Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Argentina Iguazú Falls

Ubytování Argentina Iguazú Falls


Argentina Iguazú Falls, neuvěřitelná přírodní krása v samém srdci Jižní Ameriky, přitahuje každý rok tisíce turistů ze všech koutů světa. Tyto úchvatné vodopády se nacházejí na hranici mezi Argentinou a Brazílií a jsou představovány 275 seskupenými vodopády táhnoucími se na délku 2,7 km. Navštívít Argentinu Iguazú Falls je zážitek, který si rozhodně nechcete nechat ujít.

Když se chystáte na dovolenou u vodopádů Iguazú, jednou z největších otázek je, kde se ubytovat. V oblasti vodopádů je několik možností ubytování, které se liší v ceně, pohodlí a blízkosti k vodopádům.

Nejbližší a nejluxusnější možností je pobyt v exkluzivních luxusních hotelech, které se nacházejí v jeho těsné blízkosti. Tyto hotely nabízejí dokonalý komfort a prvotřídní služby pro náročné hosty. Kromě pokoje můžete využívat i další vybavení, jako jsou bazény, lázně, restaurace a fitness centra. Nicméně, pokud hledáte cenově dostupnější možnosti, existuje mnoho dalších hotelů a penzionů v okolí, které nabízejí pohodlné a cenově dostupné ubytování.

Další zajímavou možností ubytování v blízkosti vodopádů je přístřešek nebo kempování v národním parku. Tato možnost je ideální pro ty, kteří si chtějí užít přírodu a zároveň ušetřit peníze na ubytování. Národní park Iguazú nabízí dobře vybavené kempy a přístřešky, které umožňují turistům strávit noc v srdci přírody. Nicméně, musíte si uvědomit, že tento druh ubytování je omezený a je třeba rezervovat předem.

Někteří lidé se rozhodnou pro ubytování v okolních městech, jako je Puerto Iguazú, které se nachází ve vzdálenosti pouhých 15 km od vodopádů. Tento městský a klidný prostředí nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a apartmánů pro různé rozpočty a preference.

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete zůstat v luxusním hotelu, přístřešku v národním parku nebo v okolním městě, by mělo být vaším cílem dosáhnout nedotčeného přírodního ráje, který Argentina Iguazú Falls nabízí. Je důležité si uvědomit, že místo, které si vyberete pro ubytování, bude mít vliv na to, jak budete moci vychutnat a prozkoumat krásu vodopádů.

Při plánování vaší dovolené v Argentina Iguazú Falls nezapomeňte vzít v úvahu také další věci, jako jsou výlety, které budete chtít dělat ve vašem volném čase. Existuje mnoho aktivit, které můžete podniknout, jako je jízda na člunu pod vodopády, procházky po stezkách přírodního parku a návštěva přilehlých oblastí.

Argentina Iguazú Falls je skutečně jedním z nejkrásnějších a nejsilnějších přírodních zázraků na světě, který nabízí nádherný a nezapomenutelný zážitek pro každého návštěvníka. Bez ohledu na to, které ubytování si vyberete, jistě zde vybudujete vzpomínky na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Iguazú Falls


1. Jaký je nejlepší čas na návštěvu vodopádů Iguazú?
- Nejlepší čas na návštěvu je od července do září, kdy je nejsuchější období v roce a vodopády jsou nejjasnější.

2. Jak se dostat k vodopádům Iguazú?
- Nejlepší možností je letadlem do letiště Foz do Iguaçu v Brazílii nebo do letiště Puerto Iguazú v Argentině. Z letiště je možné si objednat transfer nebo využít taxislužby.

3. Kolik trvá návštěva vodopádů Iguazú?
- Záleží na tom, co chcete vidět. Pro pohled na argentinckou stranu vodopádů byste měli počítat s návštěvou alespoň jednoho dne, pro brazilskou stranu až dva dny.

4. Jaká je cena vstupenek do národního parku?
- Cena vstupenky se liší podle národní parku. V roce 2021 stojí vstup do argentinského národního parku 800 argentinských pesů a do brazilského národního parku 104 brazilských realů.

5. Kdy je největší nápor turistů?
- Největší nápor turistů je v období brazilských a argentinských prázdnin, od prosince do ledna a v červenci a srpnu. V ostatních obdobích je návštěva méně přeplněná.

6. Je možné si zapůjčit průvodce?
- Ano, je možné si zapůjčit průvodce v národních parcích. Průvodcové mluví různými jazyky a jejich služby jsou zpoplatněny.

7. Je nutné se před návštěvou očkovat?
- Očkování není povinné, ale pro návštěvu v oblastech s vysokým rizikem žluté zimnice je doporučeno očkování alespoň deset dní před odjezdem.

8. Jaké jsou doporučené oblečení a výbava?
- Doporučuje se pohodlné oblečení a boty na chůzi, okrajovou pokrývku hlavy, sluneční brýle a sluneční krém s vysokým ochranným faktorem. Místem s sebou noste také vodu a malé občerstvení.

9. Lze se koupat v řece pod vodopády?
- Kvůli velkému množství vydatného proudění a svislému nárazu vody je koupání pod vodopády zakázáno pro bezpečnost turistů.

10. Jaké další atrakce jsou kolem vodopádů Iguazú?
- V okolí vodopádů jsou např. paragliding, rafting, navštívit můžete též Národní park Yvytyruzú nebo Národní park Nahua-Parque Provincial Moconá.


Dovolená Argentina Iguazú Falls


Argentina je země plná přírodních krás a zvláště jedno místo určitě stojí za návštěvu: vodopády Iguazú Falls. Tyto vodopády jsou největšími v Jižní Americe a jsou také jedním z nejnavštěvovanějších turistických cílů Argentiny.

Iguazú Falls se nacházejí na hranici mezi Argentinou a Brazílií, v blízkosti města Puerto Iguazú. Na argentinské straně je vodopádů více než 275 a jsou součástí národního parku Iguazú, který byl zapsán na seznam UNESCO. Na brazilské straně je k vidění asi 80 vodopádů.

Největší exkurze k vodopádům samotným zabere návštěvníkům celý den, a proto je vhodné si naplánovat cestování s dostatečným časovým polštářem. V parku jsou zřízeny trasy, které vedou podél řeky a umožňují turistům vychutnat si krásy vodopádů zblízka – včetně zážitku pod deštěm, protože proud proudících vod mnohdy při mohutném pádu vytváří mračna pršící vodu.

Kromě toho se v národním parku nachází mnoho dalších turistických atrakcí. Patří mezi ně například chůze po mostech se skvělým výhledem, lodní výlety podél řeky Paraná, rafting, safari v deštném lese a další.

Pokud se chystáte návštěvu této oblasti, doporučuje se být v dobré kondici. Stezky jsou sice dobře udržované, ale podnebí v této oblasti může být horké a vlhké. Našlapat několik kilometrů po chůzi v lese může být náročné, takže si s sebou vezměte dostatek vody a pohodlné boty.

V národním parku se také nachází mnoho příležitostí k ochutnávání místní kuchyně. Mezi nejoblíbenější nápoje patří maté, který se pije ze speciálního kalíšku a válečku. Můžete také ochutnat místní masová jídla, nejčastěji se jedná o králičí, lososové nebo bivolí maso.

Iguazú Falls jsou něčím, co prostě nelze popsat slovy. Toto místo je třeba vidět na vlastní oči. Nabízí krásu, adrenalin a mnoho dalších zážitků, a to vše v jednom balení. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou, Argentina s vodopády Iguazú Falls je přesně to, co potřebujete.


Letenka Argentina Iguazú Falls


Možná uvažujete o plánování výletu do Jižní Ameriky. Pokud ano, nezapomeňte zařadit na svůj seznam míst k návštěvě neuvěřitelně krásné vodopády Iguazú. Tento úžasný přírodní zázrak nalézáte na hranicích Brazílie, Paraguaye a Argentiny. Nejsnadnější způsob, jak se dostat ke všem nejlepším výhledům, je zakoupit si letenku do argentinského města Puerto Iguazú, vzdáleného jen několik kilometrů od samotných vodopádů.

Letenky do Puerto Iguazú můžete najít například na internetu nebo v některé z cestovních kanceláří specializujících se na cesty do Jižní Ameriky. Stejně tak si můžete najít letenky s více přestupy nebo s delšími cestovními dobami, které jsou obvykle levnější.

Jednou z hlavních výhod návštěvy vodopádů Iguazú na argentinské straně je jejich nebezpečně krásný pohled. Celkem 275 vodopádů se setkává na místě, kde řeka Iguazú vytváří hluboké kaskády, které jsou opravdu dech beroucí. Díky tomu platí tyto vodopády za jedno z nejnavštěvovanějších míst na celém Jižním kontinentu.

Pokud si zakoupíte vstupenku na samotné vodopády, budete moci projít celou oblastí a navštívit nejrůznější vyhlídkové plošiny nabízející nezapomenutelný výhled na úžasnou scenerii, kterou tvoří vodopády. Můžete tak vidět celý tento úchvatný vodní svět, od obrovských kaskád spletitých vodopádů až po klidné říční náplavy. V národním parku se nachází i řada zábavních atrakcí, jako například bondův obchůdek, díky němuž se budete moci procházet po ostrově s výhledy na všechny vodopády.

Pokud byste chtěli strávit více času prozkoumáváním regionu, nebudete zklamáni. Kolem parku je řada dalších zajímavých míst k návštěvě, jako například národní park Iberá nebo projekt „Three Frontiers“, který označuje místo, kde se setkávají hranice Brazílie, Paraguaye a Argentiny.

Vzhledem k rozsáhlosti oblasti vodopádů Iguazú je obtížné sestavit komplexní plán pro všechna místa, která byste chtěli vidět. Mnoho různých zdrojů na internetu vám však může poskytnout velmi cenné informace, společně s tipy a triky, jak si vychutnat tuto nádhernou oblast v co největší míře.

Vodopády Iguazú představují jedno z nejkrásnějších a nejneuvěřitelnějších přírodních divů na světě a bezesporu stojí za návštěvu. Pokud byste chtěli cestovat do Jižní Ameriky, zvažte zakoupení letenky do argentinského Puerto Iguazú, abyste si mohli užít nevšední krásu vodopádů Iguazú.


Počasí Argentina Iguazú Falls


Iguazú Falls jsou jednou z nejznámějších a nejkrásnějších přírodních památek na světě. Nacházejí se na řece Iguazú na hranicích Argentiny a Brazílie. Tyto vodopády jsou obklopeny deštným pralesem, který společně s unikátní krajinou vytváří jedinečné a ohromující panoráma.

Kromě své překrásné přírody jsou Iguazú Falls také velmi známé svým nestálým a často extrémním počasím. Argentina, země, která tyto vodopády zděluje s Brazílií, leží v jižní polovině Jižní Ameriky a má velmi rozmanité klima. Vzhledem k rozloze země se v Argentině setkáváme s různými klimatickými podmínkami, od tropických deštných lesů v severu až po polární podnebí na jihu.

Region okolo Iguazú Falls je známý svým vlhkým tropickým podnebím. V průběhu roku zde spadne velké množství srážek, a proto tato oblast patří mezi nejdeštivější místa na planetě. Průměrný roční úhrn srážek zde dosahuje až 1 800 milimetrů. To znamená, že voda z vodopádů je po většinu roku značným proudem, a to je právě to, co dělá z Iguazú Falls něčím takím zvláštním.

V zimních měsících v Argentině, které připadají na červenec a srpen, je průměrná teplota kolem 20 °C přes den a kolem 10 °C v noci. Srážky jsou během této doby nižší, což znamená, že návštěvníci mohou očekávat méně deště a menší množství vody na vodopádech. Nicméně, i během zimy zůstávají Iguazú Falls impozantním a ohromujícím zážitkem.

Naopak v letních měsících, které připadají na prosinec až únor, se teploty mohou vyšplhat až na 35 °C a vyšší. Tyto měsíce jsou také nejdeštivější a průměrný úhrn srážek může dosahovat až 200 milimetrů za měsíc. V tomto období jsou vodopády na svém vrcholu a jsou doprovázeny bourlivým proudem vody, který je nádherným a ohromujícím pohledem.

Iguazú Falls jsou přírodním divem, který by si měl každý člověk alespoň jednou za život prohlédnout. Bez ohledu na počasí, které zde může být velmi proměnlivé, je tato přírodní památka vždy úchvatná a působivá. Ať je to v horkých letních měsících nebo ve vlhkém období dešťů, návštěvníci mají možnost zažít jedinečnou přírodní krásu, která je přítomná v každém ročním období.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky