Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Arménie Noravank

Ubytování Arménie Noravank


Noravank je malebné horské údolí v Arménii, které láká turisty svými úchvatnými scenériemi a bohatou historií. Nachází se v provincii Vayots Dzor a je domovem jednoho z nejvýznamnějších klášterů v zemi - kláštera Noravank.

Klášter Noravank je známý svou architekturou a umístěním na skalnaté soutěsce. Byl postaven ve 13. století a dodnes zůstává důležitým centrem arménského náboženského života. Jeho kamenné budovy jsou zdejší dominantou a skvěle ladí s okolní krajinou. Klášter je přístupný po schodech vytesaných ve skále a nabízí turistům skvělé výhledy na okolní hory a údolí.

Noravank není jen svatyní, je také turistickým centrem. Nedaleko kláštera se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování pro návštěvníky. Tyto hotely se nacházejí v přístupné vzdálenosti od kláštera a umožňují hostům prozkoumat okolní oblast na pěší túře nebo na kole.

Klášter Noravank se nachází ve vinohradnické oblasti Arménie, což z něj činí perfektní místo pro milovníky vína. Hosté zde mohou ochutnat místní produkci, degustovat arménská vína a zjistit více o vinohradnické tradici země. V okolí se také pořádají různé festivaly a akce spojené s vínem, což poskytuje turistům jedinečnou příležitost poznat místní kulturu a tradice.

Noravank je také ideálním místem pro milovníky přírody a outdoorové aktivity. Hory kolem kláštera nabízejí nespočet turistických tras a stezek, které jsou vhodné pro pěší turistiku i horskou cyklistiku. Návštěvníci mohou objevovat úchvatné vodopády, skalní útvary a malebná jezera, která se nacházejí v okolí. Právě tato překrásná příroda přitahuje turisty, kteří si rádi užívají klid a krásu horského prostředí.

Klášter Noravank a jeho okolí jsou nepřehlédnutelným místem při cestě po Arménii. Kombinuje krásu přírody, bohatou historii a možnost prozkoumávání místní kultury země. Ubytování v Noravanku je oblíbenou volbou mezi turisty a nabízí příjemné prostředí pro odpočinek po dlouhém dni plném objevování. Pokud plánujete navštívit Arménii, nezapomeňte zařadit Noravank na svůj seznam zastávek. Necháte se okouzlit jeho kouzlem a nádhernou atmosférou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Noravank


1. Jaké jsou vstupné poplatky do kláštera Noravank?
- Dospělí platí 1500 dramů (cca 110 Kč), děti a studenti 750 dramů (cca 55 Kč).
2. Kdy má klášter Noravank otevřeno?
- Klášter je otevřen každý den od 9:00 do 17:30 hodin.
3. Lze si v klášteře Noravank zakoupit suvenýry?
- Ano, na místě je malý obchod s tradičními arménskými suvenýry, jako jsou například keramika, šperky a kožešiny.
4. Je v klášteře Noravank možné fotografovat?
- Ano, fotografování a natáčení videí je povoleno. Pouze ve vnitřních prostorech kostela je zakázáno fotografování během bohoslužby.
5. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu kláštera Noravank?
- Nejlepší doba pro návštěvu je od jara do podzimu, kdy jsou přírodní scenérie v okolí kláštera nejkrásnější. V létě je však možné narazit na vysoké teploty a v zimě na silné sněhové srážky, které mohou mít vliv na přístupnost kláštera.
6. Lze v klášteře Noravank najít restauraci nebo stánky s občerstvením?
- Ano, přímo na místě se nachází několik stánků s občerstvením a restaurace s tradiční arménskou kuchyní.
7. Je v okolí kláštera Noravank možné najít ubytování?
- Ano, v okolí se nachází několik hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování v různých cenových kategoriích.
8. Jaká je vzdálenost kláštera Noravank od hlavního města Jerevanu?
- Klášter je vzdálen přibližně 120 km od Jerevanu, cesta trvá asi 2 - 2,5 hodiny jízdy.
9. Je třeba dodržovat nějaká speciální pravidla při návštěvě kláštera Noravank?
- Je respektovat místní zvyklosti a tradice, jako je například oblékání do slušivého oblečení a odložení klobouků v kostele. Dále je třeba dbát na dodržování klidu a nepřinášet do kostela potraviny nebo alkohol.
10. Jak se dostat z Jerevanu do kláštera Noravank?
- Nejlepší způsob, jak se dostat na místě, je pronajmout si auto se soukromým řidičem, což v Jerevanu není příliš drahé. Alternativou jsou také organizované zájezdy, pronájem motocyklu nebo skútru, nebo veřejná doprava jako autobusy nebo taxislužby.


Letenka Arménie Noravank


Arménské Noravank je fascinujícím místem s bohatou historií a neobyčejným architektonickým stylem. Tato památka, která se nachází na jihozápadě země v blízkosti města Jermuk, je oblíbenou atrakcí pro turisty z celého světa.

Noravank je klášter z 13. století, který byl postaven na místě původního kostela z 9. století. Toto místo je důležité pro arménskou křesťanskou tradici a zaujímá významné místo v historii země. Klášter byl založen v době, kdy byla Arménie politicky nestabilní a trpěla častými útoky. Noravank se stal centrem náboženského života a útočištěm pro lidi hledající ochranu.

Samotný klášter je přístupný pouze po úzkých a klikatých cestách, což je další příležitost pro turisty, kteří milují dobrodružství a chtějí si užít krásnou krajinu Arménie. Při příjezdu k Noravanku si člověk nemůže nevšimnout úžasného výhledu na okolní hory a údolí, které klidně přejde do blízkého přírodního parku Gnishik.

Klášter je postaven z hnědých a červených kamenných bloků, které spolu s křiklavou barvou přírodních skal vytvářejí ohromující kontrast. Architektura Noravanku je pozoruhodná svými hladkými liniemi a zdobenými výklenky. Návštěvníci si mohou odpočinout na dvorku, kde jsou starobylé stromy a trávníky, nebo se vydat na prohlídku kostela, který ukrývá několik nádherných fresk, které jsou vynikajícím ukázkou středověké arménské malby.

Pro milovníky přírody je Noravank opravdu rájem. Okolní krajina je plná skalních útesů a zahloubených kaňonů, které se tyčí nad údolím. Výlety do nedalekého přírodního parku Gnishik nabízejí možnost prozkoumávat horské stezky a pozorování místní flóry a fauny.

V současné době je Noravank významným duchovním a kulturním centrem. Každoročně se zde konají různé náboženské a společenské události, při kterých se místní obyvatelé a turisté shromažďují, aby oslavili a uctili tradice a historii Arménie.

Návštěva Noravanku je nezapomenutelným zážitkem. Tato místa mají velkou historickou a kulturní hodnotu a umocňují ji ještě impresivní přírodní krása okolí. Získejte letenky do Arménie a dejte se na cestu k tomuto úžasnému místu, které nabízí příležitost pro objevování, relaxaci a obohacení ducha svou bohatou historií a neuvěřitelnou přírodou.


Dovolená Arménie Noravank


Arménie je země s dlouhou historií a bohatou kulturou. Mnoho lidí však stále nepovažuje tuto zemi za hlavní turistickou destinaci. Nicméně, pokud hledáte neobvyklou a exotickou dovolenou, Arménie by mohla být pro vás skvělou volbou.

Arménie nabízí mnoho krásných přírodních scenérií a historických památek, které stojí za návštěvu. Mezi nejvýznamnější místa, která byste si neměli nechat ujít, patří klášter Noravank.

Klášter Noravank se nachází na úpatí masivu Drakhtik v jižní části Arménie. Jeho historie sahá až do 13. století, byl postaven na místě, kde dříve stávala menší kaple. Klášter je zasazen do malebného údolí, obklopený dramatickými červenými skalami - jedná se o jedno z nejkrásnějších míst v Arménii.

Klášter Noravank je velmi důležitým náboženským a kulturním centrem pro Armény. Pokud se sem vydáte, budete mít možnost obdivovat krásné architektonické prvky a unikátní sochy. Klášter je především známý pro svůj vysoký kamenný kříž zvaný Khachkar, který je považován za vrchol středověkého arménského kamenosochařství.

V okolí kláštera se nacházejí také další zajímavosti, které stojí za prozkoumání. Mezi ně patří skalní jeskyně Areni-1, která je známá svými archeologickými nálezy, včetně nejstarší dochované kožené boty na světě. V blízkosti se nachází také skalní hrobky a kazatelna Tatev, které jsou dalšími významnými památkami této oblasti.

Pokud se rozhodnete přijet do Arménie a navštívit klášter Noravank, měli byste si vyhradit alespoň jeden den na tuto exkurzi. Místem pro zastávku během vaší cesty by mělo být také malé město Areni, které je známé svými víny. Zde budete mít možnost ochutnat místní speciality, jako je například Areni víno.

Večer se můžete vrátit zpět do Jerevanu, hlavního města Arménie, které je vzdálené přibližně 120 km od kláštera Noravank. Jerevan nabízí bohatý kulturní a historický program, který doplní vaši cestu po zemi.

Arménie a její klášter Noravank nabízí unikátní zážitky a krásné scenérie. Pokud hledáte dovolenou mimo standardní turistické trasy, tato destinace by mohla být pro vás přesně to pravé. Takže neváhejte a vydajte se na dobrodružství do Arménie, kde objevíte bohatství historie, kultury a přírodních krás.


Počasí Arménie Noravank


Arménie je klenotem Zakavkazska. Nachází se v Jižní Asii mezi Tureckem, Ázerbájdžánem, Gruzií a Íránem. Arménie je malá země, ale kdo ji navštíví, uvědomí si, že nabízí tolik krásných a fascinujících míst, že se jednoduše nedá všechno vidět za jeden den. Noravank je jedním z těch míst, které byste si měli při návštěvě Arménie určitě nechat ujít.

Noravank se nachází na úpatí pohoří Gnishik, asi 120 km jižně od arménského hlavního města Jerevanu. Klášter byl postaven v 12. století a je jedním z nejkrásnějších architektonických skvostů Arménie. Noravank je znám pro svou vynikající architekturu, historii a také pro neuvěřitelně krásné okolí.

Arménie má extrémní podnebí, které se velmi liší v různých částech země. Noravank leží v oblasti s kontinentálním podnebím, kterému dominuje suché léto a studená zima. V létě se teploměr může vyšplhat až na 35 ° C, zatímco v zimě mohou být teploty velmi nízké, když sníh pokrývá celou krajinu. Proto je nejlepší navštívit Noravank v období od května do října, kdy jsou teploty příjemné a srážky nejsou tak časté.

Nejlepší čas pro návštěvu Noravanku je na podzim, kdy se listí barevně změní a vytvoří nádhernou kulisu pro tento klášter. Zatímco v letních měsících může být velmi horko a dusno, na podzim je zde ideální procházka. Navíc se můžete těšit na mnoho festivalů, které se konají v oblasti okolo Noravanku v té době.

Klášter se nachází v soutěsce, která byla vytvořena řekou Amaghu. Je obklopen řadou vrcholů, které dosahují výšek až 2 500 metrů. Nedaleko od kláštera najdete také malou vesnici, kde si můžete koupit množství výrobků místních řemeslníků a ochutnat skvělá místní jídla.

Navštívit Noravank vám umožní objevit skutečnou krásu Arménie. Můžete si užít klid a ticho kláštera, neuvěřitelnou architekturu a okouzlující scenérii, která ho obklopuje. Pokud tedy plánujete návštěvu Arménie, nezapomeňte zahrnout Noravank do vašeho seznamu atrakcí, které musíte navštívit.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky