Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Arménie Selim Pass

Letenka Arménie Selim Pass


Selim Pass, Arménská klenotnice přírodní krásy

Arménie, země ležící na rozhraní Asie a Evropy, skrývá mnoho fascinujících přírodních míst a historických památek. Mezi nimi se nachází také Selim Pass, což je jedno z nejúchvatnějších míst v zemi. Tato nádherná horská průsmyková cesta je jedním z nejvyšších průsmyků v Kavkazu a nabízí úžasné výhledy na okolní krajinu.

Selim Pass, známý také jako Selimova louže, se nachází ve východní části Arménie, v provincii Vajoc Dzor. Je to historicky významné místo, které bylo součástí Hedžazské karavanní stezky, která spojovala Persii s Byzantskou říší. Tato cesta hrála klíčovou roli při obchodování a výměně zboží mezi těmito dvěma místy.

Průsmyk byl postaven v 14. století arménským králem Hethumem I. Jeho stavba byla značně složitá, protože musela překonat extrémní přírodní překážky, jako jsou strmé kopce a hluboké údolí. Avšak díky úsilí a dovednosti arménských stavitelů byl Selim Pass dokončen a stal se klíčovou součástí Hedžazské karavanní stezky.

Díky své významnosti a kráse, byl Selim Pass rozšířen dobovými arménskými panovníky a bylo postaveno několik klášterů a hrobek v okolí. Nejznámější z nich je klášter Selim, který se nachází v blízkosti průsmyku. Klášter je zřejmě nejvýše položeným klášterem v Arménii a nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a jezero Selim.

Pro návštěvníky je Selim Pass nejen historicky a kulturně zajímavé místo, ale také přírodní ráj. Lesy, horské vrcholky a horské potoky vytvářejí úžasnou scenérii, která pohlcuje každého návštěvníka. Tito, kteří mají rádi turistiku, mají jedinečnou příležitost procházet se po okolí a objevovat skryté krásy této oblasti.

Selim Pass je také oblíbeným místem pro milovníky adrenalinových aktivit. Milovníci horských kol mohou projet průsmykem a zažít vzrušující jízdu při sestupu po strmých svazích. Stejně tak, horolezci mají možnost zdolat okolní vrcholky a vychutnat si nádherný výhled.

Selim Pass je nepopiratelně jedním z nejvzácnějších pokladů přírody v Arménii. Jeho historický význam a ohromující krása přitahují návštěvníky z celého světa. Při plánování cesty do této fascinující země, by Selim Pass měl být na seznamu míst, které je třeba vidět. Je to jedinečná příležitost objevit kouzlo arménských hor a zároveň se ponořit do historie a kultury této země.


Ubytování Arménie Selim Pass


Selim Pass se nachází na historické Seznamovací stezce Gruzie-Arménie a je jedním z nejvýznamnějších míst pro turisty a cestovatele navštěvující Arménii. Leží v provincii Vajoc Dzor na jihozápadě země a spojuje dva hlavní regiony, Vajoc Dzor a Gegharkunik.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Selim Pass tak oblíbený, je jeho bohatá historie. Průsmyk existuje již od starověku a sloužil jako klíčové spojení mezi Arménií a Gruzií. Byl využíván pro obchod a obcházení obtížně přístupných horských oblastí. Na této trase byli také převáženi poutníci a poutníci pěšky, kteří směřovali k Arménskému klášteru Noravank.

Selim Pass je známý také díky svému starobylému kamennému mostu, který byl postaven v 14. století během panování knížat z Orbeliánské dynastie. Tento kamenný most je jedním z nejvýznamnějších středověkých staveb svého druhu v Arménii a je důkazem jejího technického a stavebního dědictví. Most je dlouhý 28 metrů a 5 metrů široký. Je to fascinující mistrovský kus řemesla a stále slouží jako důležitá součást místní infrastruktury.

Další zajímavou atrakcí v oblasti Selim Pass je karavanská šachta. V minulosti bylo důležité, aby se karavany cestující po Seznamovací stezce mohly zastavit a nabídnout ochranu a pohodlí pro poutníky. Karavanská šachta je kamenná budova se dvěma podlažími, která sloužila jako ubytování, stáje pro koně a místo pro obchodování s různými zbožími. Dnes je karavanské šachta otevřená pro návštěvníky, kteří se zde mohou seznámit s historií a životem v oblasti.

Selim Pass je také výchozím bodem pro několik turistických tras a pěších stezek v regionu. Turisté mohou vychutnat krásné výhledy na zasněžené hory, zelené údolí a nádhernou přírodu. Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je možné si pronajmout horská kola nebo se vydat na dobrodružství treku v horách.

Pokud se chystáte navštívit Arménii, nezapomeňte zařadit Selim Pass do svého itineráře. Je to fascinující místo s bohatou historií, nádhernou přírodou a příjemným prostředím pro outdoorové aktivity. Strávit několik dní v této oblasti vás nejen odpočine, ale také vám umožní objevit jedinečnou kulturu, tradice a krásu Arménie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Selim Pass


1. Co je to Selim Pass?
Selim Pass je horský průsmyk v Arménii, který se nachází mezi jezerem Sevan a údolím Debed, na trase spojující Jerevan s městem Tbilisi v Gruzii.

2. Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat na Selim Pass?
Nejlepší způsob, jak se dostat na Selim Pass, je autem nebo autobusem. Je možné si pronajmout auto v Jerevanu a projet celou trasu, nebo jet autobusem z Jerevanu do města Martuni a odtud pokračovat taxíkem.

3. Jaké jsou předpoklady pro cestu na Selim Pass?
Cestovatelé by měli být připraveni na horskou krajinu a extrémní podmínky. Cesta vede přes horské pasy a údolí, a proto je nutné mít dostatečné zásoby paliva, jídla a pitné vody. Dále je důležité mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

4. Jaký je výhled z Selim Pass?
Selim Pass nabízí úžasný výhled na okolní krajinu. Cesta vede přes hory a pohled na jezero Sevan a okolní vesnice je nádherný.

5. Kdy je nejlepší čas pro návštěvu Selim Pass?
Nejlepší čas pro návštěvu Selim Pass je od června do října. Během této doby jsou cesty obvykle v dobrém stavu a počasí je příjemné.

6. Co si vzít s sebou na cestu na Selim Pass?
Je důležité mít s sebou dostatečné zásoby potravin, vody, paliva a léků na případné zdravotní problémy. Dále vhodné oblečení a obuv, protože na Selim Pass bývá chladno a větrno.

7. Co dalšího mohu vidět při návštěvě Selim Pass?
Kromě krásného výhledu na okolní krajinu se zde nacházejí i historické památky, jako například karavanseraj z 14. století nebo starobylá brána z 18. století.

8. Jaká je délka cesty na Selim Pass?
Celá cesta z Jerevanu na Selim Pass trvá asi 3 hodiny. Vzdálenost mezi Jerevanem a průsmykem je asi 130 km.

9. Je možné projet Selim Pass v zimě?
V zimě je průsmyk Selim Pass obvykle uzavřen kvůli sněhovým pobytům a extrémním podmínkám. Je nutné se před cestou informovat o stavu cest.

10. Je na Selim Pass turistická infrastruktura?
Na průsmyku Selim Pass nejsou žádné restaurace ani ubytování, takže je lepší si připravit jídlo a pití a přenocovat v okolních vesnicích. Nicméně, pro turisty je zde zřízena informační tabule s historickými a kulturními informacemi.


Dovolená Arménie Selim Pass


Arménie je malebná země ležící v jižním Kavkaze mezi Evropou a Asií. Je známá svou bohatou historií, úchvatnou přírodou a kulturním bohatstvím. Mezi nejpůsobivější turistické atrakce patří například Selim Pass, který slouží jako důležitá spojnice mezi arménskými provinciemi Vajoc Dzor a Gegharkunik.

Selim Pass se nachází ve výšce přes 2 400 metrů nad mořem a tvoří přirozenou hranici mezi provinciemi Arménie. Tato horská průsmyková stezka byla původně vytvořena a využívána v průběhu zemětřesením postižené historie Arménie jako součást velkého obchodního traktu mezi Persií a Gruzii. Tato obchodní cesta hrála klíčovou roli ve výměně zboží, kultur a idejí mezi regiony.

Selim Pass, zvaný také Selimova karavanseráj, je středověký komplex budov postavený při průchodu Karakórumskou stezkou. Jedním z nejznámějších objektů v tomto komplexu je karavanseráj, který sloužil jako přístřeší pro karavany a obchodníky při jejich cestě z jednoho místa do druhého. Tato budova byla vybudována v polovině 14. století mongolským vládcem Ilkhanidy Hülegüem. Karavanseráj je postaven z přírodního kamene a jeho stavy jsou výjimečně dobře zachované.

Návštěva Selim Pass je jedinečným zážitkem a nabízí možnost poznat historickou, kulturní a přírodní bohatost Arménie. V oblasti kolem Selim Pass se nachází také několik malebných vesnic, které jsou známé svými tradičními horskými stavbami a pohostinnými obyvateli. Zdejší krajina je také nádherná, se svými zelenými horskými loukami, květinami a okouzlujícími výhledy na okolní hory.

Selim Pass je také oblíbeným místem pro turisty a milovníky horských túr. Existuje zde mnoho tras, které vám umožní procházet se překrásnou krajinou a objevovat její skryté poklady. Návštěvníci se mohou vydat na jednodenní nebo vícedenní túry do okolních hor, což je zážitek, který je těžké popsat slovy.

Pokud plánujete navštívit Arménii, určitě nezapomeňte zařadit Selim Pass do svého itineráře. Toto místo představuje spojení historie, kultury a přírodní krásy v jednom. Potkáte zde nejen překrásnou krajinu a úžasné stavby, ale také setkání s pohostinnými lidmi, kteří vám rádi ukážou svou jedinečnou zemi.

Procestujte Selim Pass a objevte krásy a příběhy tohoto historického místa v Arménii - země, která je plná pokladů a láká turisty z celého světa.


Počasí Arménie Selim Pass


Selim Pass je jedním z nejznámějších průsmyků v Arménii a slouží jako hlavní spojnice mezi provinciemi Sjunik a Vajoc Dzor. Nachází se v nadmořské výšce přes 2400 metrů nad mořem a je historicky významným místem pro obchod a cestování mezi kmeny.

Když se řekne Arménie a Selim Pass, první věc, která napadne, je výjimečnost jejich přírodní krásy. Každé roční období v této oblasti má své jedinečné kouzlo. Od zasněžených hor v zimě po plné zeleně v létě nabízí každé období návštěvníkům nádherné scenérie, které jsou obtížné popsat slovy.

V zimě je Selim Pass pokrytý silným sněhem a ledem. Cesty jsou uzavřeny a cestování přes průsmyk se stává náročné. Místní obyvatelé a turisté, kteří se odváží tuto cestu podniknout, se mohou těšit na horské sněhové vrcholky a zamrzlé jezera, která dodávají krajině tajemnou atmosféru.

Na jaře a v létě se Selim Pass transformuje na překrásnou zahradu. Hory jsou pokryté pestrou květinovou koberečkou a okolní krajina je pozoruhodně zelená. Cestovatelé v těchto obdobích mohou obdivovat rozmanitost flóry a fauny v oblasti. Pastviny plné dobytka zde lze spatřit, jak se pase na zelených svazích.

Podzim je také zajímavým obdobím pro návštěvu Selim Pass. Listnaté lesy okolo průsmyku se obarvují do různých odstínů červené, oranžové a žluté. Jedná se o barvitou podívanou, kterou nelze opomenout.

Kromě své krásy má Selim Pass také vliv na místní klima. Nachází se na hranici dvou provincií, které mají odlišné klimatické podmínky. V zimě je Selim Pass známý svými tvrdými mrazy a silnými větry. Průměrná teplota v zimních měsících se pohybuje kolem -10 °C. V létě jsou teploty příjemnější a dosahují průměrně 20 °C.

Přestože je Selim Pass krásným místem, je také známý svou náročností na cestování. Vzhledem k jeho výšce a nepřebádáním v zimě by měli cestovatelé plánovat cestování ve správném ročním období a mít na paměti případné povětrnostní podmínky, které by mohly ovlivnit jejich cestu.

Celkově vzato, Selim Pass je unikátní místo v Arménii, které nabízí nádherné scenérie po celý rok. Od zimy, kdy je pokryt sněhem, k jarním květinám, letním pastvinám a podzimnímu zbarvení listnatých lesů - každé roční období v Selim Pass má své půvab. Pokud máte rádi přírodu a krásné scenérie, Selim Pass by měl být na vašem seznamu míst, která chcete navštívit v Arménii.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky