Snažíte se najít nejekonomičtější let?

Albánie Syri i Kalter (Modré oko)

Počasí Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie je země bohatá na krásnou přírodu a zajímavá místa, která stojí za návštěvu. Mezi jedno z nejzajímavějších a nejkrásnějších míst v této zemi patří Syri i Kalter, neboli Modré oko.

Syri i Kalter je přírodní jezero, které se nachází v jihovýchodní části Albánie, nedaleko města Saranda. Jeho název pochází z albánského jazyka a znamená "Modré oko". Působivá modrá barva vody a okolních skal přitahuje turisty z celého světa.

Jezero je vytvořeno jako přirozená hluboká propast s výrazným zázemím. Nachází se ve skalnatém terénu s bujnou vegetací a velkým množstvím vodopádů. Modrá barva jezera je způsobena jasně modrým světlem, které se odráží od dna a vzniká tak optický klam. Tato barva jezera je úžasná a nepoznaná, zvláště ve slunečných dnech, kdy je kontrast mezi modrou barvou vody a zelení okolní vegetace neobyčejný.

Syri i Kalter je oblíbenou destinací pro milovníky turistiky a přírodních krás. Okolní krajina je spektakulární a nabízí mnoho možností pro pěší turistiku a prozkoumávání. Návštěvníci se také mohou vydat na plavbu po jezeře, aby si užili krásu a klid místa z jiné perspektivy.

Je zde také možnost potápění a objevování podvodního světa jezera. Díky krystalicky čisté vodě je možné spatřit pestrý život ryb a rostlin, které obývají toto jezero.

Jako jedna z hlavních turistických atrakcí je Syri i Kalter během letních měsíců velmi rušný. Místní obyvatelé i návštěvníci sem přicházejí, aby si užili krásného počasí a klidu, který toto místo nabízí. Je to ideální místo k relaxaci a zkvalitnění volného času.

Počasí v Albánii je v letních měsících teplé a slunečné. Průměrné teploty se pohybují kolem 25-30 °C a návštěvníci si tak mohou užívat příjemného tepla a slunečního svitu při procházkách okolím jezera. Voda je také dostatečně teplá na osvěžení a koupání.

Zimní období v Albánii je chladnější s průměrnými teplotami kolem 10-15 °C. Turistika se v této době může stát trochu náročnější kvůli deštivému počasí a vyššímu stavu vody v jezeru. Nicméně, i během zimních měsíců může být Syri i Kalter fascinujícím místem pro návštěvu kvůli malebným zimním scenériím.

Syri i Kalter je skutečnou perelou Albánie a magnetem pro milovníky přírody. Jeho krásná modrá voda a úchvatná okolní krajina nabízí návštěvníkům unikátní zážitek. Takže pokud se chystáte navštívit Albánii, určitě nezapomeňte navštívit Syri i Kalter a vychutnat si jeho překrásné počasí a magické prostředí.


Ubytování Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Albánie se stala v posledních letech velmi populární turistickou destinací. A jedním z největších lákadel této země je Syri i Kalter, neboli Modré oko - krásné jezero, které je obklopené zelenými lesy a nedaleko se nachází řada zajímavých památek. Pokud plánujete návštěvu Syri i Kalter, je nutné si předem zajistit ubytování. V tomto článku vám představíme několik možností, které v této oblasti najdete.

Jedním z nejlepších ubytovacích zařízení v okolí Syri i Kalter je hotel Syri i Kalter Resort. Tento hotel se nachází jen pár minut chůze od Modrého oka a nabízí pohodlné ubytování v moderně zařízených pokojích. Pokud hledáte luxus a komfort, je toto ideální volba. Kromě toho v hotelu najdete také restauraci, kde si můžete vychutnat tradiční albánskou kuchyni.

Další možností ubytování v této oblasti je penzion Green Lake. Tento rodinný penzion se nachází jen pár kilometrů od Modrého oka a nabízí pohodlné a útulné pokoje v rustikálním stylu. Penzion je obklopen krásnou přírodou, která je ideální pro odpočinek a relaxaci.

Pokud hledáte levnější možnosti ubytování, můžete se rozhodnout pro některý z kempů v okolí Modrého oka. Kemp Syri i Kalter Camping nabízí velké stany, stanové chatky a karavany k pronájmu. Kemp se nachází přímo u jezera a nabízí různé aktivity, jako je kajakářství, půjčování kol a jízdu na koních.

Další možností, jak strávit noc v blízkosti Modrého oka, je také Airbnb. V této oblasti najdete několik zajímavých ubytování, jako jsou například chalupy a biofarmy. Tyto možnosti jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít autentickou albánskou atmosféru a život na venkově.

Je třeba poznamenat, že v letních měsících může být ubytování v této oblasti velmi vyhledáváno, a proto je dobré si rezervovat předem. V každém případě však bude ubytování v blízkosti Modrého oka určitě příjemným zážitkem a ideálním výchozím bodem pro objevování krás Albánie.


Dovolená Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Dovolená Albánie Syri i Kalter (Modré oko)

Albánie je země, kterou si turisté teprve začínají objevovat. Mezi její nejkrásnější a nejzajímavější místa patří příměstská oblast Syri i Kalter, přezdívaná také Modré oko. Jedná se o fascinující přírodní jezero, které láká návštěvníky svou krásou a tajemnem.

Modré oko je přírodní výtvor, který vznikl zatopením propasti, jejíž hloubka dosahuje až 50 metrů. Voda působí fascinujícím způsobem a tvoří azurově modrou barvu, která je neuvěřitelně sytá a čistá. Oko získalo svůj název právě díky této neobvyklé modré barvě, která evokuje obraz oka. Voda do jezera přitéká podzemními prameny a oblast je také bohatá na podzemní jeskyně, které stojí za prozkoumání.

Jezero Modré oko se nachází v jihozápadní části Albánie, nedaleko města Saranda. Můžete se sem dostat pohodlně autem nebo autobusem. Okolí jezera je krásně zachovalé a divoké, s panenskou přírodou a malebnými kopcemi. Výlet sem je velmi oblíbený mezi milovníky přírody a fotografy, kteří si zde mohou vychutnat úžasná panoramata a nádherné pohledy na jezero.

Jezero nabízí také možnost koupání a potápění. Voda je velmi čistá a průzračná, což dělá z Modrého oka ideální místo pro potápění a pozorování podvodního života. Potápěči zde mohou objevovat jeskyně a propasti, které skýtají množství fascinujících a vzácných druhů ryb a rostlin.

Okolí Modrého oka je bohaté na další turistické atrakce. Nedaleko se nachází archeologické naleziště Butrint, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto historické město nabízí úžasný vhled do minulosti regionu a svědčí o bohaté historii Albánie.

Další zajímavosti v okolí jsou například město Gjirokastër, které je známé pro svou zachovalou osmanskou architekturu, a národní park Llogara, který nabízí malebné horské výhledy a pěší túry.

Albánie je země plná překvapení a skrytých pokladů. Syri i Kalter (Modré oko) je jedním z nich. Pokud hledáte dovolenou, která vám nabídne krásu přírody, relaxaci a dobrodružství, je Albánie a její okouzlující jezero Modré oko skvělým cílem.


Nejčastější dotazy a odpovědi Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


1. Co je Albánie Syri i Kalter (Modré oko)?
Albánie Syri i Kalter, česky Modré oko, je přírodní památka poblíž vesnice Muzinë v Jižní Albánii. Jedná se o hluboký kráter, který je naplněný průzračně modrou vodou, což vytváří jedinečný a krásný výhled.

2. Jak se dostanu k Albánii Syri i Kalter?
Nejjednodušším způsobem je cestování automobilem. Je možné najmout si auto ve městě Saranda a vydat se po hlavní silnici Rruga Nacionale SH8 směrem na sever. Památka se nachází přibližně 26 km od Sarandy. Je také možné se dostat do blízkosti Modrého oka autobusem nebo taxíkem a pak zbylou vzdálenost dojít pěšky.

3. Je možné se koupat v Albánii Syri i Kalter?
Ano, je povoleno se koupat v Modrém oku. Voda je ale celoročně studená, takže doporučujeme přinést teplější plavky, pokud se rozhodnete do ní skočit. Dbejte také na bezpečnost, protože je hloubka vody přes 50 metrů.

4. Je třeba platit vstupné do Albánie Syri i Kalter?
Ano, na vstup do Modrého oka je vybíráno malé vstupné. Cena se liší podle sezóny a zahrnuje péči o památku.

5. Jaké jsou okolní atrakce poblíž Albánie Syri i Kalter?
V blízkosti Modrého oka se nachází řada dalších zajímavých míst k návštěvě. Patří sem například historické město Gjirokastër, starověké archeologické naleziště Butrint, národní park Llogara a mnoho dalších.

6. Jaké aktivity lze provádět v okolí Albánie Syri i Kalter?
Kromě koupání v Modrém oku můžete také provádět pěší túry v okolní přírodě, obdivovat horské výhledy a fotografické příležitosti nebo navštívit nedaleké restaurace a ochutnat místní speciality.

7. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Albánie Syri i Kalter?
Památka je přístupná po celý rok. Nejlepší období pro návštěvu je však od jara do podzimu, kdy jsou teploty příjemné a příroda je nejkrásnější. V létě se ale může okolí stát velmi rušným kvůli turistům.


Letenka Albánie Syri i Kalter (Modré oko)


Letenka do Albánie: Syri i Kalter (Modré oko)

Jedním z nejkrásnějších přírodních zázraků Albánie je Syri i Kalter, známý také jako Modré oko. Toto malebné jezero leží ve východní části země, blízko města Përmet. Pokud se chystáte na dovolenou do Albánie, návštěva Syri i Kalter by měla být nevynechatelnou zastávkou.

Syri i Kalter je považován za jedno z nejhlubších jezer na světě, s hloubkou přes 50 metrů. Jeho voda je neuvěřitelně čistá a průzračná – proudí sem podzemní prameny, které se připisují horskému masivu Nemërçka. Jezero je obklopené krásnou přírodou a vysokými skalami, které přidávají k jeho okouzlujícímu vzhledu.

Právě tato scenérie si získala srdce turistů z celého světa. Krystalky modro-zelené vody Modrého oka jsou tak nádherné, že zde vznikají úchvatné fotografie, které potěší oči každého milovníka přírody. Ať už jste dobrodruhové, kteří rádi zkoumají podvodní svět, nebo jen cestovatelé, kteří se chtějí obdivovat kráse okolní krajiny, Syri i Kalter je pro vás ideálním místem.

Přístup k jezeru je snadný a pohodlný, což také přispívá k jeho popularitě. Můžete se sem dostat pěšky po dobře značených turistických trasách, které vám umožní objevit přírodní krásy Albánie z blízka. Pokud nemáte čas na pěší výlet, je možné využít dopravy automobilem nebo na kole. Parkoviště jsou vybudována poblíž jezera, takže není problém najít místo pro váš vůz.

Jezero Syri i Kalter je otevřeno pro veřejnost v letních měsících, kdy je možné si zde vychutnat nejen jeho krásu, ale také se osvěžit ve studené vodě. Existují zde také malé kavárny a stánky s občerstvením, které vám nabídnou místní speciality a možnost posedět s výhledem na jezero.

Albánie je země plná překrásných míst, která stojí za návštěvu, a Syri i Kalter je jistě jedním z nejkrásnějších z nich. Pokud máte rádi přírodu a toužíte po dobrodružství, neváhejte a vyražte na cestu do Albánie, abyste si osobně prohlédli toto jedinečné Modré oko. Vaše oči i duše budou dokonale odpočinuty v této oáze klidu a krásy.


Nejrozšířenější online nabídka letenek

Zajištění nejlepší ceny

Tisíce uspokojených klientů

Výhodné ceny letenek

Levné letenky po celém světě na jednom portálu.

Vyhledat letenky