Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)

Dovolená Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


Pro mnoho lidí je plavba na Velkém bariérovém útesu v australském Queenslandu naprostým snem. Tento největší korálový útes na světě, táhnoucí se po více než 2 300 kilometrech a nabízející snadnou přístupnost z pobřeží měst Cairns a Port Douglas, vás zavede do tajemného podmořského světa plného barvami a životem.

Pokud se rozhodnete navštívit Great Barrier Reef, určitě nebudete litovat. Zde najdete více než 1 500 druhů ryb, 4000 druhů měkkých a tvrdých korálů a neuvěřitelně krásnou podmořskou flóru. Mezi nejzajímavější druhy patří žraloci, rejnoci, krabi, měkkýši, želvy, delfíni a velryby.

Zájemci o potápění si mohou užít celý týden plný různých potápěčských zážitků na Velkém bariérovém útesu. Mnoho lodí nabízí různé plavby, které vám umožní prozkoumat různé oblasti útesu, ať už v pobřežních vodách nebo v hloubkách. Všichni potápěči - od začátečníků až po profesionály - zde najdou něco pro sebe.

Pro ty, kteří se nechtějí potápět, jsou k dispozici skvělé možnosti šnorchlování. Skrze průzorové šnorchlovací masky můžete pozorovat živou korálovou kolonii obklopenou rybami ze všech stran.

Všem návštěvníkům Great Barrier Reef jsou k dispozici nejen neuvěřitelné podmořské zážitky, ale také různé další aktivity. Například se můžete vydat na vojenské lodi, zajet si pádlovaní se stanovišťem pro piknik, vyzkoušet si rybaření nebo se vydat na prohlídku útesu z vrtulníku.

Pokud vaše cesta zahrnuje návštěvu Austrálie, určitě byste se neměli vydat pryč ani bez toho, abyste si prohlédli Velký bariérový útes. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro potápění, snorklování nebo jakékoli jiné aktivity, tato zkušenost vám přinese nezapomenutelné momenty celý život.


Letenka Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


V Austrálii se nachází jedno z nejúžasnějších míst na světě - Velký bariérový útes. Tento útes se rozprostírá u východního pobřeží Queenslandu a je považován za jeden z největších korálových útesů na světě. Pokud se chystáte navštívit Austrálii, letenka do Queenslandu by měla být na prvním místě na vašem seznamu.

Cestování na Velký bariérový útes je snem mnoha lidí. Ponoření se do jeho vody a objevování života pod hladinou je zážitkem, který si zaslouží opravdu každý zažít. Tato fantastická destinace nabízí nejen neuvěřitelnou biodiverzitu, ale také řadu aktivit, které vám umožní prozkoumat útes z nejrůznějších perspektiv.

Pokud se rozhodnete pro let do Queenslandu, můžete si vybrat z několika destinací, které jsou blízko Velkého bariérového útesu. Cairns je jedním z nejpopulárnějších výchozích bodů pro výlety na útes. Toto město se nachází přímo na pobřeží a je skvělým místem, kde se ubytovat a začít svou dobrodružnou cestu.

Existuje mnoho různých způsobů, jak se věnovat průzkumu korálového útesu. Jednou z možností je objednat si exkurziýou s potápěčskou instruktorkou, která vás provede nejkrásnějšími místy útesu. Během potápění budete mít možnost spatřit rozmanité druhy živočichů, jako jsou želvy, rejnoci, žraloci a pestrobarevné korály.

Další možností je si pronajmout skútr pod vodou, což je ideální pro ty, kteří chtějí být nezávislí a objevovat útes ve svém vlastním tempu. Skútr pod vodou vám umožní snadno se proplétat mezi korálovými útvary a tím objevit více skrytých míst, která jsou přístupná pouze malým plavidlům.

Pro ty, kteří nemají rádi potápění nebo se nechtějí celý den strávit na lodi, existuje také možnost výletu vrtulníkem nebo letadlem nad Velkým bariérovým útesem. Tato volba vám poskytne úžasný výhled na útes z výšky, kde budete moci obdivovat jeho nádhernou barvu a tvary.

Nezáleží na tom, jaký způsob průzkumu Velkého bariérového útesu si zvolíte, jedno je jisté - zažijete neuvěřitelný zážitek, který si navždy zapamatujete. Ať už se rozhodnete pro potápění, vrtulník nebo jinou variantu, rozhodně si nezapomeňte vzít fotoaparát, abyste mohli sdílet svou jedinečnou zkušenost se světem.

Nečekejte a letěte do Queenslandu, abyste prožili nezapomenutelné dobrodružství na Velkém bariérovém útesu. Tento úžasný kousek přírody je jedním z nejpůsobivějších míst na světě a vaší návštěvou můžete přispět k jeho ochraně a udržitelnosti.


Počasí Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


Great Barrier Reef je jednou z nejznámějších přírodních krás Austrálie a velmi oblíbeným turistickým cílem. Není však jen kýženou destinací pro potápěče a milovníky korálových útesů, ale také je známý svým unikátním podnebím a pestrou paletou počasí.

Great Barrier Reef se nachází na východním pobřeží Queenslandu, což znamená, že je ovlivněn výrazným tropickým podnebím s horkými a vlhkými léty a mírnými zimami. V oblasti se nachází významné sezónní změny a různorodé počasí, které přispívá k bio-diverzitě a jedinečnosti útesu.

Léto, které v Queenslandu přichází od prosince do února, je obdobím horkých teplot a vysoké vlhkosti. Průměrná teplota vzduchu se pohybuje okolo 30°C, s možností, že místy může teplota překročit i 35°C. Mořská voda je příjemně teplá a dosahuje teplot kolem 28°C. Během těchto měsíců se často vyskytují bouřky, které často přinášejí osvěžení, ale také mohou být doprovázeny silnými větry a deštěm.

Zima, trvající od června do srpna, je na Great Barrier Reef příjemně mírná s teplotami, které se pohybují mezi 15 a 25°C. Mořská voda je mírně chladnější, ale stále dostatečně teplá na to, aby potápěči mohli využívat krásy útesu. V zimních měsících je oblast také sušší, což vytváří ideální podmínky pro turistiku a prozkoumávání okolních ostrovů.

Jaro a podzim jsou přechodnými obdobími, která nabízejí mírnější počasí a stabilnější podmínky. Průměrné teploty se pohybují od 20 do 30°C. Mořská voda je ještě teplá ze zimy a korálové útesy jsou plné barevného života.

Při návštěvě Great Barrier Reef je důležité sledovat aktuální předpověď počasí a informace o bezpečnosti. Bouřky a cyklóny se občas objeví během tropických sezon, ačkoli oblast je obecně dobře připravená a vybavená na zajištění bezpečnosti turistů.

Great Barrier Reef je fascinující místo s bohatou biodiverzitou a jedinečným klimatem. Kdykoliv se rozhodnete tuto oblast navštívit, můžete očekávat úžasné počasí a nezapomenutelné zážitky. Buďte však připraveni na teplotní výkyvy a místní podmínky, abyste si mohli vychutnat vše, co tento australský poklad nabízí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


1. Co je Velký bariérový útes?
- Velký bariérový útes je největší korálový útes na světě, rozkládající se při východním pobřeží Austrálie v Queenslandu.

2. Jaké zvířata lze na Velkém bariérovém útesu spatřit?
- Na útesu se žije nespočet druhů korálů a ryb, včetně žraloků a barevných tropických ryb. Také zde můžete vidět krokodýly, želvy a delfíny.

3. Jak se dostanu na Velký bariérový útes?
- K útesu se lze dostat letadlem nebo autem do měst Port Douglas, Cairns nebo Townsville, odkud se pak vyráží na lodích, katamaranech či vrtulnících.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Velkého bariérového útesu?
- Nejlepší čas na návštěvu útesu je od června do října, nejvyšší vrchol sezóny je v srpnu.

5. Kde se mohu potápět na Velkém bariérovém útesu?
- K potápění na Velkém bariérovém útesu je třeba mít certifikaci pro potápění, nicméně jsou zde i speciální kurzy pro začátečníky. Nejoblíbenějšími místy pro potápění jsou Ribbon Reef a Osprey Reef.


Ubytování Austrálie Great Barrier Reef (Queensland)


Pokud se chystáte navštívit a prozkoumat úchvatný Velký bariérový útes v Austrálii, Queensland je ten pravý stát, kde hledat ideální ubytování. Tato oblast nabízí širokou škálu možností pro všechny typy cestovatelů, ať už preferujete luxusní hotely, rodinné rezorty nebo budget-friendly ubytování.

Jeden z nejlepších způsobů, jak prožít neopakovatelný zážitek na Velkém bariérovém útesu, je ubytovat se přímo na něm. Existuje několik resortů a rekreačních zařízení, které se nachází na ostrovech uvnitř bariérového útesu. Hamilton Island je jedním z nejoblíbenějších míst, které nabízí luxusní hotely s výhledem na moře a přístupem k útesu. Tyto hotely často poskytují různé aktivity související s vodními sporty, jako je potápění nebo šnorchlování, a dokonce i organizované výlety po útesu.

Další možností je ubytovat se v městech a obcích, které jsou blízko pobřeží Velkého bariérového útesu. Cairns je populárním turistickým městem a zároveň výchozím bodem pro výlety na útes. Zde můžete najít široký výběr hotelů, apartmánů a hostinců různých cenových kategorií. Mnoho ubytovacích zařízení nabízí také balíčky zahrnující potápění nebo šnorchlování.

Pokud preferujete přírodnější a odlehlejší zážitek, existuje možnost kempování nebo pronajmu chaty. Mnoho campingových míst leží v blízkosti Velkého bariérového útesu a nabízí základní vybavení, jako jsou toalety, sprchy a elektřina. Tato možnost je ideální pro dobrodružnější a cenově výhodnější turisty, kteří chtějí být co nejblíže přírodě.

Pokud vyhledáváte pohodlí a soukromí, lze také najít mnoho soukromých apartmánů a domů k pronájmu v okolí Velkého bariérového útesu. Tyto možnosti jsou skvělé pro skupiny nebo rodiny, které chtějí mít vlastní kuchyňku a více prostoru během svého pobytu.

Každé ubytování v Queenslandu vám umožní snadný přístup k Velkému bariérovému útesu a jeho okolí. Města, jako je Cairns, také nabízejí různé vyhlídky, muzea a restaurace, abyste mohli prozkoumat a zažít místní kulturu.

Nezapomeňte si rezervovat své ubytování v předstihu, zejména pokud plánujete cestovat během turistické sezóny. Velký bariérový útes je jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů v Austrálii, a proto je zde vždy vysoká poptávka po ubytování.

V případě ubytování na Velkém bariérovém útesu si připravte svou kameru a plavky, protože se chystáte objevit jedno z nejúžasnějších a nejrozmanitějších přírodních divů na světě.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky