Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Angola Quiçama National Park

Nejčastější dotazy a odpovědi Angola Quiçama National Park


Podobné dotazy:

1. Co je Angola Quiçama National Park?
2. Kde se park nachází?
3. Jaký je vstup do parku?
4. Jaké jsou nejlepší aktivity, které v parku mohu dělat?
5. Jaké jsou ceny za ubytování v parku?
6. Kdy je nejlepší čas navštívit park?
7. Je v parku možné spat v kempech nebo v chatkách?
8. Jaké zvířata mohu v parku vidět?
9. Je v parku možné si najmout průvodce?
10. Jaký je celkový rozloha parku?

Odpovědi:

1. Angola Quiçama National Park je národní park v Angole, který je známý pro svou rozmanitou faunu a floru.
2. Park se nachází asi 70 km jihozápadně od hlavního města Angoly, Luandy.
3. Vstup do parku se platí - cena se liší podle věku a národnosti návštěvníka.
4. V parku je možné podniknout safari, procházky, cyklistiku a pozorování ptáků.
5. Ceny ubytování se liší podle typu ubytování: camping a chatky jsou levnější než luxusní lodges.
6. Nejlepší čas pro návštěvu parku je v období sucha, od června do září.
7. V parku jsou k dispozici kempy a chatky.
8. V parku můžete vidět řadu zvířat, jako jsou například prasata, hrochy, krokodýli, antilopy a sloni.
9. Ano, je možné si najmout průvodce, pokud si přejete zlepšit své znalosti o parku a jeho zvířatech.
10. Rozloha parku je asi 9 600 kilometrů čtverečních.


Počasí Angola Quiçama National Park


Angola, země ležící na západě Afriky, je známá svou překrásnou přírodou a pestrou divokou zvěří. Jedným z nejvýznamnějších chráněných území v Angole je Quiçama národní park, který se nachází ve stejnojmenné provincii.

Quiçama národní park je obrovské chráněné území, které se rozkládá na ploše 9 600 kilometrů čtverečních. Je domovem více než 300 druhů zvířat, včetně slonů, lidoopů, vzácných druhů ptáků a velké škály dalších savců. Pro milovníky přírody je to skutečný ráj.

Ale nejdůležitější vlastností tohoto národního parku je jeho různorodé klima. Angola trpí silným tropickým podnebím, které se projevuje teplými a vlhkými léty a mírnými a suchými zimami.

Během letních měsíců (září až květen) se teploty v Quiçama národním parku pohybují kolem 30 °C a obloha je zpravidla bez mraků. Toto období je také charakterizováno sezónními dešti, které naplňují řeky a vytvářejí malebné vodní toky, které obklopují celý park.

Zimní měsíce (červen až srpen) přinášejí s sebou mírnější teploty okolo 20-25 °C a téměř žádné srážky. Národní park během této doby získává suchý a křehký charakter, kdy se mnoho řek a jezer zmenšuje nebo úplně vysychá. Nicméně, to neznamená, že zvířata utíkají. Naopak, sloni a jiné nepostradatelné druhy se sdružují kolem málo dostupných vodních zdrojů, kde je možné je pozorovat v hojném počtu.

Je důležité si uvědomit, že Quiçama národní park se ocitl pod vlivem občanské války, která trvala více než 27 let. Během této doby bylo stádečko slonů, které park obývalo, téměř vyhubeno. Nicméně, s obnoveným mírem v Angole, se park začal rozvíjet a získal zpět svou původní krásu a bohatství.

Dnes je Quiçama národní park cenným místem pro turisty, kteří chtějí objevovat jedinečnou přírodu a divokou zvěř Angoly. Je zde také příležitost seznámit se s místními kulturami a tradicemi prostřednictvím setkání s místními komunitami.

Celkově lze říci, že počasí v Quiçama národním parku je velmi rozmanité a závisí na sezóně. Bez ohledu na to, kdy navštívíte tento úchvatný národní park, můžete si být jisti úchvatnou krajinou a bohatým pozorováním zvěře. Je to místo plné překvapení a dobrodružství, které stojí za návštěvu.


Dovolená Angola Quiçama National Park


Angola je jednou z nejvíce neobjevených afrických destinací a Quiçama National Park je jedním z nejzajímavějších míst v této zemi. Park leží nedaleko města Luanda a je nejen útočištěm pro mnoho zvířat, ale také nabízí mnoho aktivit pro turisty a cestovatele.

Nejlepší doba k návštěvě Quiçama National Parku je během suchého období od května do října. Během tohoto období se můžete těšit na krásné slunečné dny s příjemnými teplotami. Díky suchému období zvířata migrují ke zdrojům vody, což znamená, že budete mít větší šanci vidět slony, nosorožce, levharti, žirafy a další druhy zvířat.

Park nabízí několik možností ubytování. Můžete si vybrat mezi luxusním resortem s výhledem na oceán nebo slevou pro lidi s menším rozpočtem v kempu. K dispozici jsou také turistické procházky nebo jízdy na koních a projížďky na člunech pro ty, kteří chtějí prozkoumat park víc.

Jedním z hlavních lákadel parku je navštívit místní sloní rehabilitační centrum. Toto centrum se zaměřuje na péči o slony, kteří byli zraněni pytláky nebo v jiném konfliktu s lidmi. Také zde můžete vidět slony v přírodním prostředí a dokonce se s nimi projíždět.

Další zajímavou aktivitou v parku je pozorování ptáků. Quiçama National Park byl prohlášen za "Important Bird and Biodiversity Area (IBA)" Mezinárodního svazu ochrany přírody, takže zde najdete mnoho druhů ptáků, které nelze najít jinde v Angole.

Kromě aktivit uvnitř parku můžete také navštívit nedaleké pláže, kde si můžete užívat relaxaci a vodní sporty. Místní lidé jsou také přátelští a přivítají turisty s otevřenou náručí.

V Quiçama National Park čekají turisty skvělé zážitky a nezapomenutelné dovolené v srdci Angoly. Od krásných slunečních dnů po neuvěřitelnou přírodu a fascinující zvířata, park nabízí vše, co potřebujete k tomu, abyste si užili skvělý odpočinek.


Letenka Angola Quiçama National Park


Angola is a beautiful country located in the southern part of Africa. It is known for its rich history, diverse culture, and vast wildlife. One of the top destinations for tourists is the Quiçama National Park, which is located in the Bengo province. The park covers an area of 9,600 square kilometers and is home to a variety of flora and fauna.

Getting to Quiçama National Park is easy thanks to the many flights that are available. You can book a flight from your country to Angola's capital, Luanda, and then take a domestic flight to the nearby city of Caxito. From there, you can hire a taxi or rent a car to go to the park. The journey from Caxito to the park takes about two hours, and the roads are in good condition.

Once you arrive at Quiçama National Park, you will be amazed by the beauty of the landscape and the abundance of wildlife. The park is home to elephants, zebras, giraffes, lions, leopards, and many other animals. You can go on a game drive and see these animals up close, or you can take a walking safari and explore the park on foot.

The park is also home to over 400 species of birds, making it a paradise for birdwatchers. Some of the birds you can see include the black-faced sandgrouse, the African fish eagle, and the Lilac-breasted roller. There are also several rivers and lakes in the park, which are home to hippos and crocodiles.

The best time to visit Quiçama National Park is during the dry season, which runs from June to September. During this time, the animals gather around the few remaining water sources, making it easy for visitors to spot them. However, the park is open all year round, and each season has something unique to offer.

In conclusion, if you are planning a trip to Angola, Quiçama National Park should be on your list of places to visit. It is a beautiful park that offers a unique experience for visitors. Book your flight today and get ready for an adventure of a lifetime in one of the most beautiful parks in Africa.


Ubytování Angola Quiçama National Park


Quiçama National Park je jedním z nejznámějších a nejkrásnějších národních parků v Angole. Nachází se v jihozápadní části země, nedaleko hlavního města Luanda. Park, který byl vyhlášen národním parkem v roce 1957, má rozlohu téměř 9 650 čtverečních kilometrů a patří mezi největší chráněné oblasti v Angole.

Jedním z hlavních důvodů, proč je Quiçama National Park tak populární, je jeho rozmanitá a bohatá fauna a flóra. Park je domovem pro mnoho vzácných a ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, lva, nosorožců, buvolů, leopardů a mnoha dalších. Je to oáza pro ekologicky citlivé druhy, které potřebují chráněné prostředí pro přežití.

Park je také známý pro svou bohatou a rozmanitou vegetaci. Nachází se zde rozlehlé travnaté pláně, pralesy a břehy řeky Cuanza, které poskytují ideální prostředí pro rostliny a živočichy. Tato oblast je také domovem mnoha endemických druhů, které se nevyskytují nikde jinde na světě.

Pro turisty, kteří se rozhodnou navštívit Quiçama National Park, je k dispozici řada možností ubytování. Mnoho turistických resortů a kempů nabízí komfortní ubytování s veškerými moderními vybaveními. Turisté se mohou rozhodnout buď pro luxusní plně vybavené chaty s veškerými prostředky, nebo se mohou rozhodnout pro kempování, které nabízí jedinečný zážitek v přírodě.

Pro milovníky dobrodružství a akčních sportů je v parku také možnost organizovaných safari, pěších túr a jízdy na kole. Návštěvníci si mohou vychutnat krásu a majestátnost parku při procházkách v divočině, pozorování zvířat, rybaření a mnoha dalších aktivitách, které park nabízí.

Quiçama National Park je pro turisty vskutku jedinečným a nezapomenutelným místem. Je to ráj pro přírodovědce, dobrodruhy a milovníky divoké přírody. Tento park je důležitým krokem v ochraně přírodního dědictví Angoly a zároveň nabízí turistům možnost objevovat a vychutnávat si krásy angolské divočiny. Pokud si plánujete návštěvu Angoly, nezapomeňte zahrnout Quiçama National Park do svého itineráře a zažít nezapomenutelné dobrodružství v krásném prostředí tohoto národního parku.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky