Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Arménie Geghard Monastery

Dovolená Arménie Geghard Monastery


Arménie je země bohatá na historii a kulturní poklady a jedním z nejvýznamnějších a nejzajímavějších míst, které stojí za návštěvu, je klášter Geghard.

Klášter Geghard se nachází nedaleko hlavního města Jerevanu a je jedním z nejstarších klášterů v Arménii. Jeho vznik se datuje až do 4. století, kdy zde podle legendy byl ukryt kopí, kterým byl Ježíš Kristus proboden na kříži. To je také důvod, proč se klášter jmenuje Geghard, což v překladu znamená "kopí".

Klášter je vytesáný vysoko v horách a je obklopen skalami, což mu dodává výjimečnou atmosféru. Jeho architektura je mistrovským dílem středověké arménské architektury a je považována za jednu z nejlepších ukázek klášterního stavitelství.

Jedinečnost kláštera Geghard spočívá také v tom, že je částečně vytesáný do skály. Některé části kláštera jsou podzemní, včetně několika chodeb a jeskyní, které jsou dosud neobjevené a zůstávají tajemstvím.

Klášter má několik unikátních architektonických prvků, jako jsou vyřezávané kámen a fresky, které zachycují biblické scény. Jedna z nejznámějších částí kláštera je jeho hlavní chrám, který je věnován svatému Gavčím. Jde o působivý a malebný prostor s bohatě zdobenou střechou a východními průčelími.

Pro návštěvníky je zde také možnost vstoupit do kláštera a prozkoumat jeho interiér. Klášter byl částečně obnoven a je v něm několik muzeí, kde jsou vystaveny artefakty a umělecká díla. Jedním z nejvýznamnějších je relikviář, který byl objeven přímo v klášteře a obsahuje řadu cenných předmětů.

Geghard Monastery je také významným duchovním centrem. Kromě náboženských obřadů se zde také konají hudební a taneční festivaly, které přitahují návštěvníky z celého světa.

Arménie je známá svou bohatou historií, která je také součástí kláštera. Návštěva Geghard Monastery je zážitek, který navždy zůstane v paměti, a představuje nezměrnou hodnotu jako kulturní a historický poklad.

Pokud plánujete dovolenou v Arménii, neměli byste si nechat ujít návštěvu kláštera Geghard. Budete fascinováni jeho krásou, historií a duchovní atmosférou.


Letenka Arménie Geghard Monastery


Pokud plánujete návštěvu Arménie, tedy země, která je pokládána za kolébku křesťanství, měli byste určitě navštívit klášter Geghard. Tento klášter se nachází nedaleko hlavního města Jerevanu a patří mezi nejvýznamnější kláštery v Arménii.

Klášter byl založen v 4. století, avšak většina staveb a kamenných úprav byla vystavěna až v období 12. až 13. století. Celý komplex je vystavěn do skály a navíc je obklopen barbarštějším okolím plným hornatého terénu. Tato ojedinělá atmosféra je právě tím, co z kláštera dělá tak speciální místo.

Jednou z nejvýznamnějších památek v klášteře je Katholikon, starobylý kostel, jenž se nachází uvnitř skalního útvaru. Tento kostel byl postaven v 13. století a je hlavní modlitební místností kláštera. Zajímavostí tohoto kostela jsou výborně zachovalé fresky, které představují jedny z nejstarších původních maleb v Arménii.

Další zajímavou památkou, kterou rozhodně určitě nesmíte přehlédnout, je studna, která se nachází v sousedství kláštera. O této studni se říká, že její voda má zázračné vlastnosti a kdo z ní vypije, má následně přislíben zázrak.

Mezi další zajímavosti patří například také zvonice a řada kamenných skalních lodjí odpočinkového charakteru. Pokud se rozhodnete pro návštěvu kláštera Geghard, měli byste si určitě naplánovat dostatek času kvůli tomu, aby jste si mohli celý klášterní komplex užít v klidu a v pohodě.

Nejvhodnější období k návštěvě kláštera je od května do října, kdy teploty jsou příjemné na procházku po okolí. Svezte se a užívejte si krásy Arménie, která Vám nabídne tolik zajímavostí.


Počasí Arménie Geghard Monastery


Arménský klášter Geghard, známý také jako Monastery Geghard, je jedním z nejvýznamnějších historických a náboženských míst v Arménii. Nachází se v údolí řeky Azat a je zakotven ve skalách, což mu dodává jedinečný a tajemný vzhled.

Počasí v této oblasti je důležitým faktorem, který ovlivňuje návštěvu kláštera. Jeho poloha v nadmořské výšce 1 500 metrů nad mořem a chráněná poloha ve skalách přináší specifické klima.

Geghard Monastery je obklopen okolními horami a ve vstupní části údolí, což znamená, že je zde relativně chladněji než v ostatních oblastech Arménie. V zimních měsících, zejména v prosinci, lednu a únoru, se zde teplota pohybuje okolo 0°C a navzdory krásnému vzhledu klášterních budov pokrytých sněhem, může být návštěvníkům dost chladno. Je tedy důležité, aby návštěvníci měli s sebou teplé oblečení a vhodné obutí.

Na jaře a na podzim, zejména v dubnu, květnu, září a říjnu, je počasí v klášteře Geghard méně extrémní. Teploty jsou příjemné s průměrnými teplotami kolem 15 až 20°C. V těchto obdobích je to ideální čas k návštěvě kláštera, kdy můžete obdivovat jeho krásné zahrady a historickou architekturu bez velkého tepla nebo chladu.

Letní měsíce červen, červenec a srpen jsou obvykle nejteplejší a suché. Teploty se mohou vyšplhat až na 30°C nebo vyšší. Přestože mohou být letní měsíce teplé, výhodou je, že klášter je oázou klidu a chladu díky stinným skalám a okolnímu stromoví. Návštěvníci si mohou užít nádherné výhledy na údolí a nedalekou řeku Azat.

Celkově platí, že Arménie má kontinentální klima s teplými lety a chladnými zimami. Klášter Geghard tedy bude ovlivněn tímto klimatem a při plánování návštěvy je důležité vzít v úvahu teploty a povětrnostní podmínky.

Navzdory různým povětrnostním podmínkám je klášter Geghard Monastery neuvěřitelně působivý a impozantní bez ohledu na počasí. Jeho historická hodnota a umístění ve skalách představují jedinečné zážitky pro každého návštěvníka.


Ubytování Arménie Geghard Monastery


Geghard Monastery je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších klášterů v Arménii. Nachází se v údolí řeky Azat, asi 40 kilometrů od hlavního města Jerevanu. Tento klášter je významným kulturním a náboženským centrem a byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO.

Geghard Monastery je zasazen do skalního masivu, což mu dodává zvláštní atmosféru. Jeho původní název byl Ayrivank, což ve volném překladu znamená "klášter proudu". Název byl později změněn na Geghard, což znamená "kopí" v arménštině, podle kopí, kterým byl zraněn Ježíš Kristus.

Klášter je známý svými záhadnými skalními jeskyněmi a mystickou atmosférou, která přitahuje mnoho turistů. Vstupující do kláštera jsou fascinováni nádhernou architekturou, sochařskými detaily a výrazným uměleckým dílem, které zdobí jeho interiér.

Geghard Monastery byl založen v 4. století, ale v průběhu času bylo k němu přistavěno několik dalších budov a chodeb. Klášter je známý svou vodní kaplí, která byla vytesána přímo do skály. Její stropy a stěny jsou zdobeny nádhernými reliéfy, které zobrazují biblické scény a světce.

Další zajímavou atrakcí v klášteře Geghard je Gavazan, sloup zvonice, který je přikotvený k zemi pomocí železného řetězu. Gavazan je považován za symbol stability kláštera. Místní legenda praví, že jakmile se sloup zvonice osvobodí z řetězu, přijde Arménii velké neštěstí.

Geghard Monastery hostí také řadu církevních slavností a festivalů, které přitahují mnoho věřících z celé Arménie i zahraničí. Turisté se zde mohou zúčastnit bohoslužeb, poslouchat zpěv mnichů a objevovat tajemství tohoto nádherného kláštera.

Pokud se rozhodnete navštívit Geghard Monastery, mějte na paměti, že je to stále aktivní klášter. Respektujte tedy místo a nastavená pravidla. Zároveň nezapomeňte ochutnat tradiční arménské jídlo, které je zde k dispozici. Arménská kuchyně je známá svými výtečnými chutěmi a klášterní prostředí vám může poskytnout jedinečný zážitek při poznávání tradiční kultury této země.

Geghard Monastery je skutečně jedinečným místem, které nabízí návštěvníkům možnost poznat hloubku a krásu arménského náboženského života. Jeho historie, architektura a atmosféra ho řadí mezi nejkrásnější kláštery na světě. Pokud se rozhodnete navštívit Arménii, určitě neváhejte a zamiřte do Geghard Monastery.


Nejčastější dotazy a odpovědi Arménie Geghard Monastery


1. Jak se dostanu do Geghard Monastery?
Odpověď: Geghard Monastery se nachází asi 40 km východně od Jerevanu a nejlepší způsob, jak se tam dostat, je buď jet autobusem z Jerevanu, nebo si pronajmout auto.

2. Je vstup do Geghard Monastery zdarma?
Odpověď: Ne, vstup do Geghard Monastery je zpoplatněn.

3. Jakou částku za vstup musím zaplatit?
Odpověď: Pokud jste turista z ciziny, musíte zaplatit 1 500 dramů (cca 4 USD), pokud jste arménský občan, můžete vstoupit zdarma.

4. Jaké jsou otevírací hodiny Geghard Monastery?
Odpověď: Geghard Monastery je otevřen v zimě (prosinec až březen) od 10:00 do 16:00, v letních měsících (duben až listopad) se otevírací doba prodlužuje na 9:00 a končí v 17:00.

5. Které jsou nejlepší dny v týdnu k návštěvě Geghard Monastery?
Odpověď: Nejlepší dny k návštěvě jsou v týdnu úterý a středa, kdy je v klášteře méně návštěvníků.

6. Kolik času je potřeba na prohlídku kláštera?
Odpověď: Na prohlídku kláštera si dejte 1-2 hodiny.

7. Je vstup zakázán pro děti?
Odpověď: Ne, vstup do kláštera není zakázán pro děti.

8. Je v klášteře možné fotografovat?
Odpověď: Ano, v klášteře lze fotografovat.

9. Můžu se v klášteře ubytovat?
Odpověď: Ne, v klášteře není možné se ubytovat.

10. Jaké další památky jsou poblíž kláštera?
Odpověď: V blízkosti kláštera jsou další zajímavé památky jako Garni Temple, Azat Canyon a Azhdahak Mountain.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky