavým zážitkem je pozorování velkých žraloků. Ningaloo Reef je známé tím, že sem přicházejí obrovští žraloci velrybí. Můžete se připojit k organizovanému výletu a s plavci se dostat blízko k těmto úžasným tvorům, což je zážitek jako žádný jiný.

Pokud jde o ubytování, Ningaloo Reef nabízí širokou škálu možností. Od luxusních hotelů až po kempy na pláži, určitě si vyberete ubytování, které vyhovuje vašim potřebám a představám.

Ať už jste milovníkem potápění, šnorchlování, plavání s delfíny nebo pozorováním želv, Ningaloo Reef je jedním z nejkrásnějších míst na světě, které vás zcela pohltí svou přírodní krásou a diverzitou mořského života. Nechte se unést přírodním zázrakem Ningaloo Reef a zažijte dovolenou plnou nezapomenutelných zážitků a vzpomínek.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


1. Kde se nachází Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef se nachází na Západním pobřeží Austrálie, mezi městy Exmouth a Coral Bay.

2. Jak se dostat na Ningaloo Reef?
Nejlépe se na Ningaloo Reef dostanete letecky z města Perth do města Learmonth, které se nachází asi hodinu cesty autem od Exmouth. Alternativou je pronajmout si auto a projet se po Západním pobřeží.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ningaloo Reef?
Nejlepší čas na návštěvu Ningaloo Reef je od června do října, kdy je klidnější moře a ideální podmínky pro šnorchlování a potápění.

4. Jaký je život pod vodou v Ningaloo Reef?
Ningaloo Reef je domovem mnoha obyvatel podmořské říše, včetně žraloků, želv, různých druhů ryb, korálů a krásných mant, což jsou největší ryby až 7 metrů dlouhé.

5. Můžu plavat s velrybami v Ningaloo Reef?
Ano, v období od března do července se v okolí Ningaloo Reef vyskytuje velké množství velryb, se kterými je možné plavat na speciálních zážitkových lodích.

6. Jaké jsou nejlepší pláže v okolí Ningaloo Reef?
Mezi nejlepší pláže v okolí Ningaloo Reef patří Coral Bay, Turquoise Bay a Ned's Beach.

7. Jakou aktivitu si nemůžu nechat u Ningaloo Reef ujít?
Jedinou aktivitou, kterou by si návštěvníci Ningaloo Reef určitě neměli nechat ujít, je šnorchlování nebo potápění v průzračných vodách tohoto fantastického korálového útesu.


Letenka Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Ningaloo Reef se nachází ve Západní Austrálii a je jedním z nejslavnějších australských přírodních divů. Tato oblast se rozkládá na více než 260 km podél západního pobřeží Austrálie a je domovem pestrobarevných korálových útesů, exotického mořského života a majestátních mořských zvířat.

Jedním z hlavních lákadel Ningaloo Reef je možnost plavat s velkými žraloky a obdivovat korálové útesy přímo od pobřeží. To je výjimečná příležitost, která se zřídka kde jinde na světě nabízí. Ve vodách Ningaloo Reef můžete také potkat krásné manty, delfíny, morské želvy a různé druhy tropických ryb.

Další nezapomenutelný zážitek v Ningaloo Reef je možnost vidět migraci velryb. Od června do října migrují velké počty velryb na jejich cestě do teplých vod Ningaloo, kde se páří a rodí svá mláďata. Můžete si pronajmout lodě nebo se připojit k organizovaným výletům, aby jste pozorovali tyto impozantní mořské savce.

Pro ty, kteří chtějí prozkoumat Ningaloo Reef z kaňonové perspektivy, nabízí se možnost potápění nebo šnorchlování. Snorklování je ideální pro začátečníky, protože korálové útesy jsou poměrně blízko pobřeží a nejsou příliš hluboké. Pokud jste zkušenější potápěči, můžete se vydat na dobrodružnou potápěčskou expedici do hlubších vod a objevovat skryté krásy Ningaloo Reef.

K dispozici je také možnost pronájmu kajaků nebo jachet, abyste si prohlédli okolní ostrůvky a laguny, které tvoří část tohoto ohromujícího přírodního ráje. Zde můžete relaxovat na písečných plážích, sledovat ryby v průzračném moři, nebo si užívat sluníčka na palubě svého rybářského člunu.

Pro ty, kteří by se rádi dozvěděli něco více o místním ekosystému, je tu také možnost navštívit muzeum v Exmouthu, které vám poskytne více informací o nakládání s národním parkem Ningaloo a jeho ochraně.

Celkově je Ningaloo Reef absolutně úžasným místem pro všechny milovníky přírody a dobrodružství. Je skvělým místem pro potápění, šnorchlování, plavání s velrybami a mnoho dalšího. Jeho krása a jedinečnost vás rozhodně nezklamou a udělá z vaší návštěvy nezapomenutelný zážitek.


Počasí Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Ningaloo Reef je světoznámým turistickým centrem na Západním pobřeží Austrálie, a to díky svým podmořským přírodním krásám, které lákají turisty z celého světa. Nicméně, stejně jako všude v Austrálii, i zde lze očekávat různé druhy počasí a klimatické podmínky.

Ningaloo Reef se nachází v oblasti se suchým tropickým podnebím, kde se teploty vyšplhají až k 40 °C během léta, a klesnou na 20 °C v zimě. Na konci léta a na podzim dochází k období dešťů, které trvá zhruba od března do května. V tuto dobu může být počasí deštivé, ale zároveň také vlhké a místy dokonce horké. To může být problematické pro turisty, kteří chtějí plavat a potápět se v moři, ale dešťové období může být ideální pro turisty, kteří chtějí obdivovat krásné krajiny.

Ze začátku a ke konci dešťového období je oblast rekreačního parku Ningaloo přístupnější, protože listnaté stromy a džungle jsou oživeny svou květinovou krásou. Kvůli vyššímu počtu turistů v tuto dobu je však třeba si ubytování rezervovat předem.

Začátek zimy, od května do září, je klidnější, suchý a velmi příjemný se stálým modrým nebe nad hlavou a odpočinkem na plážích je již v té době příjemnější. Je však důležité si přinést teplejší oblečení, protože se teploty mohou snížit až na 15 °C v noci.

Celkově lze říci, že Ningaloo Reef je turistickou oblastí, kterou můžete navštívit po celý rok, ale záleží na tom, co chcete vidět a zažít. Pokud se chcete vyhnout davům turistů a nevadí vám mírné snížení teplot, březen a duben mohou být skvělou dobou na plánování svého výletu. Nicméně, pokud se chcete potápět a plavat v úžasném podmořském světě, léto bude pro vás nejlepší období, ale počítejte s vysokými teplotami a občasnými dešti.


Ubytování Austrálie Ningaloo Reef (Západní Austrálie)


Austrálie Ningaloo Reef nabízí jedno z nejkrásnějších míst k potápění a pozorování korálových útesů na celém světě. Tento útes se nachází v Západní Austrálii a je celý zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud se chystáte navštívit tento úžasný kraj, měli byste se zabývat otázkou ubytování.

Existuje mnoho možností, jak si můžete užít tuto krásnou oblast, ať už hledáte luxusní ubytování, turistické chatky nebo kempování. Zde je několik možností, mezi kterými můžete vybírat.

1. Eco Safari a plážový kemp - Pokud hledáte autentickou zkušenost s kempováním, musíte zkusit tento ekologický safari a kemp. Provozovatelé nabízejí prakticky všechny vybavení, které potřebujete (od stanů až po kuchyňské potřeby) a navíc si můžete užít úžasný výhled na pláž a moře z vašeho stanu.

2. Ningaloo Eco Retreat - Tento luxusní zážitek nabízí ohromující pohled na Ningaloo Reef z vašeho soukromého balkonu. Pokojné a klidné prostředí, které nabízí tento resort, poskytuje špičkovou restauraci, spa a přirozeně ochranu před nežádoucí záplavou návštěvníků.

3. Ningaloo Bed and Breakfast - Tento elegantní pobyt poskytuje šest různých ložnic a poblíž Ningaloo Reef samotného. Tyto pokoje nabízejí nejen pohodlnou postel a prostornou koupelnu, ale také speciální vstup do romantické zahrady.

4. Sal Salis Ningaloo Reef - Pokud máte rádi všeobecný dojem obývání v lese, ale stále chcete poznávat všechny krásy Ningaloo, pak byste mohli zvážit ubytování v tomto luxusním kempu. Kempy nabízejí speciální eko-stany a soukromou kuchyni.

Ningaloo Reef v Západní Austrálii nabízí mnoho možností ubytování pro milovníky přírody, turisty i rodiny. Je to skutečně jedno z nejkrásnějších míst na světě a zaslouží si být zažité plně v takové podobě, jakou preferujete. Ale jedno je jisté, jaké ubytování si vyberete, určitě si užijete úžasnou zkušenost, kterou tato oblast nabízí.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky